НИКАДА НЕЋУ ЗАБОРАВИТИ ЗОРАНА ЂИНЂИЋА

Ја га никада нећу заборавити.
Остао мо је у сећању, како тамо негде из богате Њемачке даје интервју у ком каже да НАТО треба да појача ваздушне ударе по Србији и да још неколико дана бомбардовања доводи до капитулације наше мале и поносне Србије.
Ја га слушам и гледам моја три сина, тада од 4, 5, и 7 година. Гледам их како спавају у чизмицама и јакнама. Гледам их како се хватају за руке кад чују сирене и звукове авиона и трче према својој кући. Гледам их како једно друго теше да се не боје, да бомбе неће овде падати, него негде далеко....А били су сувише мали, да би знали да су те бомбе падале по некој другој деци у чизмицама..... Деци уснулој у постељи..... Деци на ноши...

Гледам их и окрећем главу да не виде моје очи.

Не. Ја никада нећу заборавити Зорана Ћинђића а своје синове подсећам, како и они не би заборавили.
 
Ако се срце слуша као ти твоје ваљда се у овој несрећној земљи никада више се неће ценити лажни ауторитети,сећам се позива од тамо негде далеко за јаче ударе по сопственој земљи и мучнина ми тело ломи,јесмо ли плитка памћења или памети:rtfm:
 
Nikada ni ja necu zaboraviti coveka kakvog Srbija jos dugo nece imati.
Pricate o nekome koga ne poznajete,cije reci ili niste slusali ili niste razumeli na pravi nacin.
Isao je svetlosnom brzinom,"koracima od sedam milja",zeleci da nadoknadi godine koje je Srbija izgubila nesrecnim politickim odlukama zadnjih pola veka.
"Klekni Srbijo,oduziti mu se ne mozes".
"Neko je ugasio svetlo i nasa deca ne mogu da pronadju put svojoj kuci".
Ovo su dve,od nekoliko hiljada poruka koje su usledile kao reakcija beznadja (iz Knjige zalosti) na ubistvo coveka jedinstvene inteligencije i politicke vizije,koji se ponudio da kao sjajan arhitekta gradi ovu nasu nesrecnu kucu-Srbiju.
Da je nas Zoran ziv,ovakva situacija kakva je danas u Srbiji,ne bi postojala.To kazem,jer znam sa cim se on mogao izboriti.
O njegovim sledbenicima necu,samo napomena da niko nije u stanju da ima njegovu snagu,njegovu brzinu i njegovu viziju buducnosti(od jednog doktora filozofije je to bilo i za ocekivati).
Pre nego iznosite ovakve svoje stavove,upoznajte prvo coveka o kome ruzno govorite,kako biste argumentovano mogli te stavove da branite.
Ovako ostajete na nivou jeftine nacionalisticke retorike,koja nam se toliko puta osvetila.
Ovo je moj stav i misljenje,a mislim da sam kompetentna da ga iznesem,jer sve sto je nas "Djiki" napisao procitala sam,sve njegove intervjue iz stampe cuvam,bila na dve njegove tribine,a ostala njegova obracanja sopstvenom narodu imam na video snimcima.

PS.Ne reagujem na politicke clanke,ali ovoga puta je napadnut jedini covek iz politickog miljea koga sam cenila.
Za mene je diskusija na ovu temu zavrsena.
I zamolila bih vas da ovakava tematika ide na pdf koji se njome bavi.
 

Back
Top