Predizborna kampanja

Pratim tako ovih dana tekuću kampanju. Ima tu interesantnih stvari. Radikali su nesumnjivo najagresivniji. Nije mi međutim jasno zašto je na bilbordima odsečen deo Tomine glave. Da li to ne žele da se vide Nikolićeve sede vlasi? Ne vidim šta je tu problem, pa svi znamo da nije baš u cvetu mladosti.

Još su mi manje jasni demokrati. Na većini njihovih promotivnih plakata slike njihovog kandidata uopšte nema. Ovo je tim čudnije kad se ima u vidu da se Boris Tadić smatra lepim čovekom, Alo bre demokrate, jeste li zaboravili na žensku čeljad koja kao što se zna čini više od polovine biračkog tela? Tadićevu lepotu priznaju i njegovi protivnici, pa ga zbog toga nazivaju manekenom.

Socijalisti se pozivaju na prethodne Mrkine zasluge, čisto nas podsećajući da je on dosta stvari završavao pre roka. Pošto još nisu raskrstili s Miloševićevim nasleđem, biće da se i kandidovao pre vremena. Inače na bilbordu stoji doslovno: ‘’ Naš drug. Mrkonjić.’’ Šta li će im ona tačka da mi je znati samo.

Mora se priznati da su se Čedini najviše potrudili da nam pokažu po čemu se njihov kandidat razlikuje od ostalih. I tu ima pozivanja na prethodne zasluge, ali najupečatljivije mi je kad ženski glas strogo kaže : ‘’Čedomir …’’. Kao da ga profesorka proziva da odgovara. Mislim da je glas Pešićkin, mada ne garantujem.

Velja se bacio na proverene fazone, znači prsate pevačice u njegovim zonama uticaja pevaju besplatno. Navali narode!

Još malo o radikalima. Zadesih se na novosadskim ulicama za vreme njihovog mitinga, pa na jednom mestu videh gomilu autobusa. Nije za ovu priču bitno odakle su, nego mi je upalo u oči sledeće: na 2 autobusa izlepljene Tomine slike spreda i sa strana, kao što je red, ama na zadnjoj strani samo beše ona oznaka za prevoz dece. Kad nisam pukao od smeha …
 
Super zapazanja!
Moram priznati da nisam videla bilborde (radim 100 m od stana), ali komentari su genijalni. Narocito mi se svidja ono s tackom. Pa, valjda bi mogli da angazuju i par pismenih da to rade.
Inace, ne unosim se uopste u politiku, pa samim tim ni u ovu kampanju. Ali, bas mi se svidja nacin gledanja na stvari. Cisto marketinski, mislim da si pogodio sustinu.
 
Tadic kad bi se pojavio u Playgirl (zasto niko ne kupi licencu :) mislim da bi se nadalje glasanje za DS prenosilo genima :lol:

Joj, uvek nekako smetnem s uma da ovde kad nesto kazes kao da si dreknuo na sred Terazija :lol:
 
Opaki Boris.
Sto ne idu na TO, neka pobedi onaj koji je naj-seksi ;)

Da sam ja vlas' propisala bih estetske uslove za kandidaturu, izmedju ostalog. Nek se zna da dolazi novo doba....:) I da nose ROZE kosulje, onako kao moj blog, to da je dress code :lol:
A poslanice rozeN laptopove. :P
 
Poslednja izmena:
Nešo,nemam običaj da komentarišem politička dešavanja,ali malopre sam pročitala tvoje razmišljanje i poželela da se uključim.
Prvi put zaista ne želim da izađem na izbore. Tadić mi je drag,ali mi se čini strašno umoran i anksiozan,te samim tim i nedovoljno ubedljiv.Toma nas je onomad "naplašivao" vanrednim stanjem,pa što bi naše bake rekle "trnu zubi" i od njega.Čeda kao izbečeni sektaš,tek taj rasteruje svaki začetak spokoja,a o ostalima šta reći...Čika Mrkonjić mi liči na zabludelog, vremešnog komšiju, pun je vere u ono što priča,pa mi ga nekako dođe i žao.G-đa Milanka dokazuje po ko zna koji put svoju odanost i ljubav pater familiasu,što je za pohvalu ,ali na nekom drugom mestu...I sve u svemu ..." Oj Srbijo Maaaati nemoj tugoooovatiiii..."
...Kako god okreneš biće onako kako "tata kaže",a mi ćemo optrčati još koji krug - ko ona koka iz starog vica,da petao ne pomisli...
 
I meni Tadić deluje umorno, no u osnovi to za koga će moja malenkost glasati trenutno nije tema. Moram međutim da primetim da sam dan posle pisanja onog teksta odjednom primetio da Tadićevi ubrzano lepe plakate s njegovom slikom. Kao da su me čitali. Nažalost i on je na slikama skalpiran kao i Toma. Da li to Indijanci prave slike za bilborde? :confused:
 
"Odsecanje" glave je proveren trik kod portreta, narochito ovakvih - marketinshkih. Stvara se iluzija velichine (fizichke, a to se indukuje i na velichinu u svakom drugom smislu), te utisak da vam je chovek na slici prishao blizhe.
 
E ovo s "." kod "nasheg druga" :-D hehehehe da ne poverujes!
Meni zapada za oko na mitinzima Borisa Tadica ono silno mlacenje rukama i dranje... Blagi boze kako samo pateticno ... Americka shkola kampanje u pokushaju... Bash me nakako iritira kada onako ko na dugme krene da se mlati a inache to nikada ne radi sem kad izadje za govornicu u kampanji.
 
OFF-TOPIC
Dragi Neso, procitah Tvoj blog, ali ovo nije komentar na isti! Dodjoh posle duzeg vremena, naravno pod novim Nikom, jer sam bila banovana "dozivotno" na Krsti od strane...uh, uh, da ne pominjem ime...dodjoh da Ti kazem da mi se svidja sto do sada nisi promenio Avtar, pa Te svuda, lako , pronadjem...:D
Pozdrav, jedna stara drugarica, a, moze se reci i Disident...:lol::lol::lol:
 
U principu politika me zamara,ali me zato nepoznavanje pravopisa nervira. Dakle da pojasnim za one koji nisu shvatili.Tacka kod "Nas drug." ima veoma veliki znacaj i menja iz osnove stvari,a to je da odvaja dve stvari tj.dve recenice sto je uradjeno ocigledno namerno i bez greske,znaci prva recenica je "Nas drug." i tu je kraj recenice,a Mrkonjic je jednostavno ime kandidata. Naglasavam da me politika nezanima osim cinjenice da sam za Tadica. Ako neko nije shvatio netreba ni da se trudi...
 
LePiaf :

"Odsecanje" glave je proveren trik kod portreta, narochito ovakvih - marketinshkih. Stvara se iluzija velichine (fizichke, a to se indukuje i na velichinu u svakom drugom smislu), te utisak da vam je chovek na slici prishao blizhe.''

Nisam znao za to, a vidim sad i Koštunica koristi isti štos.
 

Back
Top