Prica za laku noc (5)

MAJKA I DETE


Šta je najlepše na svetu?
Ti dok spavaš.
Zašto?
Zato što si ti jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila srećna.

Šta je najveće na svetu?
Tvoje oko.
Što stane u njega ne može se smestiti ni u šta drugo.
Nemoj se nikada bojati onoga što možeš da vidiš pa da hodaš okolo poluzatvorenih očiju.

Šta je najslađe na svetu?
San.
Ništa ne može biti lepo,šareno i slatko kao što ti to u snovima možeš da napraviš.
Nemoj nikad zaboraviti da sanjaš.

Šta je najteže na svetu?
Najteže je kad čuvaš nešto,a ne vidiš da nigde nema onoga što čuvaš.

Šta je najveća prevara?
Najveća prevara je kad dvoje potpuno razjedinjenih ljudi sede za istim stolom ušuškani u isti stan,istoprezime,jedu zajedno i tako pokazuju pripadnost jedno drugom.
Najveća prevara je kad je između dvoje ljudi topao tanjir supe jedina toplota koja postoji.

Šta najviše boli?
Usamljenost.
Kad neko odluči da živi sam,da sedi samo prema samom sebi,u tu samoću može smestiti bilo šta i iz sebe može izvući ono najbolje.
Ali,ako živiš pored nekoga a osećaš se usamljeno,to je samoća koja blokira čitav život.
Sve što radiš protkano je tom strašnom notom usamljenosti i grčevitom borbom da se iz toga iščupaš.
Usamljenost pored nekoga je najgora samoća koja čoveku može da se desi.

Plašiš me,majko..ne pominješ ljubav!
Postoji li ljubav?
Postoji,naravno,zato ti ovo i pričam.
Da bi pronašla pravu ljubav moraš napustiti svaku ljubav – iluziju jer će te one samo činiti nesrećnom.
Ljubav postoji ali ja o tome imam tako malo da ti kažem.
Pronadji je.
Ne mogu tome da te naučim.
Nemoj me to pitati.
Ja sam ti majka i možda ću uvek misliti da te neko,ko je sa tobom,ne voli jer te ne voli onako kako ja mislim da te treba voleti i onoliko koliko ja mislim da te treba voleti.

Zašto misliš da me niko ne može voleti kao ti?
Ni to ne umem da ti objasnim.
Jednog dana ćeš razumeti.
Kad budeš imala dete videćeš da je to jedina bezuslovna ljubav na svetu,ljubav sama po sebi koja ne traži,ne pita,ne nalazi opravdanja,ne moli i ne uslovljava.
To je najveća i najjednostavnija ljubav na svetu.

Stvarno me plašiš,majko..
Ne treba da se plašiš.
Samo se čuvaj pogrešnih ljudi,pogrešnih ljubavi,nemoj da ti čitav život izgleda pogrešno i ti sama sebi kad se pogledaš u ogledalo.

Čega se najviše treba čuvati?
Ljudi.
Biće puno onih koji će te opipavati dok ne vide gde si najosetljivija,a onda napraviti jedan oštar rez i mirno gledati kako krvariš.
Pojedini ljudi više vole da ranjavaju druge nego da leče svoje rane.
Mogu da žive samo ako vide da drugi pate više nego oni.
Toga se čuvaj...

~~~~~~~~~~~~~~


Mi cemo uvek biti deca nasim majkama,ma koliko godina imali.
Ovo je zapravo zahvalnica,omaz nasim dragim majkama.
Treba je poneti u san,da nas cuva od neceg,cega se bojimo da sretnemo tamo..

Laku noc maleni...vi u plavim,i vi u roze pidzamama.
 
Cekala sam te..Hehehe
Brzo citam:D
Nekako,stvarno uspevas da pogodis sta je ljudima potrebno.
I zaista,nema vece ljubavi nego majcinske.Ona je ta koja nam je najbolji prijatelj i zasigurno najiskreniji.
Nikad i nijedna ljubav ne moze da se poredi sa tom.

Plašiš me,majko..ne pominješ ljubav!
Postoji li ljubav?
Postoji,naravno,zato ti ovo i pričam.
Da bi pronašla pravu ljubav moraš napustiti svaku ljubav – iluziju jer će te one samo činiti nesrećnom.
Ljubav postoji ali ja o tome imam tako malo da ti kažem.
Pronadji je.
Ne mogu tome da te naučim.
Nemoj me to pitati.
Ja sam ti majka i možda ću uvek misliti da te neko,ko je sa tobom,ne voli jer te ne voli onako kako ja mislim da te treba voleti i onoliko koliko ja mislim da te treba voleti.

A evo i sta je najjaci utisak na mene ostavilo:cmok2:
 
lelavi;bt84541:
Cekala sam te..Hehehe
Brzo citam:D
Nekako,stvarno uspevas da pogodis sta je ljudima potrebno.
I zaista,nema vece ljubavi nego majcinske.Ona je ta koja nam je najbolji prijatelj i zasigurno najiskreniji.
Nikad i nijedna ljubav ne moze da se poredi sa tom.

Plašiš me,majko..ne pominješ ljubav!
Postoji li ljubav?
Postoji,naravno,zato ti ovo i pričam.
Da bi pronašla pravu ljubav moraš napustiti svaku ljubav – iluziju jer će te one samo činiti nesrećnom.
Ljubav postoji ali ja o tome imam tako malo da ti kažem.
Pronadji je.
Ne mogu tome da te naučim.
Nemoj me to pitati.
Ja sam ti majka i možda ću uvek misliti da te neko,ko je sa tobom,ne voli jer te ne voli onako kako ja mislim da te treba voleti i onoliko koliko ja mislim da te treba voleti.

A evo i sta je najjaci utisak na mene ostavilo:cmok2:

Cekala si me..?!
Pametnice moja,znas ti da se Seherezada pojavljuje negde pred ponoc..he,he..
Malo je sada poranila,mora ranije nego obicno,na spavanje..ceka nas kisovito radno jutro.

A citat koji si odabrala svojom nepogresivim osecajem i jeste jedan od sva najjaca u tekstu.
Pametnice moja..jos jednom da kazem!
 
Poslednja izmena:

Back
Top