EMOCIONALNA INTELIGENCIJA

:D:D:D
Emocionalna inteligencija je skup emocionalnih i društvenih veština koje nam pomažu da bolje funkcionišemo u svakodnevici. Tako barem tvrdi američki psiholog Danijel Goleman, autor istoimene knjige. Još kaže da je koeficijent emocionalne inteligencije (EQ) važniji nego koef. racionalne (RQ). EQ nam omogućava da lakše savladamo stres, da uspostavimo uspešne veze sa drugim ljudima, budemo vedri i optimistični. Takođe, Goleman dodaje da je altruzimam nešto s čim se svi rađamo, s tom razlikom što kod nekih ljudi on vremenom 'zakržlja' a kod drugih se, naprotiv, razvija.
Emocije su u prvim ljudskim zajednicama predstavljale prirodnu zaštitu i instinktivne ljudske reakcije u pravim trenucima (strah i bes kao rezultati rada adrenalina). Danas je drugačije: otuđili smo se, zakočili, sakrili, zbunili...
Koliko ste emotivno inteligentni? Da li ste dostigli taj stepen 'životne mudrosti' (kako to naziva Goleman)? Da li sasvim slobodno zagrlite druge osobe oba pola? Da li bez ustezanja i iskreno kažete 'volim te' muškarcu, ženi ili detetu? Da li umete da pokažete ljubav? Saosećate li sa drugim ljudima?
 
Zato je dobro biti slobodan od bilo kakvih veza, a prema svima nasmejano i sa entuzijazmom.

Ja kao osoba u horoskopskom znaku Rak, dajem rec da imam ovde najvisi EQ! :) Ovo je polu sala, al je istina.
IQ to imam isto visoko, al imaju i drugi, tako da se u tome ne razlikujem puno od drugih.

Knjigu Emocionalna Intiligencija sam delimicno procitao, brat to negde kupio.. zanimljiva stvar.
 
Zato je dobro biti slobodan od bilo kakvih veza, a prema svima nasmejano i sa entuzijazmom.

Ja kao osoba u horoskopskom znaku Rak, dajem rec da imam ovde najvisi EQ! Ovo je polu sala, al je istina.
IQ to imam isto visoko, al imaju i drugi, tako da se u tome ne razlikujem puno od drugih.

Knjigu Emocionalna Intiligencija sam delimicno procitao, brat to negde kupio.. zanimljiva stvar.

Jel' ovo zezanje? Svejedno, pismenost ti nije jaca strana.
 
Bio sam na mestu na ovoj Krsti, gde su ljudi testirali svoj IQ, i mlate svi od 120 do 170, i meni je to cudno, svi su tako intiligenti doduse, al se oseti manjak emocionalne intiligencije.

Ja sam obradio Mensa.HR , posto pise da je pravilno da se uradi za 20 minuta kolko stignes ja sam radio samo 19 min, i izmerilo mi IQ 132, e a shvatio sam kako su drugi uspeli bolje od mene, oni su jednostavno radili dok nisu sve uradili, bez gledanja na casovnik :D

Hocete probati?? evo- http://www.mensa.hr/eu_iq_test/eu_iq_test.php
 
Citala i mislim da u tome ima mnogo istine.
Reakcija svakog od nas na neprijatan dogadjaj je svakako negativna. Ali tu svoju negativnu misao ja (nemislim bukvalno ja nego svaki covek) moze da kontrolise posle 4 sekunde. Samo treba toga biti svestan iumeti se toga setiti u danom trenutku. Ja (opet - ne ja bukvalno) sam taj koji kontrolise svoje misli , svoja osecanja.
 
dali to treba da znaci"s onu stranu dobra i zla"?sve sto se desava iz ljubavi desava se sa neke druge strane dobra i zla..kao i svaka zena zudis ceo zivot da izvuces neku moc iz tih emocija.da znas gde treba da trazis moc i istinu nebi sumnjicavo pisala neki neki tekst i hvalila se kako poznajes filozofiju i religiju kad znas da nista ne poznajes bar malo pouzdano.pisi i citaj,citaj i pisi ali dok imas potrebu u sebi za cuje li me neko?,znacu da si ljubopitljivi znak pitanja...
 

Back
Top