Zato mi je svako vino odvratno piti

57ed05bea98bceae5f0eaada26b69cee6c61471d3030f7123d212844a35eba04


Moje omiljeno, rijetko kad ide ispod 15% alkohola.
Inače košta 9.20, kupujem samo kada snize na 7.20, osim za neke posebne prilike kada platim punu cijenu.
Pio sam puno skuplja, a nisu bila ništa bolja, tako da u budućnosti ne namjeravam trošiti na vino više od 10 eura.
Ja uzmem odmor u septembru da bih u Srbiji kupio i izmuljao groždje a onda dirigujem iz daljine šta da mu dalje rade :p

Dobar je Plavac, dalmatinsko autentično, rodjak je Vrancu. Ja ponekad volim da popijem i takva teška jaka vina sa taninima ali uglavnom u zadnje vreme pijem lakša vina, roze recimo.
Ja pravim crveno i roze od groždja koje kupim.
Roze otačem posle par sati maceracije da mu ostane roze boja i ide kasnije održavanje kao belo vino a resto ostaje u komini do posle tihe fermentacine i bude crveno
 
U principu retko pijem alkohol, i ne razumem se u isti ni 2%.

Ali i kada pijem, samo na nekim proslavama, to je samo nekoliko casa vina. Ne razumem se u kvalitet, pa moguce i da su neka shit, ali samo to mogu da podnesem od alkohola.

Od rakije mi se povraca, cak i najkvalitetnijih, viski isto, a pivo mi je bljutavo. Rakiju nisam pio ni gutljaj vec 20 godina, a pivo u proseku par godisnje, kada je neko leto a nemam energetska pica i bilo koji sok pri sebi.

Mislim da bih mogao ponekad da pijem one cider fore, ali ne vidim toliko poentu toga, jer mi je bolje da uzmem sok nego to.

U sustini, ne volim alkohol skoro pa uopste. Pio sam tamo do neke 22-e godine, kada sam provalio da ne pijem alkohol zbog sebe, jer mi je ukus uvek bio odvratan, nego zbog drustva. I onda sam zajebao.

Sa druge strane, zavisnik sam od energetskih pica. U najgorim letnjim danima, mogu da pijem i 2 litra istih dnevno.
 
Poslednja izmena:
Ajd kad sam ovde već, da rečem još neku...

U planu imam da zasadim mali vinograd, već sam se odlučio i koje sorte. Poenta je da hoću da primenjujem samo tretiranje prskanjem samo onim što su radili naši preci, bakar i sumpor. Nikakva hemija više. Sećam se jedan deda mi je pričao da je on prskao lozu i ocedjenom vodom u kojoj je bio potopljen pepeo drveta. Zanimljivo.
 
Ti bolje da piješ svakog dana rakiju i vino nego taj otrov. To ti zamasti jetru više nego deset godina rakijanja
That is debatable, etil alkohol je jako stetna stvar, posebno u kolicinama u kojima ga ljudi unose, i pozitivna svojstva su mu jedino u opustanju nervnog sistema, ali nebitno to sad.

Moja poenta je o ukusu, ne o zdravlju. Ukus mi je najbitniji za ono sto unosim u telo. Uneci u djubre, samo da mi prija culu ukusa.
 
Ja uzmem odmor u septembru da bih u Srbiji kupio i izmuljao groždje a onda dirigujem iz daljine šta da mu dalje rade :p

Dobar je Plavac, dalmatinsko autentično, rodjak je Vrancu. Ja ponekad volim da popijem i takva teška jaka vina sa taninima ali uglavnom u zadnje vreme pijem lakša vina, roze recimo.
Ja pravim crveno i roze od groždja koje kupim.
Roze otačem posle par sati maceracije da mu ostane roze boja i ide kasnije održavanje kao belo vino a resto ostaje u komini do posle tihe fermentacine i bude crveno
Ja ne pijem često, možda jednom u dva mjeseca.
Plavac mi sjedne, ali stvarno samo ti kvalitetniji, točno se osjeti razlika između ovog na slici i jeftinijih.
Inače je to križanac talijanskog primitiva i neke sorte sa Šolte za koju ne znam više kako se zove.
Roze baš ne pijem, ljeti mi je bijelo ohlađeno OK.
Ma u pravilu stvarno ne pijem puno vina, nije isključeno zbog toga što sam ga možda već popio tanker.
Jedno vrijeme sam bio kao Dioniz, samo mi je kruna od loze falila.

vucic-playboy.jpg
 
That is debatable, etil alkohol je jako stetna stvar, posebno u kolicinama u kojima ga ljudi unose, i pozitivna svojstva su mu jedino u opustanju nervnog sistema, ali nebitno to sad.

