Bilo kuda-pušenje svuda...

Šest priča i naslova u jednom postu...

Šta sve čovek može da vidi po Beogradu, to jest ulicama, putevima, parkovima, kancelarijama, pijacama...ma svuda.
Evo jedna mala retrosektiva svih bedastoća koje čine naši sugradjani:


Naslov: Blentava suvozačica

-Vozeći se letos Bulevarom Kralja Aleksandra, baš na semaforu koji seče tu ulicu sa Takovskom, iz svog auta posmatram preko puta ženu, koja puši na suvozačevo mesto...dobro toga ima u Srbiji na milione slučajeva, ništa zanimljivoga vam nisam rekao, ali extremna zanimljivost upravo sledi:
U tom autu su svi prozori bili zatvoreni, zablindirani takoreći, verovatno da ne bi ušao neki vazduh unutra koji nije pomešan sa Dimom...i dok ta gospodja duvani, u jednom trenutku vidim da u drugoj ruci drži "Lepezu" kojom maše oko glave ne bi li rasterala Dim oko sebe. Ova scena me dotukla više no sve one SCENE u filmu "Prohujalo sa Vihorom" i "Kazablanci" zajedno. Morate priznati da je scena za OSKARA.

Naslov: monstrum mama

-Na jednom parkingu pre neki mesec u jednoj centralnoj BG-opštini, majka maloletnog deteta od najviše 4-5 meseci sedi na zadnjem sedištu tog auta , i za to vreme doji tu istu bebu.
To naravno nije ništa neobično, štaviše normalna stvar jelte...ali, kad videh da ista u ruci drži onu dugačku žensku cigaru, i duvani li ne duvani, dim samo kulja iz ustiju te monstruozne mame. Šta reći, a biti kulturan smiren ? Ne, ovo nije moguće komentarisati, a ostati miran i smiren. Čija je to žena, kako je moguće da takvo stvorenje postane majka !? Čini mi se ako bih vam ja ovo komentarisao kako ja znam, umem, mogu, mnoge nevladine organizacije i žene u crno, zeleno i graorasto bi me poslalo na rehabilitaciji I prevaspitavanju u Ševeningen. Tako da je bolje da Vas ja obavestim šta sam video, a vi komentatori vidite šta ćete sa ovom Scenom No2 !?

Naslov: Lažni čuvari zdravlja i životne sredine u raljama Nikotina


-Pre neki dan posetio sam beogradski sajam Energetike, a uz taj sajam šlepovali su se i mnoge firme, gradske i republičke institucije. Jedna od tih firmi bila je i ova: Zavod za zaštitu prirode Srbije, a tik do njih i štand gradske škupštine grada Beograda za zaštitu životne sredine.
Šetajući tako halom 1, pogledam natpis poviše glava prisutnih, piše: "Gradski zavod za zaštitu životne sredine", a ispod tog natpisa sede neke žene, ljudi, valjda radnici i predstavnoici tog zavoda...opustila se gospoda baš maximalno, poredjali pepeljare, cigara bilo ih više no na omanjoj trafici na periferiji, i duvane li ne duvane.
Ne budem lenj, pridjem štandu, pitam ih: ko ste vi gospodo ?
Kaže mi da su iz instituta gore pomenutog !
Stvarno rekoh, da niste zamenili i pogrešili tablu gospodo, i uzeli onu od Filipa Morisa i Bat-a!?
Naravno u nastavku polemike baš sam ih ismejao, onako kako samo to ja znam, umem i smem.
Kažu mi na kraju : šta mene briga za to , ko sam ja da im držim predavanja i tako to?
U pravu je gospodja, ko sam ja da kvarim njihovu idilu i nikotinsku opušenciju, kad oni koji to treba da rade, rade to isto , ako ne i gore stvari !?

Naslov: budala vozi motor

-Kažem vam, svašta čovek može da vidi po Beogradu, evo još jednog crnog Bisera iz te plejade dogadja: sredinom avgusta gledao sam nevidjenu scenu u ulici carice Milice; dečko možda najviše 21-22godina, pali cigaretu, seda na svoj motor...daje gas, i onako sa cigaretom u ustima odjezdio je ka Brankovom mostu , to jest prema N. Beogradu.
Šta reći, čovek očito ne nosi obaveznu kacigu za tu priliku, jer još nije izmišljena kaciga sa prorezom za cigaru u ustima. Nije ništa smešno, ovo je više tužno i surovio budalasto.

