GOVOR O SEKSU (uvod) I

SEKS JE VLAZAN

O seksu nije lako pisati,uglavnom zato sto je vlazan.
Ustvari,on je vise nego vlazan-klizav je.
Svako ko zanemari tu cinjenicu imace kost u grlu kada hteo bude da govori o njemu.
Znao sam jednu pesnikinju koja je o seksu pisala lepo,ali beskrvno.
Govorio sam joj:"Mislim da je pogresno koristiti suve reci da bi se iskazala vlazna osecanja".
I ona je pocela da koristi vlazne reci,a ja sam joj onda rekao:
"Nisu dovoljne ni vlazne reci.Moras da koristis reci na koje ce se okliznuti ljudska pamet".
Njoj se to dopalo i zauzvrat mi je ispricala kako je jedna trudnica sedela kraj prozora i razmisljala o crnoj zmiji.
Ja to nisam najbolje razumeo,ali mi je zvucalo sasvim ispravno.
Zvucalo je bolje od reci one trudnice sto je pazila kako se izrazava,pa je rekla da se nada da ce imati dovoljno mleka da bi njena beba mogla da se odhrani na "majcinoj cucli".
To me podsetilo na onu finu damu iz Bostona.koja se izvinjavala uvek kad pomene nesto dugacko ili sto ima rupu,a onda joj se omaklo da najozbiljnijim glasom kaze gostima da joj ovoga puta nije najbolje uspela "vita od pishanja".
Za pocetak bi bilo najbolje da pregledamo recnik kojim raspolazemo i odlucimo se za reci koje ce najbolje da legnu onome o cemu govorimo.

NEKE RECI SUVE KAO DRENOVINA

Reci koje se upotrebljavaju za seks pocinju od konjugacije,sto rade nizi organizmi,i kopulacije koju upraznjavaju vise zivotinje.
Polni snosaj vazi za ljude.
Naucnici to izgovaraju kroz zube-koitus.
Polno sjedinjavanje je nesto o cemu se moze pricati i pred publikom,ali samo u crkvi.
Doduse,o svemu pomenutom mozete razgovarati,sem o polnom snosaju.
O tome se ne razgovara,o tome se opsti.
Opštenje moze za neke ljude,u koje spadam i ja,da bude prava gnjavaza,boli glava!
Zato je obican razgovor bolji,samo ako mozete da izadjete na kraj sa njim.
Cak i slusanje drugih kako opste moze ponekad da bude teska gnjavaza,narocito ako ni sami ne znaju o cemu opšte ili sa kim opšte.
Ukratko,opstenje moze da pravi frku,pa je vecina onih koji mu se prepustaju prinudjena da,pre ili kasnije,nauci da razgovaraju medjusobno,ako hoce da se razumeju.
Najgora vrsta opstenja se zove"borba misljenja",od cega se moze dobiti i proliv,a ne samo glavobolja.
Kadkad se,medjutim,ucesnicima "borbe misljenja"omakne da pocnu da razgovaraju jedni sa drugima,pa im onda krene sve nabolje.
