Glas Vapijucih u Srbiji

Tanka je ljuska jajeta, ali je još tanje strpljenje onih koji ne mogu da gledaju dalja poniženja. Moj narod je nekada hodao uspravno i nije se plašio nikoga jer je to narod slobodarskog duha. Lažu svi oni koji me uče da na Kosovu nema ničeg više što meni pripada i da nemam šta da tražim tamo.

Možda bi trebala da ljubim američku zastavu dok ulicama šetam, da promenem naziv Srpskih fabrika "Bambi", "Merima", "Zorka" u "Kondoliza", "Solana" ili "Bler". Možda bi trebala klešem holivudske petokrake po srpskim ulicama gde će na svakoj zvezdi na pločniku pisati ime jednog Amerikanca! Ili možda da donesem svež nameštaj od srpskog trešnjinog drveta i farbam zlatom njihovu velelepnu ambasadu....Ali ja znam da i sve to kada bih činila to ništa ne bi promenilo, oni bi i dalje bili oni isti ušljivi Amerikanci, oni isti balegari, gnjide koji su pobili Indijance, oni koji su danonoćno bombardovali i ubijali na desetine nevinih ljudi, reke krvi mogle bi poteći od njihove "dušebrižne pravde", oni koji su iskorišćavali Srpsku pamet u toj istoj Americi, oni koji bi i Bogu rekli da treba da uđe u EU jer je tamo mnogo lepše nego u Raju!

I još se u Srbiji postavljaju pitanja o zahtevu za kojekakvim zasedanjima u "BIG APPLE", da li će da zasednu o pitanju Kosova...ili neće.....mi još uvek pregovaramo o takvim stvarima dok oni uveliko kuvaju sledeću čorbu, već se izjasniše da će da prime Hrvate i Albaniju u EU....Neka čudna pravda dolazi iz "BIG APPLE", ta ista jabuka kojom su se mnogi zadavili ko god da je zagrizao....
Mašemo mi papirima....mašemo.....a oni već uveliko šalju vojnike....a mi mašemo papirima.....kao da smo u nekom bunovnom snu i nikako da shvatimo da su nas već opkolili sa svih strana.....čereče moju zemlju....balegari....gmizavci....ljudi manji od mrava.....a ja moram da ćutim i povučem reč ako mi slučajno iz srca izleti "JA VOLIM SRBIJU! OVO JE MOJA ZEMLJA!", jer će me odmah proglasiti "nacionalistom".....
Ovo vreme me podseća na vreme kada je živeo jedan mislilac koji je rekao: "Dajte mi jednu rečenicu, a ja ću već naći način da njenog autora obesim!".
Ne znam više i nisam sigurna da li ja uopšte živim u demokratiji ili u diktaturi, gde se skupila grupica ljudi koji me obaveštavaju preko tv ekrana da se ovde narod ništa ne pita, ovde odlučuju oni koji su sebi dali za pravo da misle u ime celog Srpskog naroda.

Tražimo od "ubica indijanaca" i svega plemenitog i časnog, da nam kažu "Gde su Srpske granice?", a njih baš briga i za Srbiju i Srbe, a kamoli za Srpske granice, oni poznaju samo granicu u sopstvenom umu a to je "ne diraj Američke krugove i interese". A njihov interes je da porobe častan i slobodarski narod, jer mi smo nacija koja se okupatorima ne pokorava, što smo u prošlosti i pokazali. A njihovi ciljevi idu ka tome da nas porobe, pre svega naše umove i slobodne misli, da postanemo "ekonomsko roblje" za kojekakve evropske banke i druge evropske i svetske institucije koje će se ugnezditi ovde. Da slušamo EXIT umesto Srpske frule i trube, a našoj omladini će usput na tim koncertima prodavati nove vrste LSD....itd...Učiće nas kako je uz EVROPSKE ZVEZDE mnogo lepši život nego uz PRAVOSLAVNI KRST!
Pokušavaće da porobe naše Srpske duše, jer pravoslavna vera je ono što hoće da nam razore! Ako se ne okrenemo ka sebi, svojoj veri, kulturi, istoriji, tradiciji, čuvanju svog nacionalnog identiteta, postaćemo lak plen za one koji žele da po Srbiji šetaju SENKE a ne SRBI!
 
