Grickanje...

Draga saveta,

Od desete godine grickam nokte. Znam da ja ruzno i da nije zenstveno i da je odvratno, ali ne mogu da se oslobodim te ruzne navike. Sve sam pokusala. Uspem da se suzdrzavam neko vreme, ali brzooo pokleknem i izgrizem do mesa. I od mesa. (:-?)

Da li cu ikada moci da se oslobodim ove ruzne navike?

Hvala na brzom odgovoru.

PS- U horoskopu sam blizanac, podznak lav, cisto da se zna, mozda pomogne.

:roll:
 
Jesam, ali ja volim ljuto...
Pazi, pomae kada ih namazem obicnim lakom, onda izrastu. Ali dovoljno je da se jace iznerviram i cap, cap, vec ih nema. Sto verovatno upucuje na probleme psiholoske prirode :(
 
Prema tvom zaku i podznaku u horoskopu problem je u sledećem: ti imaš preteranu žudnju za isuviše rano oduzetom cuclom koju su ti roditelji oduzeli u detinjstvu.
Rešenje je u sledećem: ili ponovo nabavi cuclu i grickaj je ili prste namaži eurokremom i unesi malo zadovoljstva u svo to grickanje.
 
odes lepo na nadogradnju, ali neku malo skuplju. nadograde ti ne preterano dugacke nokte, da bi mogla da normalno koristis ruke.
mislim da ti nece pasti na pamet da ih grickas kad se setis koliko si ih platila.


a inace mislim da to nema veze sa nervozom, to je navika iz ciste dosade.
nadam se da ce da pomogne.;)
 
Bome, zvezde ne znaju nista, jer je vecina ljudi i onako u znaku prethodnom o onoga sto mislid a jeste, to sam negde juce pisala. Punacka sam, neko i to mora da bude. Razlika izmedju kukova i struka mi je vise od 40cm. Milina jedna :p Mozda zato grickam nokte?
 
Nikada nisam grickala nokte ali sam sklona da grickam kozicu okolo i to samo ponekad. Uglavnom nikada kad su mi namazani nokti, a to je jako cesto, srecom.Nekad kad nemam lak a gledam nesto na TVu sto me bas intrigira , zaprepastim sebe time sto otkrijem da sam sklona da izgrickam kozicu do krvi. Grozno, ne da boli posle.
 
jbtt... ja nikada nisam imala takvih problema, dok su mi sestra i tetka fanatici za grickanje noktiju... Ono prsti su im kao hrenovke :) A ja i mama uvek lepe dugacke nokte... Jel moguce da je to nasledno? :) Sa tetke na sestru... hmmm :-?
 

Back
Top