Altovska Gamad

Žabica je stari forumaški trik koji koriste neke spodobe i gamad da ih tako nazovem.

Da vratim tochak i ovaj trn u oku za njih unatrak, jer to je nešto svaki korisnik interneta bi trebao da zna.

Šta su Altovi. To su lažni pre svega ulozi pojedinaca. Neki zaposleni (izgleda) to koriste da uvećaju lažno broj postova, da bi “napravili” forum posećajnijim, zanimljivijim po nekin njihovim kriterijama.

Neki koriste iz personalnih razloga, usamljeni, traže recimo devojku ili ona mu se svidela jer je pokupio njene podatke i sliku. To se još nasizva “cyber-stalking”. Australija će izgleda izneti zakon o tome, kažnjivo i do 15 godina zatvora.

Te kriminalne grupe koriste žabicu da primame žrtvu. Da je ispitaju i usmera u prijateljsvto najzad koji će se izroditi uspešno u susret van foruma. U gradu, ali ne sa nepoznatim i naslepo, žabica zna da je pripremljena i bude planirana mesecima ako ne i po godinu dana.

Zašto tolika taktika? Pa potrebna im je. Muškarac mesecima se predstavlja ka žena i postane drugarica devojci. Onda on joj preporuchi “prave” nikove koja ona poznaje za razlichite potrebe toj devojci. Naravno to su njegovi altovi. Isto tako on pravi altove koji kontaktiraju i udvaraju se njegovoj izabranici.

Ako je vlasnik foruma. Ona ubrzo dobija velike priviligeji. Postane admin ili moderator, kao i svaki njegov prijatelj kojeg direktno poznaje, iz škole je drug.

Zanimaju me mere i mišljenje forumaša.

Naime, slike forumaša mogu lako biti poskidane sa drugih sajtova. Jeste li primetili neke uloge koje tako mladi I novi se pojave, stave sliku, I postovanje ili uchesće na forume iznenada prestane. To su sve znaci altova.

Isto tako primećuje te neke izražaje ili govor koji nije uobičajen ili promenjen u vezi neke osobe.
Ta vrsta alta je ukraden nalog.

Dali treba se boriti protiv toga?
Naime, svi provodimo vreme i ćaskanje na netu da ispadne da je sve bilo nedeljama sa nekim koji se sprda i alternativni motiv.

Uglavnom kada su razkrinkani, kažu imamo/ala sam dobar razlog. Ili lažu do zuba, šalju svoje neizkrinkane altove upomoć, da naprave napadača budalom ili nerazumnim.
 
Ako sam dobro razumela, "prevela" pricu..govorish o manipulaciji devojkama
na ovakvim netovskim prostorima sa ciljem sex egzibicija u reali???
neko "alt"( dupli, trostruki i vishestruki nick-name jedne osobe).kreira toliko likova i vodi "igru" za naivne?.
.Nije mi cudno ni malo...jer mora se stati na kraj: pedofiliji...prostituciji..i iznudjivanju kojecega
(od novca do svega i svacega)..no to je zadatak moderatora... Admina-sajta koji moraju biti obuceni da
prepoznaju takve nastrane likove i igrarije..i prijave policiji takve persone.
Nije to lako...narocito na velikim sajtovima...na FB -toga ima zasigurno(nisam clan samo pretpostavljam)..
no svi koji posecuju net-moraju da su spremni da se ne upustaju u "igre"...u prisnost bilo kakvu-dok
na neki nacin ne provere KO je
sa druge strane( pa i tada nisi siguran da li je neko nastran...psihopata ili sta sve ne )...
 
zeljena;bt73984:
A krajnji motiv ili cilj toga je...sta???:dontunderstand:

Englezi krajnje zovu to Identity theft.
http://en.wikipedia.org/wiki/Identity_theft

Nisam struchnjak za kriminalistiku, mislim da najvec'i razlog je lova.

Pa onda pedofilija (razni machic'i, pachic'i) koje su slatke devojchicama. Filmski likovi, roboti, video igrice i poznavanje svega u vezi toga da bi kontaktirali mladic'e i dechake.

Ti likovi nemora da budu u vashoj zemlji. Vole dostup vashem rachunaru a najvishe da mogu da prate vashe bankovne aktivnosti. Isto tako vole da iskoriste vashe rachunar da bi doshli do drugih rachunara.

Ovde u Au, proshle godine su pronashli na obali mrtvu maloletnicu. Imala najzad sudar sa svojim mladic'em od 20 godina, mislim da je doleteo da se sretnu.

Uspostavilo se da joj je mladic' u stvari ima56 godina, koji je silovao i zatim ubijo jer mu nije dala.

Mislim da je tip osudjen zbog toga i sada hoc'e da menjaju zakon. Mada ubistva su retka i privatnost ipak pravo gradjana. Trebalo bi uvesti zakone koji dodaju na kaznu zasluzenu ako se koristi internet za takve sluchajeve.

Jer takvi kvare "normalnim" i veru i utisak o korishc'enju rachunara. Shire paranoju i loshu veru u ljude.
 

Back
Top