Ubedljivo najbogatiji sportista iz Srbije

Nema veze šta je Stef nekada radio, isto kao i Lebron Džejkms, recimo. Jokić je trenutno najjači igrač u NBA i svi mu priznaju. A iznad svega,m uradio je za Denver ono što nikada niko nije. Dakle, zaradio je svaku kintu i još treba da ga časte.

Usput, proslavio je i srpsko ime po celom svetu.
Sto se sa tobom ne bi slozilo par momaka sa ovog foruma. Ali ne smeju da ti se zamere, mozes da ih brises, banujes. Sta ti je moc, pa cak i na forumu.

I napisao sam da je trenutno ( tri zadnje godine) ponajbolji u NBA i da je to nevidjen uspeh za srpsku kosarku ma sta Danilovic, Djordjevic i ostali grobari k.e.nja.ali. A on je trenutno uz Djokovica jedino globalno prepoznatljivo lice iz Srbije. Bar fanovi Nugetsa znaju za Srbiju i mali grad na severu te daleke drzave po kojoj je Jokicev korak dobio i ime, Sombor Shuffle. I to vredi sve te stotine miliona $$$ na koje prskaju balkanski zlobnici, pogoto sto to nisu njihovi penezi...
 
У уводном посту изнесено је више нетачности. Никола Јокић јесте 2022.године потписао петогодишњи уговор (4 + 1, задња сезона "играч опција") али за период 2023-28.године, значи уговор је потписан годину раније, почео је важити од ове сезоне и то је уобичајена пракса код водећих играча франшиза. Вредност петопгопдишњег уговора је 272.314.000 $, са напоменом да Јокић одлучује да ли ће искористити задњу сезону 2027/28 у којој ће зарадити 62.842.000 $ или ће "изаћи из уговора" 2027.године и потписати нови вишегодишњи.

Никола Јокић наравно није најплаћенији играч ове сезоне, нити је могуће (онима који прате ен-би-еј из опште познатих разлога) да има уговор у рангу Стефа Карија и Кевина Дурента. Значи та исправка, Кари и Дурент имају веће уговоре, а Јокићев уговор је наравно у долар идентичан са Ембидовим.
Наведено је нето зарада на коју играч плаћа федерални порез 35,75%, таксе у савезним државама гдје игра тих дана мечеве (компликовано се рачуна и износе 6-7,5% зависнио од државе, 2,8% колико плаћа агенту и још неке фондове који ће му се вратити када оде у пензију. Оквирно нето зарада износи 53-54% од бруто зараде.

Што се тиче спонзорских уговора они нису толико транспарертни као кад је зарада у ен-би-еју у питању, но Јокићева збирна зарада ту није мања од оне коју има по уговору са Денвером.

Е сад, Никола је одличан играч, млад човјек са пуно врлина, сасвим извјесно и родољуб, дефинитивно није флегматик (а да јесте не би достигао тај ниво), сигурно га погађају пакосне и неприхватљиве прозивке, но то му је тако, успјешне српске спортисте ће опогањивати и србофобично и аутошовинистичко крдо као и недовршени људи којима је водиља злоба и завист, успјех се у земљи Србији не прашта.

Што се тиче најдражег дреса, Никола је играо за репрезентацију. Није играо на СП из разлога које је онај ко треба објаснио и који увијек наглашава да је Јокић део те репрезентације. Он је урадио велике ствари за српску кошарку задње три године, ради добре ствари и ове године, сви којима је Србија у срцу ће то цијенити. Играће ове године на олимпијади ако буде здрав, ако помогне да наши сјајни кошаркаши обрадују нацију, утолико боље.

Поред тих свих некретнина које има, да поменем да Јиокић улаже у српску кошарку, у КК Џокер из Сомбора, врло озбиљан пројекат који има изванредан рад са млађим категоријама, имају селекције свих узраста, већ ове сезоне даће неколико играча у млађим националним селекцијама тако да и на тај начин доприноси српској кошарци.

А сад што ће бити на удару разних пакосних и недовршених људи и што ће га узимати у уста разни ликови који су се одродили од српства како би хранили властити аутошовинизам, шта да се ради, таква времена.
 
Poslednja izmena:
I napisao sam da je trenutno ( tri zadnje godine) ponajbolji u NBA i da je to nevidjen uspeh za srpsku kosarku ma sta Danilovic, Djordjevic i ostali grobari k.e.nja.ali. A on je trenutno uz Djokovica jedino globalno prepoznatljivo lice iz Srbije. Bar fanovi Nugetsa znaju za Srbiju i mali grad na severu te daleke drzave po kojoj je Jokicev korak dobio i ime, Sombor Shuffle. I to vredi sve te stotine miliona $$$ na koje prskaju balkanski zlobnici, pogoto sto to nisu njihovi penezi...
Mnogi ne mogu da shvate da se takva reklama principijalno plaća u milionima evra, a u slučaju te dvojice je džabe za Srbiju.
 
