E kad te nece nece te

Danas mi je bijo najbaksuzniji dan u mom jadnom ali kratkom zivotu,macka me je probudila u 6. ujutro,odem da se istusiram,nema tople vode,nije bilo struje,nije mogo da se ukljuci bojler,zaboravio sam da ponesem domaci iz engleskog koji sam radio ceo raspust na 60 strana,i naravno dobio jedinicu,a engleski govorim od svoje 6.godine,i doduse ne redovno pohadjam skolu engleskog.Onda posle skole dodjem kuci,frizider izpraznio burazer prase,komsija busi nesto puca mi glava.Onda odem na basket sa ortacima kao nesto igramo za skolu,ono katastrofa,teren vise lici na njivu nego na teren,kos napravjen od nekog stola,tiha jeza.Krenem ja da igram i kao najveci pacijent ne mogu da dam kos,ni sut,ni prodor,nista mi ne ide,izgubio sam 5 partija za redom koje sm do juce zavrsavao za 5 minuta sa po 21:10,dosao sam do toga da od kapitena dodjem do toga da mi se smeju i da sabijaju fore kao "sto smo ga zvali mogli smo ida zovemo nekog fudbalera bolje bi igrao,i mozete misliti blama,posle sveg tog silnog prozivanja,pukne mi i pozovem jednog lika 1 na 1,inace je rukometas(po meni rukomet i fudbal su sportovi za debile)i blama on me dobije,ja koji se kao bavim kosarkom vec 6 godina i igrao sam u 4 kluba i svugde sam bio ili u prvoj petorci ili sam bio 6.igrac stvarno me bilo sramota,cak razmisljam da odem kod vracare da uradi nesto da mi razbije maler....
 
Strela gađa pravo u centar. Evo jedan podatak: 95% ljudi u ovoj zemlji je funkcionalno pismeno (znaju da čitaju i pišu, ali naravno ne zanju ni g. od srpske gramatike), 2% visoko obrazovani, i onaj ostatak sredina. Meni te informacije izgledaju totalno razočaravajuće i tragično.
Zato i kažem elementarna stvar koju treba da poseduje svaki čovek u ovoj zemlji (zato što ima uslove za to) je pismenost.... A koliko je nepismenih!!!!!!!!!!!!!!
 
Mene to i dalje sokirava kad konstatujem ovde na netu. Skoro sam pricala sa jednim mladicem od 25 godina koji voli da pise pesme. Zivi u Bg, znaci nije neka selendra pa da kazes nema prilike, a pravi takve kardinalne greske da nisam mogla da verujem. Cak mi se i izvinio rekavsi da ga je sramota ali da je tako. Plus i obrazovan je nije neuk ali...
I nije on jedini. Sta se desava u nasoj zemlji kada dolazi do toga:?:. To nekako nije bilo pre nekih petnaest godina dobro se secam. Onda smo gresili ali to je bila retkost i greske su bile mnogo slabije od ovih.
 
Činiti se da nije bilo tako. Bilo je i gore, prema statističkim podacima.
Već sam pročitao da imaš problema sa našim jezikom, jer govoriš dva jezika i ne živiš u Srbiji, ali moram i tebi da uputim dobronameran savet. I ti imaš dosta grešaka pri pisanju, npr. šokirava - treba reći šokira. Ali tebi je oprošteno, ili nije ukoliko želiš da ovladaš srpskim jezikom.
 

Back
Top