Nasilje uz blagoslov drustva - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

hakim bej

Nasilje uz blagoslov drustva

Oceni ovaj blog
Ne trudite se, sam cu.

Pošalji "Nasilje uz blagoslov drustva" na Facebook Pošalji "Nasilje uz blagoslov drustva" na Google Pošalji "Nasilje uz blagoslov drustva" na My Yahoo! Pošalji "Nasilje uz blagoslov drustva" na Live Pošalji "Nasilje uz blagoslov drustva" na MySpace Pošalji "Nasilje uz blagoslov drustva" na Twitter Pošalji "Nasilje uz blagoslov drustva" na Digg Pošalji "Nasilje uz blagoslov drustva" na del.icio.us

Ažurirano 28.09.2014. u 22:07, autor: hakim bej

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. tanjanish (avatar)
    Šta reći-na žalost istina
  2. Fiamma (avatar)
    Најежила сам се док сам читала текст У мом одељењу колико се ја сећам тога није било... тако да нисам била ни у првој ни у другој групи.
    Мислим да су за ову појаву криви наставници јер се све дешава у школи, и да треба да воде рачуна шта се дешава за време одмора.
    Не сећам се да су иком икада поцепали или пошкрабали свеску...
    Заиста грозно...
  3. Fiamma (avatar)
    Ја бих свим особама које су прошле то малтретирање саветовала да се труде да никада не клону духом, да буду што успешнији, што квалитетнији као особе, јер је то оно што ће највише заболети њихове крвнике.
    Ако допусте да потону, и да пропадну у смислу да се одају пороцима (у тексту се спомиње ни секте их неће, Боже сачувај!), то ће бити највећи тријумф за оне који су их мрзели, и осећаће да су успешно обавили задатак да их униште
  4. djurdja5 (avatar)
    Дискусија на форуму:
    Кад је реч о ,,Школи без насиља",код нас се ради пуном паром. До душе, чини нам се што све више потенцирамо ову тему да сукоба има све више. Ипак, с обзиром колики број ученика имамо ми смо сјајни.
    Сви наставници у мојој школи били су обухваћени овим семинаром Данас сам добила информацију од свог педагога да је семинар акредитован у обавезне семинаре. Наставници добијају 12, а разредне старешине 18 часова.Но, нисам се због тога јавила.
    Издали смо информатор за родитеље. На последњем родитељском састанку сви учитељи и наставници родитељима су поделили ,,Информатор за родитеље".У изради овог пројекта учествовали су људи из тима, а свакако највећу улогу одиграле су наш педагог и психолог.Информатор садржи следеће теме:
    1. Шта је насиље?
    2.Карактеристике насиља
    3.Када дете трпи насиље
    4.Како препознати дете које је жртва насиља?
    5.Како препознати дете које је актер насиља?
    6.Како реаговати на појаву насиља?
    7.Како спречити појаву насилног понашања код деце?
    ..................

Проблем агресије креће из окружења, са ТВ-а. Јавна гласила и медији немају емисија које назначују и одвајају праве вредности од сурогата.

УНИЦЕФ, психолози , педагози накупише се пара ``лечечи `` последицу обучавајући наставнике, учитеље како да насиље сузбију.ЗАкони су донети да не постоји могућност указивања детету да не чини добру ствар. Родитељи се супротстављају и у случају ако је дете упућено након агресије на разговор са ПП службом...
    Мислим да је много значајније да држава поведе рачуна у ширем смислу ``болест- насиље`` спречава превенцијом оклањања узроке ...
  5. hakim bej (avatar)
    Citat Original postavio djurdja5
    Мислим да је много значајније да држава поведе рачуна у ширем смислу ``болест- насиље`` спречава превенцијом оклањања узроке ...
    Onaj od koga ocekujes pomoc - drzava - ne funkcionise. Ni na jednom nivou. Slabo smo glasali.
    Skolsko osoblje je bez ikakvih ovlascenja, ne sme da reaguje i nema kome da prijavi. Osim hitnoj pomoci.
    Roditelji - svako brani svoje dete i negira mogucnost da njegov ponos maltretira vrsnjake.
    Ako vidi dokaze, onda kaze: pa neka ih, decaci su, neka ojacaju.