Jedan moj prijatelj cinik,doktor Koprivnjak,voli da kaze ustogljenim parovima koji se ne razumeju-da prestanu sa opstenjem i predju na razgovor.
Nevolja sa svim recima koje smo pomenuli u tome je sto zvuce hladno,osuseno,beskrvno,mada ne moraju stvarno da budu takve.
Konjugacija mu dodje kao da kreses varnicu,udarajucu jaje o jaje.
Kopulacija deluje vlazno,ali malcice odbojno,dok je koitus prilicno lepljiv,kao da gacas u tenisicama po prosutom dzemu.
Polni snosaj je super izraz za upotrebu pred publikom ili u tekstovima,mada zvuci suvise trezveno da bi bilo neko zezanje.
Raznovrsnosti radi,moze dobro da dodje i polni cin kao sinonim.
Reci koje se koriste za ishode svih ovih radnji nisu nista bolje.
"Polno zadovoljstvo" zamenjuje dimljenu vesalicu muskarcima ili pohovani kackavalj zenama.
"Nagonsko praznjenje" deluje kao kad posle kupanja izvadis cep na kadi i pustis vodu da istekne.
"Vrhunac" je upocetku zvucao sasvim pristojno,ali je toliko potrosen u raznim ljubicima,da sada podseca na onaj dramaticni trenutak kad mleko pocinje da kipi iz lonca.
"Orgazam" je,po mom uverenju,jos uvek najbolja rec za koriscenje u tekstovima.
Pravnici imaju svoje izraze od kojih nema neke velike vajde.
Omiljeni su im "obljuba","vrsenje bracnih duznosti","blud" i "preljuba"-svi mirisu na neke obaveze ili optuzbe.
Pravnike ni najmanje ne zanima da li je seks bio neko zezanje ili ne.
Njih zanima samo da "ustanove" ili "nadju dokaze",kako bi neko platio odstetu zbog toga.
A platicete isto kao kad se provedete bos po trnju,kao sto biste platili i da ste bili na devetom nebu.
Nema nikakvih olaksica za cabriranje,niti doplata za ekstazu.
Pravnici imaju i takve izraze kao sto su "protivprirodni blud",mada se ne zna da je priroda protiv nekoga podnela tuzbu.
U pravnom recniku nema izraza "pristojno rezgolicivanje",jer se svako razgolicivanje smatra nepristojnim,dok se ne dokaze drugacije.
Ovo je,ocigledno,u suprotnosti sa ustavnim nacelom da coveka treba smatrati nevinim dok se ne dokaze da je kriv,odnosno pristojnim dok se ne dokaze da je nepristojan.
Medju pravnicima se najvece rasprave vode,izmedju ostalog,bas oko znacenja"skarednosti",o cemu ce kasnije biti reci.
Nevolja sa svim ovim recima i izrazima je u tome sto izvrdavaju ono o cemu govore,a to je pozuda,uzivanje i zanos,pa zato i zvuce tako hladno,suvo i nepolodno.