Moja poenta je o ukusu, ne o zdravlju. Ukus mi je najbitniji za ono sto unosim u telo. Uneci u djubre, samo da mi prija culu ukusa.
Tu i jeste poenta kad se zna da je prekomereno konzumiranje alkohola štetno, da je i to mnogo bolje nego dva litra energetskog i sokova.
Lično znam lika koji nikad nije pio alkohol nego samo gazirane sokove i zadnjih godina energetska pića, odjednom ima probleme sa jetrom do stadijuma teške ciroze. A čuo sam za još takvih slučajeva
 
Tu i jeste poenta kad se zna da je prekomereno konzumiranje alkohola štetno, da je i to mnogo bolje nego dva litra energetskog i sokova.
Lično znam lika koji nikad nije pio alkohol nego samo gazirane sokove i zadnjih godina energetska pića, odjednom ima probleme sa jetrom do stadijuma teške ciroze. A čuo sam za još takvih slučajeva
Naravno da ima takvih slucajeva, znam ih i ja. Cak i ne samo od energetskih pica, nego od gaziranih sokova. Kao sto znam masu alkoholicara, itd. Alkohol ima i posebnu foru, jer osim tih fizioloskih stvari, zato sto utice na centralni nervni sistem, posebna je opasnost za ove koji su skloni bolestima zavisnosti, sto je psihicka bolest, i to je jos i gore nego bilo koja fizioloska stvar. Ali kao sto rekoh, uopste mi nije poenta bila da sada o tome pricam. Da, naravno da su energetska pica djubre.
 
Tu i jeste poenta kad se zna da je prekomereno konzumiranje alkohola štetno, da je i to mnogo bolje nego dva litra energetskog i sokova.
Lično znam lika koji nikad nije pio alkohol nego samo gazirane sokove i zadnjih godina energetska pića, odjednom ima probleme sa jetrom do stadijuma teške ciroze. A čuo sam za još takvih slučajeva
Pratim na YT neki Deermeatfordinner kanal, lovac s Floride, vrlo sposoban, štroji divlju svinju na licu mjesta, lovi aligatore...

Prije nekih pola godine imao tri moždana uzastopno.
To jutro spazili aligatora blizu naselja, on požurio uloviti i snimiti, nije stigao popiti kavu i uzme jedan od tih otrova na prazan želudac.
Njegova žena 100% uvjerena da ga je moždani sašio zbog toga, navodno neki doktori to ističu, da može doći do toga kada se popije bez podloge.
Oporavio se dosta dobro, ali to ipak više nije ista osoba.
 
Roze baš ne pijem, ljeti mi je bijelo ohlađeno OK.
Kod mene u kraju postoji fetiš - praseće pečenje + špricer(vino i voda). I ništa ne može da prodje bez toga, sastanci, dečiji rodjendani, slave, redovni odlazak u kafanu.

Do skoro je neprikosnoveno bilo belo vino sečeno sa mineralnom vodom a sad je ušlo roze vino i sve više se pije kao špricer. Meni se lično svidja posebno kad je kvalitetno, i sad dodješ ti kod mene sa ekipom, svi damo keš podelimo troškove za pečenje a ja dajem vino i cepamo celu noć z:shock:
 
Naravno da ima takvih slucajeva, znam ih i ja. Cak i ne samo od energetskih pica, nego od gaziranih sokova. Kao sto znam masu alkoholicara, itd. Alkohol ima i posebnu foru, jer osim tih fizioloskih stvari, zato sto utice na centralni nervni sistem, posebna je opasnost za ove koji su skloni bolestima zavisnosti, sto je psihicka bolest, i to je jos i gore nego bilo koja fizioloska stvar. Ali kao sto rekoh, uopste mi nije poenta bila da sada o tome pricam. Da, naravno da su energetska pica djubre.
Pa dobro, u krajnjoj liniji to to sipaš u sebe, ne guraš to drugima z;)
 
Pokuśavao sam razna vina ,crna ,bijela,crvena ,domaća ,skupa i jeftina
Popijem gutljaj i prolijem flaśu,to je najodvratnije piće u mojoj 50 godina praksi pijenja ,,, ankohola,,
Ćito znance i strućnjake za vino ,ne mogu ga smislit ,nikad gori okus nisam dożivio
Kupio sam prave ćaśe i opremu ,ali đaba
Pa se ćudim da onu mokraću nako może piti i hvaliti
Pitam se sad śta bi moglo biti uzrok,da nisam śto bolestan ,ili śta
Zato sto ga ne volis.
 