Ako nisi vegetarijanac, zasto podizes prasinu?

Ako jesi, onda ne brini, karma radi svoje. Sve sto se nekome dogadja,
dogadja se povodom nade. A sve sto se dogadja opet je razlog za to
licni izbor, a ne tudji.

Dostojevski je bio na robiji, a drugar ga pita kako mu je.
Dostojevski odgovara- dobro mi je, a prijatelj :shock: pia kako dobro?

Dostojevski kaze- ipak je zivot u meni a ne oko mene.

Usput, ono sto nama rade Ameri, mi to jos gore radimo kokoskama,
svinjama, kravama, insektima i zivim bicima.
Nenasilje je resenje, vegetarijanstvo za pocetak. ;)
 
Алмсиви, не подижем ја прашину, то је само резултат када ти неко пошаље прашину у очи, а човек се труди да види истину, а они опет пошаљу мало прашине....и тако унедоглед...

Добро је што си споменуо Достојевског, јер он један од ретких који је спирао прашину из очију Руског народа, он је видео онај голи живот, сушство, битство....и знао је Достојевски да "Направити нови корак, направити нову реч је оно чега се људи највише плаше".

Ја сам се увек трудила у животу да се не плашим, што би рекао Шилер "Не плаши се заблуда и снова", и знам да све што се данас дешава Српском народу је с разлогом, да би се поново вратили нашем битству, вери, цркви, традицији, култури, историји, српским просветитељима и свему ономе што чини овај народ.

Што се хране тиче, па не треба неком бити оброк и рећи: "На вуче, поједи ме!". Понекад је добро да човек покуша да дигне па макар и СВОЈ ГЛАС! ;)

Срдачан поздрав
 
Снага Воље, увек има бољих идеја и наравно да УВЕК ИМА АЛТЕРНАТИВА!!! :D

Погледај Русија нам не прави никакве услове за улазак у Савез са њом, а ми се још увек прегањамо са ЕУ и трпимо уцене а неће нас примити све док не заврше посао, значи иде и Војводина и Рашка и сви наши официри у Хаг и ко зна шта још од услова ће поставити.

Докле трпети понижења, зар није ово довољно и превише, зар не ?

Срдачан поздрав
 
и знам да све што се данас дешава Српском народу је с разлогом, да би се поново вратили нашем битству, вери, цркви, традицији, култури, историји, српским просветитељима и свему ономе што чини овај народ.

Ovo je super receno.

A hrana, hteo sam reci da je pogresno jesti zivotinje isto kao i da su to ljudi.
I da kad bi se svaki pojedinac ostavio mesa, u tom trenu ne bi bilo vise nikakvih ratova i sukoba. :)
 
Па добро Алмсиви, шта си се толико "ухватио те хране" у овом тренутку. :P::mrgreen:Али ако баш хоћеш конкретан одговор, ја сам макробиотичар. Моја исхрана се углавном заснива на природној, здравој исхрани. Понекад признајем, једем рибу, и то искључиво лосос (јер по макробиотици може да се једе риба из најудаљенијих вода), и ето остало грицкам шампињоне, броколи, и тако некако живим. Али постоји једна изрека, "Грех не улази на уста, него из уста", према томе, битније је шта човек ради и говори него то да ли је вегетаријанац или не.:)
 
Poslednja izmena:
Pa razmisli malo bolje. Bravo za makrobiotiku, ali mani se ribe. ;)

Па добро Алмсиви, шта си се толико "ухватио те хране" у овом тренутку.

Ja bih mogao da kazem.
Pa manite se ljudi sto ste se uhvatili toliko "nasilja na Kosovu" u ovom trenutku?