Naslov: luda prodavačica cveća

-Ova scena i dogadjaj je jedan od zanimljivijih iz faha koje opisujem, tako reći-u ovoj priči dominiraju jedna luda ženska spodoba i mnogo cveća u radnji.
Dakle, na obodu pijace Djeram nalaze se dve-tri cvećare, a u jednu od njih jednog nelepog dana sam ušetao.
Na ulazu sa cigarom u ustima, dočekala me je izvesna žena sa pitanje: izvoliteee !?
Šta da izvolim, pitao sam je ?
Pa koje cveće, aranžmane želite ?
A to, pa šta imate, šta preporučujete ?
Evo ovi gerberi su recimo prelepi...pomirišite ga slobodno !
Hm, pomirišem ja taj cvet, i na kraju joj kažem: da mi isti cvet baš " miriše", ali ne na Gerber, već na Ronhill lajt...čija je kutija dominirala na stočiću u cvećari.
Šta reći na sve ovo, a na psovati, vredjati, prozivati, ponižavari osobu koja vam nudi aromu nikotinskog Ronhilla , u zamenu za cvetni pollen i miris nekog svežeg cveta.
Ne treba reći ništa, no ovo sve opisati, zapisati, i to je dovoljno za shvatiti kakvi sve ludaci i budale rade, šetaju, žive tu pored nas, oko nas.


Naslov: Ušće i izliv mozga u Savu
-Na kraju sam ostavio hit-priču na istu temu, evo kako ona glasi: imam naviku da često šetam, trčkaram po terenima i čuvenom novo-beogradskom komleksu zvanom Ušće.
Tamo sam jednog lepog vikenda dok sam šetao, čuo sledeću scenu: na potezu Venecija-bivši hotel " Jugoslavija, šetao je jedan sredovečni par, i dok su oni tako lagano koračali, zazvonio je mobilni telefon...čovek onako u hodu se javlja, i neko očito sa druge strane ga pita gde je, šta radi ?
On naravno odgovara tom pozivaru, da upravo šeta Ušćem, i kaže mu evo prijatelju izašao sam sa ženom malo na čist vazduh i ariju...
Hm, treba li da vam kažem, da je isti čovek dok je šetao, dok je odgovarao čoveku preko mobilnog, u isto vreme i pušio.
E to je taj hit-hitova, očito čovek mnogo voli da puši na čistom vazduhu u prirodi i parku.

P.S. Ne znam vama, ali meni su svi ovi dogadjaji baš toliko dirnuli i oduševili, da se puno zahvaljujem njihovim junacima, jer da njih nema, ja nikada ne bi ni pisao Blogove, a ni razglednice i dopisnice.
 
Šta je strašno biti budala i monstrum, ništa, to je kod nas prirodna pojava.
Eto "recimo normalan" Bloger se ne stidi što voli monstrume, no njega nerviraju normalni koji opisuju budale i kretene.
Nije pušačima lako, treba uvući u stomak toliki dim, pa posle toga moraju to sve izbaciti napolje, to je veliki napor.
 
Niko nije dovoljno objektivan a ni adekvatan da za sebe kaze kako je on normalan, a ti pogotovo nisi izuzetak u tome. Nigde nisam rekao da ih volim. Monstrum je kad neko otruje nekog, ubije, siluje ili nesto slicno, a ne ako vozi motor sa cigarom ili ako pusi u cvecari. Previse pumpas stvari i po meni si nenormalniji od njih. Obicno takvi ne vide dalje od svog nosa a znaju da kritikuju druge. P.S. nigde nisam rekao da sam pusac. Poenta price je da nadjes svoj zivot kakav takav i da se on ne zasniva na ponizavanju drugih to je jadno.
 
Naslov: Blentava suvozačica, monstrum mama,Lažni čuvari zdravlja i životne sredine u raljama Nikotina, budala vozi motor, luda prodavačica cveća, Ušće i izliv mozga u Savu - priznajem grešku ti si jedini normalan mi smo monstrumi.
Citat:
P.S. Ne znam vama, ali meni su svi ovi dogadjaji baš toliko dirnuli i oduševili, da se puno zahvaljujem njihovim junacima, jer da njih nema, ja nikada ne bi ni pisao Blogove, a ni razglednice i dopisnice.

Kakav bi to bio gubitak blogerskom svetu ne smem ni da zamislim...
 

Back
Top