Buducnost - Kosovo za patike!?

Kosovo i Metohija se otcepila. Nista ne ocekivano - rekli biste. Naravno. Hteli mi to da priznamo ili ne, juzna, sad vec ne bismo mogli da kazemo i srpska pokrajna, rasprodata je vec osamdesetih godina proslog veka. O tome su pricali ljudi koji su sigurno pametniji od mene, ali narod, ili ne pamti tako dobro, ili jednostavno nece da vidi istinu.
A sta je istina? Istina je, bar se tako prica po carsiji, da su srpske kuce prodavane po ogromnim cenama! Ako malo pogledate statistiku, videcete da su Albanci u poslednjih desetak godina prenaselili Pokrajnu. Ali, to vise nije ni bitno. Trebalo bi da gledamo u buducnost.
Sta je buducnost? - pitacete. Da li ce to biti miting za mitingom? Ili, mozda bi bilo bolje da pitamo da li ce to biti kradja za kradjom? Unistavanje znakova? Razbijanje izloga? Skrnavljenje ambasada? Nemojte me pogresno shvatiti, ne volim mnogo ni americku, ni slovenacku, pa ni britansku ambasadu. Upitajte se, medjutim, ko ce da placa popravljanje tih objekata, postavljanje novih saobracajnih znakova i ko zna cega jos, sto smo unistili pre neko vece.
A vlasti? Vlada je znala sta ce se desiti! Ako se setimo besomucnog lupanja u serpe tokom vesti sadasnjeg javnog servisa Srbije, tadasnjeg servisa Slobodana Milosevica, nekako kroz maglu provejavace slike onih mitinga i pljacki. Razlika je, mozda, samo u tome sto se tada nisu krale NIKE patike i skupa sminka.
Kosovo za patike - procitao sam u novinama. Zar je to nasa buducnost!?
 

Back
Top