Трамп: Охрабрио бих Русију да нападне чланицу НАТО која не плаћа своје обавезе

Замољен да прокоментарише Трампову изјаву, портпарол Беле куће Ендрју Бејтс рекао је да "охрабривање на напад убилачких режима на наше (америчке) најближе савезнике јесте ужасавајуће и недолично и угрожава америчку националну безбедност, глобалну стабилност и економију САД.
„Уговор НАТО-а садржи одредбу која гарантује здружену одбрану држава чланица у случају напада не било коју чланицу”, подсетио је Бејтс, а пренео Ројтерс, јавља Танјуг.
aham evo forbes
“One of the presidents of a big country stood up and said, ‘Well, sir, if we don’t pay and we’re attacked by Russia, will you protect us?’,” Trump recalled during the rally. “I said, ‘You didn’t pay. You’re delinquent.’ He said, ‘Yes, let’s say that happened.’ No, I would not protect you. In fact, I would encourage them to do whatever the hell they want.”
wow
Занимљива изјава бившег америчког председника, и кандидата на предстојећим изборима. Какве би биле последице оваквог понашања САД према својим савезницима? Да ли то води ка колапсу НАТО алијансе, или су ове Трампове речи стварно неуравнотежене и бесмислене?
u principu je ono sto sam ja shvatio

idemo na azijsko-pazificki, a odricemo se evro-atlanstkog natoa, jer eu nece da placa, vec izmisljaju neke svoje kombinacije za koje im trebaju decenije

i tu dolazimo u opasnost da rusija zaista "napadne eu", jer mi ameri kazemo da necemo da je branimo, a na tome se vec i radi, to je deo sire strategije, koju, bojim se, mnogi jos ne kapiraju, da je ukrajina bila samo uvod, valjda cujete i vidite da se stvari guraju dalje?

znaci ja kada sam vam pre neki mesec pricao da ce rusija da vlada svetom, mislio sam na mnogo komponenti koje moraju da se sloze u celinu, dakako i da se mi ameri "zabavimo" sa kinom. sto tek sledi, ali i da ne ostavimo mogucnost pomirenja rusije i nemacke, plan star vekovima vec

Znači nato članicu koju bi recimo rusi izrokali nato amerika bi ladno izjavila da nisu plaćali članarinu i tako redom :rotf:
pa, da, upravo tako, ja vam to pricam vec izvesno vreme, to i jeste plan, samo nisam ocekivao da ce tramp da bude bas ovoliko otvoren, i iskren, ali, eto, sada imate crno na belo... cak sam pomislio fejk njuz, ali nije
Partnerstvo za mir...:ok:
na ruskom mir znaci svet
a partnerstvo je za rat
sve ste pogresno shvatili
 
Poslednja izmena:
Kad se Tramp u Belu kuću vrati.

pa cekaj bre, fejk njuz midija kao ispiraci pameti narodu silje na trampa, a izlapotinu fjb maze?
i to je ocigledno svima


svaka cast trampu, kako razbija fejk njuz, ja ne bih znao bolje, da ne ulazimo sada da li je dobar predsednik, ali bajden nije ni za predsednika starackog doma, a kamoli amerike - njemu bre drugi brisu pedu kada se ukaki! jel ste vi bre normalni, pa mi posle trampa ni nemamo predsednika amerike. kakav vas FJB? to nije predsednik, nemamo ga, poslednji je bio tramp.
izlapotinu su namestili kradjom

Mail-In Ballot Fraud Study Finds Trump 'Almost Certainly' Won In 2020

 
Poslednja izmena:
Screenshot_20240211_195326_Telegram.jpg
 
ja ne znam sta 'oce ovi poljaci vise?
ajde lepo uskocite u ukrajinski kotlic, pa cete da vidite da cemo da vas branimo, tramp vas samo lozi da necemo, sta ste se uzortirali, pa nece on skoro da bude predsednik, do tada mos' se pobedi rusija 5x, gledajte samo da akcija bude munjevita, da se ne razvlaci mnogo kako englezi 'oce ... uf, moram sada da pustim vodu
 

Back
Top