NEKE VLAZNE I TOPLE RECI

"Parenje" zvuci toplo i plodno.
Ono ima pred sobom svetlu buducnost,ali mu nedostaje sadasnjost.
Mozda je "vodjenje ljubavi" najhumaniji i najmanje vulgaran od svih seksualnih izraza.
U njemu ima neceg toplog,vlaznog i plodnog,a obecava i nesto trajnije od samog cina.
Niko ne zna kad grane sunce sta se dogadja sa ljudima koji su imali"koitus","snosaj" ili "polni odnos".
Ali za ljude koji su "vodili ljubav" mozemo biti sigurni da ce doruckovati zajedno sledeceg jutra,sto je verovatno i glavni razlog omiljenosti ovog izraza kod vecina zena.
Nazalost,ovaj izraz je nesto manje popularan kod muskaraca,cak i medju onima koji nemaju nista protiv da se nadju oci u oci sa svojim zenama za doruckom.
"Svrsiti" je topla,vlazna rec.
Ono sto gubi na finoci,ona nadoknadjuje prisnoscu.
Neki ljudi,nesvesni svojih mracnih sklonosti,umesto toga koriste izraz"biti gotov".

BEZOBRAZNE RECI

Sasvim je mogucno,a mislim i pozeljno,govoriti o bezobrazlucima,a da se ne bude bezobrazan.
Na primer,i najbezobraznije reci mogu da zvuce sasvim pristojno,ako ih pisemo naopacke ili sa izmesanim slogovima,kao:"bejati(se)","vapoliti","caruk" i "akchipa", i da je svakome jasno na sta se misli.
"Bejati(se)" je jedina rec koja pruza puno osecanje uzbudljivosti,klizavosti i arome polnog cina.
Glas "b" zvuci lascivno u ovoj reci i daje joj realnu prodornost.
Sinonimi koje smo nabrajali ranije,pazljivo izbegavaju svaku pomisao na uzbudjivanje ili pozudu,a jos pazljivije izbegavaju ono ono sto je u seksu mozda najosnovnije i najsnaznije,a to je miris.
Bejati(se) uzima u obzir sve te elemente,kao sto cini i dete,pa nije slucajno sto se sa tom reci i pocinje u detinjstvu.
"Bejanje" je nesto sto ljudi rade zajedno,dok je "vapoljenje" vise jednosmeran glagol.
Vrlo mudra devojka koju zovu Mica Trofrtaljka rekla mi je jednom:"Svidja mi se bejanje,ali necu decka koji ce me vapoliti samo zbog recke".
"*ucanje" je,takodje,nesto sto ljudi rade zajedno.
Nema nikakve potrebe da se ovde bavimo "carukom" i "akchipom" i njihovim brojnim sinonimima,jer su sve to obicni prostakluci koji ne bi nista dodali boljem razumevanju stvari.
"Penis" kod vecine ljudi izaziva asocijacije na neku kozuricu koja nije narocito impozantna,a takodje asocira na nesto umiljato,kod onih kojima po kuci vrsljaju golotrbi klinci.
To moze i da prodje za organ u njegovom opustenom(da ne kazem-visecem)izdanju.
Za njegovo svecanije,do pucanja nabreklo stanje,mislim da je "falus" blizi istini,ma koliko to zvucalo izvestaceno i iscedjeno.
"Vagina" ce posluziti za zenski organ.
Ona ima toplinu,ako ne i sve ostale kvalitete "akchipe"
Najvise glavobolje zadaju nam spoljasnji delovi polnog organa zene,koje anatomi nazivaju "vulva".
Taj izraz je preterano strucan da bi mogao da se odomaci u svakodnevnom govoru,ali ne postoji stvarno nijedna pristojna zamena za to,pa se moramo zadovoljiti konvencionalnim "genitalije".
Ima puno drugi reci koje se mogu naci po raznim recnicima sinonima ili slenga,u krivicnim zakonima raznih zemalja i po zidovima wc-a,ali one koje smo pomenuli sasvim su dovoljne za svakodnevne potrebe.

TO BE CONTINUED....
 
Izmamila si mi osmeh na lice,draga...Bravo....:super::klap::klap:

Ja izabrah ovo:

Parenje" zvuci toplo i plodno.
Ono ima pred sobom svetlu buducnost,ali mu nedostaje sadasnjost.
Mozda je "vodjenje ljubavi" najhumaniji i najmanje vulgaran od svih seksualnih izraza.
U njemu ima neceg toplog,vlaznog i plodnog,a obecava i nesto trajnije od samog cina.
Niko ne zna kad grane sunce sta se dogadja sa ljudima koji su imali"koitus","snosaj" ili "polni odnos".
Ali za ljude koji su "vodili ljubav" mozemo biti sigurni da ce doruckovati zajedno sledeceg jutra,sto je verovatno i glavni razlog omiljenosti ovog izraza kod vecina zena.

"Penis" kod vecine ljudi izaziva asocijacije na neku kozuricu koja nije narocito impozantna,a takodje asocira na nesto umiljato,kod onih kojima po kuci vrsljaju golotrbi klinci.
To moze i da prodje za organ u njegovom opustenom(da ne kazem-visecem)izdanju.
Za njegovo svecanije,do pucanja nabreklo stanje,mislim da je "falus" blizi istini,ma koliko to zvucalo izvestaceno i iscedjeno.
"Vagina" ce posluziti za zenski organ.
Ona ima toplinu,ako ne i sve ostale kvalitete "akchipe"
 
"Govor o seksu
objavljeno :juče u 23.58
pregleda:96":D
Dodao bih skromni doprinos...
Dobrica Erić je rekao da se grozi reči "orgazam" koja zvuči tako metalno,i da mi imamo staru,srpsku i lepu reč-sladić....
 

Back
Top