ШТА ВАС ВОДИ НА ДРУГУ СТРАНУ?

Ако једну даску дужине 5м,ширине 30цм и дебљине 20цм,поставите на две столице,да ли би сте прешли преко ње?
Већина би одговорила са – да!
И то је у реду.
Али да изместимо ситуацију ида ту исту даску ставимо у неком кањону на висини од 2000м…да ли би сте сада прешли преко те даске?
Шта би требало да се налази са друге стране да би сте се одлучили да пређете преко даске?

Већина ће да одустане…

Један добар део би за огромну суму новца ризиковао и пробао би прђе даске.

Само занемарљиво мали део би прешао због личне спознаје и такви су они који верују у Бога,верују у духовност.

Такви имају циљ!
 
Kada je u pitanju kanjon,ne bih presla iz prostog razloga sto nism sigurna da cu preziveti,a zelim i volim ovaj zivot. Zelim osetiti sunce, kisu, vetar,uzivati u svim blagodetima zivota.Bog mi je dao zivot ne zelim ga zalud bacati. Imam cilj a to je bas sam zivot i sve ono sto zivot nosi.sa sobom.Zelim se boriti da mi bude sto bolji sadrzajniji i lepsi, zelim biti srecna zdrava i bolja osoba i ja i moja deca i svi moji bliznji, moji prijatelji.Za to se moliom svaki dan.Zato ne zelim preci kanjon.
 
Na "drugu stranu" može se ići iz dva razloga:
-ako nema šta da se na prvoj strani izgubi.
-ako nas na drugoj strani čeka ono što predstavlja smisao sopstvenog življenja.

Dakle,kada su stvari jasne,izbor nije ni težak..
Sve je stvar lične percepcije,motivacije,očekivanja i vere u sebe.
Čak i košmarni prelazak preko kanjona u takvim trenucima ne izgleda kao "nemoguća misija"..

I da..mislim da bih mogla da predjem taj kanjon!
 

Back
Top