Ali pazi, pravi uvid je da su zivotinje isto zive kao i mi. Stoga je licemerno
kukati zbog Kosova, a ovamo na stolu rucati neku zivotinjicu.

Mi ne mozemo uticati na Americkog predsednika, i ili na Albanskog, ali
mozemo svako pojedinacno da prestanemo ugnjetavati prvo ljude,
i zatim sve oblike zivota. To je doduse resenje. :)

Грех не улази на уста, него из уста", према томе, битније је шта човек ради и говори него то да ли је вегетаријанац или не.

Ovo je tacno. Medjutim, ako analiziras koji su motivi za konzumiranje mesa,
jasno je da je to pogresna zelja.
 
Čitam i nemogu da verujem, naime može neko reći da nije problem što su oteli deo zemlje, "neke tamo", ali konstantno trazenje nekog opravdanja sa nekim samoprezirom umesto samokriticnosti to nalazim samo u ovim forumima. Da ima toliko ljudi koji bi i rodjenu majku cini mi se prodali da bi usli u neki savez sa ljudima koji te smatraju nizima nego KURDE, to se jos nije desavalo!
Burkina Faso( koja je inace najsiromasnija zemlja na svetu) je potrcala da prizna neku plemensku zajednicu kao drzavu i da NEMA U ZEMLJI SRBIJI ČOVEKA ILI NEČOVEKA koji će izaći pred ovaj narod i reći otvoreno da nas ta multikulturna i multi .... EVROPA neće i ne želi kao ravnopravan narod, i da skupi hrabrosti i kaže i pokaže "put kojim se redje ide", odnosno da idemo ka majci Rusiji koja nas barem u ovom trenutku ili do sada nije izdala, i ne traži nam barem javno nikakve ustupke u vidu da moramo kupovati bilo sta od nje ili postupati u skladu kako ona kaze!

Ima li coveka da kaze janezima da nemogu vise ovde da posluju niti dinar da zarade ili treba i njima da se izvinjavamo!
 
Снага Воље, увек има бољих идеја и наравно да УВЕК ИМА АЛТЕРНАТИВА!!!

Да чујем? :)

Погледај Русија нам не прави никакве услове за улазак у Савез са њом

Ја нисам чуо да нам Русија нуди икакав савез.

а ми се још увек прегањамо са ЕУ и трпимо уцене

То је зато што су демократе на власти.

Докле трпети понижења, зар није ово довољно и превише, зар не ?

Имаш бољу идеју? :)
 
Вислстст Слажем се са тобом. Не могу нам вековни непријатељи постати преко ноћи пријатељи. "Historia magistra Serborum est" (Историја је учитељица Срба). Постоји покушај спровођења "масовне културе" (под плаштом мултиетничности) која уништава основне темеље једне нације, увођење нових вештачких система вредности....итд...
 
Снага Воље, Руска врата су нам увек отворена и они су нам истински пријатељи, они су нама духовно надахнуће, као и ми њима.

Увек постоје друга решења, не смемо дозволити да нас даље понижавају, постоје правни оквири помоћу којих Србија може да одбрани своје достојанство.
 
Weishaupt, ти си неки митоман или масон, само бих те замолила да због таквих коментара, заобиђеш моје теме на блогу.

Нисам члан ни једне партије или невладине организације, али сам слободан мислилац и увек ћу рећи оно што искрено мислим.

Према томе ја нисам из организације "Образ"
 
Poslednja izmena:
Izgleda kao Šalomov avatar.

Нетачно. Образов грб је на плаво-црвеном штиту са натписом ОБРАЗ. Ово на Шаломовом аватару је обичан Христов монограм.

Снага Воље, Руска врата су нам увек отворена и они су нам истински пријатељи, они су нама духовно надахнуће, као и ми њима.

У ком смислу су нам то отворена?

Увек постоје друга решења, не смемо дозволити да нас даље понижавају, постоје правни оквири помоћу којих Србија може да одбрани своје достојанство.

Ја те лепо питах да ми наведеш та решења, конкретно :)
 

Back
Top