Zakon!

Osoba koja voli, zivi u svetu ljubavi.
Osoba koja mrzi, zivi u svetu mrznje.
Osoba koja se bori sa letacima, zivi u svetu borbe sa letacima.

Zapitajte se samo u kom svetu zelite da zivite - a onda ga stvorite…

----- Alles_gut > datum[30.03.2007]
 
hello, Almsivi, you sattva gun :-P



“ Tantra kaze da je deoba necista rabota, a da je celoviti zivot , zivot bez podela , smisao cistote.
Tako za Tantru cistota znaci bezazlenost, nevinost – jedna nepodeljena bezazlenost.

…Tako je dete uvek cisto jer u njemu nema rasudjivanja, um nije dominantan; u njemu I nema uma.
Sto se um bude vise razvijao I dete ce biti manje cistije.

…Tantra kaze da je osoba cista kada ponovo postane nalik detetu.“


“ Sve zabranjeno postaje atraktivno ! “

“Citava ta prica je upravo prica o covecanstvu.Svako dete je isterano iz raja, ne samo Adam I Eva. Svako dete zivi svoje detinjstvo bezbrizno I bezazleno, bez da znaju ista o zivotu. Oni su cisti, ali ta cistota proistice iz neznanja. To se ne moze produziti. Sve dok to ne bude cistota mudrosti, ti ne mozes racunati na to.To ce morati nestati. Pre ili kasnije ti moras okusiti plodove spoznaje.I svako dete ce morati okusiti te plodove.To je bilo lako u rajskom vrtu : Drvo je bilo tu. Kao zamenu za Drvo mi imamo skole,univerzitete, institute. Svako dete mora da prodje kroz to, mora da se lisi svoje bezazlenosti , mora da postane uceno. Ovaj svet treba znanje, ova egzistencija treba spoznaju. Ti ne mozes ziveti u takvom svetu bez znanja I spoznaje. A onog trenutka kada znanje udje u tvoj zivot, tada se razlike javljaju, javljaju se podele. Ti se tada pocinjes pitati sta je dobro a sta lose.
Tako je za tantru podela na dobro I lose necista. Pre toga si cist, posle toga si cist, a u tome si necist.Ali znanje je nuzno zlo. Ti ne mozes pobeci od toga. Osoba mora da prodje kroz to: to je deo zivota.Ali ti ne moras ostati doveka u tome. Ti moras to transcedirati. Takva transcendencija te cini ponovo cistim.
…zato je I Isus rekao : “ Dok ne postanes slican detetu, neces moci uci u Kraljevstvo Bozje. “ “Dok ne postanes slican detetu”: u tome je smisao cistote za tantru.“

“ …Um bez podela I razlika je um mudraca – kada razlika uopste nema ! On je slican detetu, ali I razlicit jer je spoznao te razlike. On je prosao kroz podele I preporodio se; on je otisao dalje od toga. On je spoznao mrak I svetlost, ali je otisao I iza toga.Sada on vidi mrak kao deo svetlosti a svetlost kao deo mraka. Za njega vise ne postoji podela.”
152 – 155

" Prihvati, udji duboko u to, idi do korenja. To je tantra. Tantra trazi duboko iskustvo. Sve sto se iskusi moci ce se I transcendirati; bilo sta da je potiskivano , nikada se ne moze transcendirati. “

171

Osho, knjiga tajni 1
 
Poslednja izmena:
Osoba koja voli, zivi u svetu ljubavi.
Osoba koja mrzi, zivi u svetu mrznje.
Osoba koja se bori sa letacima, zivi u svetu borbe sa letacima.

Zapitajte se samo u kom svetu zelite da zivite - a onda ga stvorite…
----- Alles_gut > datum[30.03.2007]


Све је лепо, али ово ми се највише свиђа... :)
 
Hm, proslih dana sam bolje razumeo neke stvari, i raspravljali smo o tome na nekom forumu.

Covek prvo treba da se dobro utemelji u Sattva guni (cistoca i vrlina) i onda iz tog stanja da transcendira
u Nirvanu ili neko stanje bez dualiteta. Znaci, tesko je odmah u transcendentalnost, prvo ide Sattva guna. :)

Ove stvari koje ubacujem u blog, i sto pisem, trebali bi barem malo da priblizavaju Sattva guni.. :D
Trenutno mi je to usmerenje, i za sebe i za okolicu. Osobine cistoce i vrline.

:) Sattva guna mi je na domaku, al sam izmedju nje i Rajas gune :)
 
" Све је лепо, али ово ми се највише свиђа... "Снага Воље

...

neke recenice iz tog citata pripadaju genijalnom Ken Keyes jr. - u,recimo da mogu da ga nazovem jednim od ucitelja Zena na zapadu, vrlo lepo psiholoski objasnio i kreirao jedan " ziveti ljubav " sistem...sasvim korisno i prakticno ucenje, dobro sredstvo za upoznavanje i vaspitanje uma i prokopavanje do inner gurua...njegova knjiga " vodich za vishu svest " je meni dosta pomogla.

evo deo :

“Metod dvanaest pravila stvoren je I izlozen 1972. godine I od tada nebrojeno mnogo ljudi izmenilo je svoje zivote. Dvanaest pravila su moderna I prakticna znanja, nastala na osnovu hiljadama godina prikupljanih mudrosti.Dace vam uputstvo kako da svakog trenutka upravljate svojom svescu uvek kada imate bilo kakve odnose sa spoljnim svetom.Osposobice vas da neprestano zivite srecan,razuman zivot pun ljubavi, radosti I ispunjenja. Ukoliko vam je dosadilo da trcite gore – dole od zadovoljstva do bola I istinski ste resili da sve vreme uzivate I uzmete najbolje od svog zivota, spremni ste za koriscenje I primenu dvanaest pravila I dramaticnu promenu u zivotu.” Ken Keyes jr.