Niko se ne jaca batinama.
    Ono sto te ne ubije to te osakati.
    Ažurirano 02.05.2010. u 19:55, autor: hakim bej
  6. Fiamma (avatar)
    Skolsko osoblje je bez ikakvih ovlascenja, ne sme da reaguje i nema kome da prijavi. Osim hitnoj pomoci.
    Roditelji - svako brani svoje dete i negira mogucnost da njegov ponos maltretira vrsnjake.
    Ako vidi dokaze, onda kaze: pa neka ih, decaci su, neka ojacaju.
    Ма, не може то тако!
    Па, ваљда постоје они укори, смањивање владања, избацивање из школе и сл.

Била је на форуму тема како су малтретирали у школи сина Бранке Блек Роуз, и наставници нису хтели да реагују баш зато што је њен син (као да је он крив што му је мајка дроља... )
    И, она фино отишла у школу и премлатила тог малог насилника сама...
  7. Fiamma (avatar)
    Niko se ne jaca batinama.
    Ono sto te ne ubije to te osakati.
    Јао!
    Човек мора да се труди да ово не буде овако!
  8. TUTU (avatar)
    Citat Original postavio guera
    И, она фино отишла у школу и премлатила тог малог насилника сама...
    i odlezala 6 meseci u buvari.
  9. djurdja5 (avatar)
    Izbacivanje iz škole ne postoji, osim ako roditelj ne odluči da ode.
    Ukori se izriču ali nemoju prateće sankcije, smanjena ocana iz vladanja. Novi zakon je još više na strani onih koji povređuju i ometaju radnu disciplinu.

Pričala mi je prijateljica: pozovu majku jednog nasilnika i pitaju je da li zna gde je njeno dete, misleći pri tom da li je upoznata da beži sa časa i pri tome je premlatio dete u dvorištu škole, a majka odgovara: tu je kraj mene. Zgranuta razredna pita a da nemate blizance jer vaš sin je kod direktora trenutno pa vas pozivamo da dođete u školu... roditelji lažu, pokrivaju svoju deci i...šta reć...
  10. Fiamma (avatar)
    i odlezala 6 meseci u buvari.
    Стварно?
    Нисам чула.
  11. Fiamma (avatar)
    zbacivanje iz škole ne postoji, osim ako roditelj ne odluči da ode.
    Ukori se izriču ali nemoju prateće sankcije, smanjena ocana iz vladanja. Novi zakon je još više na strani onih koji povređuju i ometaju radnu disciplinu.

Pričala mi je prijateljica: pozovu majku jednog nasilnika i pitaju je da li zna gde je njeno dete, misleći pri tom da li je upoznata da beži sa časa i pri tome je premlatio dete u dvorištu škole, a majka odgovara: tu je kraj mene. Zgranuta razredna pita a da nemate blizance jer vaš sin je kod direktora trenutno pa vas pozivamo da dođete u školu... roditelji lažu, pokrivaju svoju deci i...šta reć...
    Фуј!!!
  12. Vexy (avatar)
    хвала ти на овом дирљивом тексту,Хакиме
    деца, уместо да се окупљају око спорта, лектире, лепих ствари
    они се окупљају кад треба неко да се бије,на жалост
  13. Mojrae (avatar)
    ono sto stvarno funkcionise je povratak na osnovni princip demokratije - kada se takvi ucenici uce da preuzmu odgovornost za ono sto se desava u grupi. da bi doslo do toga trebalo bi da pre svega profesori i nastavnici budu pedagozi a tek onda strucni za predmet. to malo pedagogije sto se uci je cista teorija, nikakve prakticne primene nema, zato ne znaju sta da rade.
    batine ne pomazu, nazad se ne moze a deca ne mogu da se ostave u haosu. strasno je vec znati koliko ljudi danas nosi oziljke od tog i takvog skolovanja.
    ja radim sa coporima, kako ih zoves - njih uklanjamo iz klasicnih skola i smestamo ih u specijalne strukture, da bi i oni sami mogli da se distanciraju od svega sto su naucili ranije i da bi mogli da napreduju. samo edukatori mogu da izadju na kraj sa njima, obicni profesori nemaju sanse.
    lep tekst, i tacan.