Mnogi ne mogu da shvate da se takva reklama principijalno plaća u milionima evra, a u slučaju te dvojice je džabe za Srbiju.
Ne shvataju ljudi da se posle decenija po stranoj stampi ne pise o Srbiji samo u negativnom kontekstu. Da su bukvalno ti sportisti jedino pozitivno iz Srbije sto je globalno prepoznatljivo. OK, malo je Djoker z.a.s.rao sa aferama (lopta u sudiju na USO, organizacijom turnira u Zadru, proterivanjem iz Australije) a Dzoker sa nokautiranjem onog zlosrecnog Morisa iz Miamija ali generalno oni su ekstremno pozitivni i svetsku slavu su zaradili svojim talentom i radom na nadogradnji. Dva bisera na globalnom novou.
 
Prema profi sportu i sportistima sam potpuno ravnodušan, ali ne mogu da budem ravnodušan na novac koji dobijaju i koliko se bogate. To zdravom razumu nije shvatljivo. Bogataši trebaju da budu oni pojedinci koji su korisni za neko društvo i uopšte za čovečanstvo. Koja je korist od njegovog probacivanja lopte kroz šupalj koš za otpatke? Teorija da bi bilo više ratova da nema sportskih mečeva je obično ispiranje mozga od strane sportskog lobija i naravno obično njesra. Stvarno se pitam zar oni koji trpaju tolike pare sportistima u džepove nikad ne pomisle da će se naprimer nekada razboleti i da je bolje da su te pare uložili u neka medicinska naučna istraživanja.

Evo opisaću svoj slučaj - obratio sam se na dva mesta u vezi finansiranja i otkupa jednog svog patenta. Nikada nisam dobio nikakav odgovor. A onda sam se istima obratio sa drugog emaila i lažno naveo kako imam sina koji je ekstra talentovan za fudbal. U roku od dva dana sam dobio odgovor jednog od njih u kome je navedeno kome da se javim u vezi toga.
 
Uvesti ogranicenja u svim sportovima koliko moze sportista zaraditi za jednu godinu. Sve bi ih limitirao na max milon evra zarade po godini. Sportske menadzere parazite na 0,5 posto od svakog ugovora

Jer ovolike zarade u fudbalu, kosarci, i ostalim sportovima nisu normalne da je to otislo u vrhunski bezobrazluk prema celom Svetu.. Ne postoji nigde vece pranje novca nego u sportu.

Novac iz sporta usmeriti u resavanje pitanja svetske gladi, nauku, medicinu i pomoci siromasnim zemljama.
 
Prema profi sportu i sportistima sam potpuno ravnodušan, ali ne mogu da budem ravnodušan na novac koji dobijaju i koliko se bogate. To zdravom razumu nije shvatljivo. Bogataši trebaju da budu oni pojedinci koji su korisni za neko društvo i uopšte za čovečanstvo. Koja je korist od njegovog probacivanja lopte kroz šupalj koš za otpatke? Teorija da bi bilo više ratova da nema sportskih mečeva je obično ispiranje mozga od strane sportskog lobija i naravno obično njesra. Stvarno se pitam zar oni koji trpaju tolike pare sportistima u džepove nikad ne pomisle da će se naprimer nekada razboleti i da je bolje da su te pare uložili u neka medicinska naučna istraživanja.

Evo opisaću svoj slučaj - obratio sam se na dva mesta u vezi finansiranja i otkupa jednog svog patenta. Nikada nisam dobio nikakav odgovor. A onda sam se istima obratio sa drugog emaila i lažno naveo kako imam sina koji je ekstra talentovan za fudbal. U roku od dva dana sam dobio odgovor jednog od njih u kome je navedeno kome da se javim u vezi toga.
Mnoge stvari na ovom svetu su pogresne, mnoge licemerne, ne malo ih je suludih ali zivimo u ovom i sadsnjem svetu. I stvar je kako cemo se mi prilagoditi tom svetu jer taj svet nece nama, garantovano. Ti koji pljuju novac od par stotina miliona $ nekom Mesiju, Jokicu, ili Hamiltonu to rade iz razloga sticanja jos vise, ne iz ljubavi ka sportu, Jokicu ili Mesiju, Nugetsima ili Crvenoj Zvezdi. Sport, profesionalni, je biznis. Zato je taj kome si poslao informaciju o talentovanom sinu za fudbal i reagovao. To je verovatnija stvar za desiti se nego sto je tvoj patent za realizaciju, iz perspektive toga kome si se obratio. Ti verovatno mislis da je tvoj patent odlicna stvar, investitori ne. Ali su ubedjeni u mogucnost da mogu zaraditi na talentovanom fudbaleru.
 

Back
Top