Cigareta (iz dnevnika)

Jutarnje sunce probijalo je guste krošnje uličnih lipa, i uvlačilo se kroz venecijanere moje spavaće sobe ... kafa je divno mirisala. Oblačići iz šoljice, širili su se svuda po sobi, otvarajući moje napola budne oči. Kako je ovo jutro zaista divno - pomislih...povukao sam se na uzglavlju i seo. Uzeo kafu i otpio jedan dobar gutljaj, ostavio kafu na noćnom stočiću, uzeo iz pakle jednu cigaretu. Stari Zipo je dao uobičajne stare tonove (CAK - ZUK - KLOC). Uvukao sam dim punim plućima, i isto tako ga izbacio iz sebe...Osećaj je bio zaista divan....

Šta radiš to !!!!???

Postavio sam sam sebi pitanje. U trenutku me je grmljavina probudila. Padala je kiša. Soba je bila u mraku. Sedeo sam u krevetu. Svetlost grmljavine dao je čudne obrise po mojoj sobi. Da. Ostavio sam cigarete pre nekih mesec dana. Na odmoru. Zbog Grkinje. Ni jednog trenutka nisam osetio krizu. Kao i da nisam pušio. Do sada. Do ove noći.

Ustao sam i zatvorio prozor. Otišao sam do kuhinje kako bih popio čašu vode...Kažu da tako treba. Kada osetite potrebu za duvanom, popite čašu vode....

Mislim da je to sve bezveze. U ustima još osećam ukus dima cigarete iz sna. Čak sam imao i osećaj da mi je i dim izlazio iz usta....

Glupost...

(C) 2009 Christian Forty
 
Đavoljak te kuša, mami...:per:


Long_neck.gif


devil.gif


Smoker_devil_2.gif
 
Grkinja u tekstu nije bila "ljubav", već prodavačica na trafici. Nije znala engleski jezik. Nismo se razumeli. Posle neuspešne komunikacije sa njom, odustao sam od kupovine cigareta. I tako...jedno letovanje, pogrešna komunikacija....
 

Back
Top