ZAKON VISE SVESTI : Voli svakoga bezuslovno – ukljucujuci I sebe samog.

Pet metoda I trenutni dvojnik svesti:

1.Naucite napamet dvanaest pravila I primenite ih na svoje probleme
2.Budite svesni sve vreme centra svesti koji koristite za shvatanje svog sveta
3.Postanite SVESNIJE svesni uzrocne veze izmedju svojih zavisnosti I ostvarenih nezadovoljstava
4.Koristite slogan MI SVI UVEK ZIVIMO LJUBAV kao sredstvo za svesnu koncentraciju
5.Koristite metod fokusiranja svesti za ubrzano reprogramiranje jakih zavisnosti

i

Trenutnog dvojnika svesti – Uvecajte svoju ljubav,svest,saosecajnost tako sto cete da dozivite sve sto bilo ko kaze ili uradi , kao da ste to sami rekli ili uradili

DVANAEST PRAVILA:

Oslobadjanje Sebe

1.Oslobadjam se osecanja zavisnosti prema sigurnosti,uzbudjenju I moci,jer pokusavaju nasilno da kontrolisu moje zivotne situacije I tako uniste spokojnost I mogucnost da volim sebe I druge
2.Otkrivam kako zavisnosti koje vladaju mojom svescu stvaraju iluziju da ja menjam svet ljudi I dogadjaja oko mene
3.Raduje me prilika da uz svakodnevno iskustvo ( makar I bolno ) shvatim koje zavisnosti moram izmeniti kako bih se oslobodio svojih automatskih reagovanja

Biti Ovde Sada

4.Stalno se podsecam da imam sve sto je potrebno za uzivanje ovde I sada – osim ako ne dopustim da mojom svescu vladaju zahtevi I iscekivanja zasnovani na pokopanoj proslosti ili izmisljenoj buducnosti
5.Preuzimam punu odgovornost ovde I sada za sve sto prozivljavam jer su to moji programi iz kojih proisticu moji postupci, a koji dalje uticu na postupke ljudi oko mene
6.Prihvatam sebe u potpunosti ovde I sada I svesno dozivljavam sve sto mislim,osecam,govorim I radim (ukljucujuci zavisnosti pracene pojacanim emocijama ) jer je to sastavni deo mog razvoja ka visoj svesti


Odnosi sa drugima

7.Otvaram se iskreno prema svim ljudima spreman za potpunu razmenu najdubljih osecanja ,jer me zatvaranje u bilo kom vidu drzi zarobljenog u osecanju prividnog izdvajanja od drugih ljudi
8.Osecam sa blagonaklonim saosecanjem probleme drugih,ali ne dozvoljavam da budem emotivno uhvacen u klopku njihovih nevolja iz kojih proisticu poruke potrebne njihovom razvoju
9.Ponasam se slobodno kada sam smiren,koncentrisan I ispunjen ljubavlju ,ali se,ako je moguce ,povlacim kada sam uznemiren I lisen mudrosti koji mi pritice iz ljubavi I prosirene svesti

Otkrivanje svesnosti o sebi

10.Neprestano smirujem nemirni rad svog racionalnog uma,kako bih osetio priliv finijih energija koje me sjedinjuju sa svim sto me okruzuje
11.Neprestano sam svestan koji od sedam centara svesti koristim I osecam kako moja energija, svesnost,ljubav I unutarnji mir rastu sa otvaranjem svih centara svesti
12.Prihvatam svakog,ukljucujuci I sebe,kao svesno bice koje je ovde da svoja rodjenjem stecena prava trazi u visim ravnima svesti bezuslovne ljubavi I jedinstva

Skala za prepoznavanje vaseg centra svesti svakog trenutka

1.Centar Sigurnosti
2.Centar Uzbudjenja
3.Centar Moci
4.Centar Ljubavi
5.Centar Izobilja
6.Centar Svesnosti o Sebi
7.Centar Kosmicke Svesti

Smisao nasih zivota :
Smisao nasih zivota je da se oslobodimo svih zamki zavisnosti I tako postanemo Jedno sa Okeanom Ziveti Ljubavi
 
Hvala Alles_gut sto si to stavio ovde, :D , ti si valjda i preveo...?

Hm, strah, jeste i to da se treba osloboditi, meni se cini da je to
deo ucvrscivanja u Sattva guni. ..
 
Zapitajte se samo u kom svetu zelite da zivite - a onda ga stvorite…
Niko ne zeli da napusti sigurnost. Narocito ne bez ljudi do kojih mu je stalo, a koji ne razumeju put.
 
Nije li i Kant to lepo rekao u svom kategorickom imperatvu, jos uvek me prati njegova misao ''dve stvari me ispunjavaju na ovom svetu, zvezdano nebo nadamnom i kategoricki imperativ u meni''
 
mackasr.gif
 
Almsivi: ZAKON
"Osoba koja voli, zivi u svetu ljubavi.
Osoba koja mrzi, zivi u svetu mrznje.
Osoba koja se bori sa letacima, zivi u svetu borbe sa letacima.

Zapitajte se samo u kom svetu zelite da zivite - a onda ga stvorite…"


Lepo receno,mislim da postoji samo jedan Zakon,a to je Zakon ljubavi. Ako zivis u skladu sa njim,onda je tvoj zivot poput tebe,casa ispunjena svim plemenitim sto se moze naci na ovom svetu. Ako pak ne,onda si prepusten negativnom uticaju svega sto postoji.Srecom,imamo pravo na izbor :)
 

Back
Top