PALMOGRAD

Danas se uveliko prikazuje, na TV palmi, snimak okupljanja zena za 8.mart u organizaciji skupstine opstine Jagodina ( čitaj: palme ). Muzika, iće, piće, nagrade, sponzori, ludilo.... Nagrade ? Sponzori ? 5.000 dinara za svaku ženu ? Samo na snimku ih ima po gruboj proceni oko 400 ( računajući 1 salu u restoranu koji mi je poznat i u kome se odvijalo to što je na snimku ).. 400 x 5.000.. to mu dođe 2.000.000 dinara ( 2 miliona dinara ).. MINIMUM ! Samo za vaučere.. a gde su nagrade, televizori, putovanja... Sponzori.. da.. V... coca-cola, m-gda, ni-la stank-ić.. sve droga do droge i mafija do mafije..
Neka su gospođe i gospođice i došle.. 5.000 je za nekoga mnogo ( plus besplatno iće i piće ).. Ali izjave , u kameru:
Hvala skupštini opštine Jagodina, hvala gospodinu predsedniku ( TI NISI MOJ PREDSEDNIK I NE PREDSTAVLJAŠ MENE - prim.aut. ) , hvala gospodinu palmi, da nije predsednika, ja hoću da se preselim u Jagodinu, hvala PALME ( ovo je citat ), ovako nešto samo u Jagodini ima, kad bi svi imali ovakvog predsednika....
Ježim se.........................
 
Ja samo želim da otvorim oči ostalima koji nisu iz Jagodine a koji su ubeđeni da je tamo raj. Mnogo puta sam doživeo da mi kažu: " U pa vama je tamo odlično.. vi imate palmu... e kad bi mi imali palmu.." A niko ne shvata da Jagodina nije TV palma !
 
Да, заиста има овде свашта да се прочита... али друго се и није дало очекивати од локалног wanna-be деспота који не зна ни кад је Моцарт живео... :)

Ништа лично, али Јагодина је ипак "малограђанско" тло, па његове форе пролазе без проблема...
 
Imam kartu, al je malo rastrgana, i ko ce traziti gde je zabacena.
Mislim da otprilike znam gde je Jagodina.

Naj-juznije sto sam u zivotu bio u Srbiji je u Paracinu, i to samo jednom. :)
Ne racunajuci sto sam bio u Svetoj zemlji Iraelu. ;)

Nikad u HR, nikad u Bosni, nikad u Madjarskoj, ma nigde, stalno
kod kuce.

Almsivi zna da ono u sta veruje da to postaje njegova stvarnost.
Zato biram da verujem u dobre i lepe stvari, jer se obistinjuju. :)
 
Ако ти је ПАраћин најјужније, онда си морао да прођеш Јагодину!
Него...
Зашто ће Палма бити доживотни председник?
Зато што за осми март усрећи жене.
Зато што простом народу да још три гомиле ситних ствари, а они претходни су СВИ само крали. Сетимо се да је Демократска Странка у Јагодини упрљала све што има икакве везе са демократијом, а народу су дали само бес. Социјалисти пре њих исто. Сад су сељаци дали Палми шансу и, судећи по њима, он ју је више него искористио. Ја могу да га мрзим колико хоћу, али она стока доле га воли и не преостаје ми ништа друго него да доле идем само на гробље својих предака! То је једино место где у комшилуку нема сељака. Старо гробље не могу да купе.
 
hehe bolje pod Palmom nego na suncu :)
(salim se)
Ti fazoni kao sto navodis su klasican prepisan primer mafijaskog ponasanja... time ''kupuje'' ljude i obezbedjuje zaledjinu za sve svoje postupke. Nekom ce 5,000 dobro doci kao i sto sam cuo da deca ne placaju ekskurzije ?! Sa druge strane, ima toliko ''Palmi" koji ni dinar ne daju nikome (citaj: samo sebi u dzep) i nista niti rade na nekom prosirenju i uredjenju sela,mesta,dela grada, grada... tako da bi moj komentar bio... dok traje dobro je, posle ce videti da narod nece uzvratiti tome- kako on ocekuje jednog dana.
 
deca idu besplatno na exkurziju to je tacno.. uciteljice i nastavnici moraju na televiziji da se zahvale gradonacelniku..i jos gore od svega.. exkurzije su u toku skolske godine.. niko se ne zapita kako je to moguce ? da ne pricam o istim rutama...
 

Back
Top