Našao sam kako majstor štroji, najbolje što se na kraju filma svinja vrati i za osvetu ga ugrize.

:rotf:
Samo da sam snimio hardcore dešavanja od pre petnaestak godina kad sam pomagao da se štroji vepar od 250 kila sa jajima kao rukometna lopta.
Zove mene tip iz sela i kaže ajd ti si jak dodji da držimo vepra treba da se štroji. Bilo naš četvoro, štrojio neki tip koji nije veterinar ali čovek voli da štoji a ne naplaćuje ništa, samo koliko popije i pojede jaja :p
Odradimo vepra on ga počisti sasvim ok, a jaja odmah isporuči gazdarici da ih na brzaka spremi i isprži za njega. Pojede jaja, popije tri litra vina i ode kući da spava
 
Pratim na YT neki Deermeatfordinner kanal, lovac s Floride, vrlo sposoban, štroji divlju svinju na licu mjesta, lovi aligatore...

Prije nekih pola godine imao tri moždana uzastopno.
To jutro spazili aligatora blizu naselja, on požurio uloviti i snimiti, nije stigao popiti kavu i uzme jedan od tih otrova na prazan želudac.
Njegova žena 100% uvjerena da ga je moždani sašio zbog toga, navodno neki doktori to ističu, da može doći do toga kada se popije bez podloge.
Oporavio se dosta dobro, ali to ipak više nije ista osoba.
Fajser?
 
Samo da sam snimio hardcore dešavanja od pre petnaestak godina kad sam pomagao da se štroji vepar od 250 kila sa jajima kao rukometna lopta.
Zove mene tip iz sela i kaže ajd ti si jak dodji da držimo vepra treba da se štroji. Bilo naš četvoro, štrojio neki tip koji nije veterinar ali čovek voli da štoji a ne naplaćuje ništa, samo koliko popije i pojede jaja :p
Odradimo vepra on ga počisti sasvim ok, a jaja odmah isporuči gazdarici da ih na brzaka spremi i isprži za njega. Pojede jaja, popije tri litra vina i ode kući da spava
:rotf:

Tako isto pikojna prijateljeva baba svježe uštrojena jaja bacila kokoškama, a jadan prasac leži, ne miče i gleda kako mu kokoške kljucaju jaja.

:hahaha:
 
Nekad prije drugog rata je u Beogradu bilo popularno naveće izaći u kafane na rośtilj i zaćiniti Żupskim vinima
E sad kako doći do tih Župskih vina,i koja su i dali uopśte postoje viśe,jer Vino Żupa mislim ne postoje viśe,otac i sin su vlasnici i bili su zatvoreni ,ma to je bilo posle rata
Ali ta tehnologija sigurno viśe ne postoji
 
Ma vino kao i svako drugo pice ili volis ili ne. Plus ima faktor navlacenja. Pij ga na silu neko vreme i onda ce da ti se vrv prohte posle jos.
A na zalost vino ima i tu pokondirenu crtu. Nisi klasa ako se ne razumes u vina.
To je u aumeuici zastupljeno do nivoa komedije. Secam se u jednom restoranu smo prodavali cepovana vina iz francuske. Dobar kvalitet, ali nisu na pampur. A inace cep garantuje vise kvalitet od pampura.
I sad seda baja sa "damom" daj vino, mulja ga, gleda boju, uze gutljaj, mucka po ustima, ispljunu u casu, kao ne valja, izvapelo, daj drugo. A dama sva, cakle joj se oci: mouj dzordz je prefinjenog ukusa.
 
Pokuśavao sam razna vina ,crna ,bijela,crvena ,domaća ,skupa i jeftina
Popijem gutljaj i prolijem flaśu,to je najodvratnije piće u mojoj 50 godina praksi pijenja ,,, ankohola,,
Ćito znance i strućnjake za vino ,ne mogu ga smislit ,nikad gori okus nisam dożivio
Kupio sam prave ćaśe i opremu ,ali đaba
Pa se ćudim da onu mokraću nako może piti i hvaliti
Pitam se sad śta bi moglo biti uzrok,da nisam śto bolestan ,ili śta
vino je dar Božji
kad smo već kod toga da ti ne prija
_domaće , ne dolazi u obzir, svaki gazda koji pravi domaće vino pravi ga isključivo za sebe , tako da drugi koji popiju to vino zasigurno im se neće svideti , zato samo flaširana brendirana iz poznatih geografskih vinsrskih regiona _podneblja
samo suvo vino , ono sa većim procentom šećera udara u glavu i je problematično
i što reče @-Jelena- , naša Jeca nemoj da blatiš vino , pored uživanja u njemu ima i zdravstvenih benifita
 

Back
Top