The Pessimist | pikselizirana filozofska avanturistička 2D igra |

-GDB-

Početnik
Poruka
3
Uprkos slaboj sansi za uspeh zbog niza razloga, Kickstater kampanja ce poceti uskoro (ako prodje review, nije sigurno). Na igri se neredovno radilo tokom nekih 5 godina i dosta ljudi (uglavnom stranaca) je ucestvovalo u njenom razvoju, neko manje neko vise. Duze vreme prica igre se bavila putovanjem kroz vreme medjutim to je u potpunosti izbaceno i smisljena je sasvim nova prica, mnogo dublja i orginalnija, mada su neki koreni stare ostali. Nije bilo vremena ni budzeta da se puno toga odradi za novu pricu.

Centralna tema igre je patnja i kako pojedine filozofije, od pesimistickih poput antintalizma do optimistickih poput transhumanizma (translajfizma) gledaju na nju i koja resenja predlaze svaka. Glavni protagonista Sam bi zapoceo avanturu kao radikalni pesimista ali kasnije bi bio izlozen translajfizmu kosmickih razmera i to bi ga stavilo u stanje ambivalentnosti. Igra bi imala 3 kraja. Negde u drugoj polovini igre igrac bi sam izabrao koju od 3 visoko napredne visoko eticke vanzemaljske civlizacije da podrzi odnosno realizaciju cijeg resenje za patnju zivih bica da pomogne.

Puno truda i vremena sam ulozio u ovaj projekat (celokupan vizuelni deo +neke druge stvari) i koja god sudbina bila ovog IP-a ja sam vise nego zadovoljan postignutim.

Koga zanima, link ispod vodi na Kickstarter draft stranu (gotova strana u principu). Kome se svidi projekat, pomoglo bi mozda deljenje na Facebook-u i/ili ostalim mrezama.

https://www.kickstarter.com/projects/1890715303/1354656203?ref=91ydll&token=b1a8da58

Hvala na paznji,

Nenad
 
Uprkos slaboj sansi za uspeh zbog niza razloga, Kickstater kampanja ce poceti uskoro (ako prodje review, nije sigurno). Na igri se neredovno radilo tokom nekih 5 godina i dosta ljudi (uglavnom stranaca) je ucestvovalo u njenom razvoju, neko manje neko vise. Duze vreme prica igre se bavila putovanjem kroz vreme medjutim to je u potpunosti izbaceno i smisljena je sasvim nova prica, mnogo dublja i orginalnija, mada su neki koreni stare ostali. Nije bilo vremena ni budzeta da se puno toga odradi za novu pricu.

Centralna tema igre je patnja i kako pojedine filozofije, od pesimistickih poput antintalizma do optimistickih poput transhumanizma (translajfizma) gledaju na nju i koja resenja predlaze svaka. Glavni protagonista Sam bi zapoceo avanturu kao radikalni pesimista ali kasnije bi bio izlozen translajfizmu kosmickih razmera i to bi ga stavilo u stanje ambivalentnosti. Igra bi imala 3 kraja. Negde u drugoj polovini igre igrac bi sam izabrao koju od 3 visoko napredne visoko eticke vanzemaljske civlizacije da podrzi odnosno realizaciju cijeg resenje za patnju zivih bica da pomogne.

Puno truda i vremena sam ulozio u ovaj projekat (celokupan vizuelni deo +neke druge stvari) i koja god sudbina bila ovog IP-a ja sam vise nego zadovoljan postignutim.

Koga zanima, link ispod vodi na Kickstarter draft stranu (gotova strana u principu). Kome se svidi projekat, pomoglo bi mozda deljenje na Facebook-u i/ili ostalim mrezama.

https://www.kickstarter.com/projects/1890715303/1354656203?ref=91ydll&token=b1a8da58

Hvala na paznji,

Nenad
Ја мислим да ова игрица може да достигне успех будући да је сигурно једна од пионира и првенаца свог жанра.
 
Uprkos slaboj sansi za uspeh zbog niza razloga, Kickstater kampanja ce poceti uskoro (ako prodje review, nije sigurno). Na igri se neredovno radilo tokom nekih 5 godina i dosta ljudi (uglavnom stranaca) je ucestvovalo u njenom razvoju, neko manje neko vise. Duze vreme prica igre se bavila putovanjem kroz vreme medjutim to je u potpunosti izbaceno i smisljena je sasvim nova prica, mnogo dublja i orginalnija, mada su neki koreni stare ostali. Nije bilo vremena ni budzeta da se puno toga odradi za novu pricu.

Centralna tema igre je patnja i kako pojedine filozofije, od pesimistickih poput antintalizma do optimistickih poput transhumanizma (translajfizma) gledaju na nju i koja resenja predlaze svaka. Glavni protagonista Sam bi zapoceo avanturu kao radikalni pesimista ali kasnije bi bio izlozen translajfizmu kosmickih razmera i to bi ga stavilo u stanje ambivalentnosti. Igra bi imala 3 kraja. Negde u drugoj polovini igre igrac bi sam izabrao koju od 3 visoko napredne visoko eticke vanzemaljske civlizacije da podrzi odnosno realizaciju cijeg resenje za patnju zivih bica da pomogne.

Puno truda i vremena sam ulozio u ovaj projekat (celokupan vizuelni deo +neke druge stvari) i koja god sudbina bila ovog IP-a ja sam vise nego zadovoljan postignutim.

Koga zanima, link ispod vodi na Kickstarter draft stranu (gotova strana u principu). Kome se svidi projekat, pomoglo bi mozda deljenje na Facebook-u i/ili ostalim mrezama.

https://www.kickstarter.com/projects/1890715303/1354656203?ref=91ydll&token=b1a8da58

Hvala na paznji,

Nenad
Јако је битма проција да контактирате познате гејмере на YT,твичу, и ђе све већ не да погледају и одиграју игрицу и по могућности почнуд а је снимају или јњ барем представе људима
 
Како дубока и оригинална прича.. :roll:
pa sta je sad..? :(
Престравила сам се. Оно тачно ћу да почнем да верујем да демони дају људима
идеје овако штетне. :lol:

Имаш избор од чак три ванземаљске цивилизације које ће ти помоћи. Ма иди.
Твоје је само да останеш немоћан и глуп и да се ослониш на спасиоце из далеког
свемира.

А где је опција да се обожиш и налупаш ванземаљцима чврге у све три варијанте?
 
lako je njima kad slecu u ameriku... nek dodju malo u srbiju, brale... :cool::per:
Не знам како си имао срца да ме тагујеш на теми где се помиње трансхуманизам
и то као решење за све.

Толико духовних учења на свету која човеку могу да помогну да се опасуљи и
схвати ко је и шта је и шта му је чинити на овом свету, па самим тим и патњу да
излече, ал не.. трансхуманизам је ту, јер кад њиме оперете..

Овом постављачу теме је текст неко баш лоше превео.
 
Не знам како си имао срца да ме тагујеш на теми где се помиње трансхуманизам
и то као решење за све.
:sad2::heart:
Otkud znam reko, to te interesuje. :) I otvorila si slicnu temu na Zaverama. ;)
Толико духовних учења на свету која човеку могу да помогну да се опасуљи и
схвати ко је и шта је и шта му је чинити на овом свету, па самим тим и патњу да
излече, ал не.. трансхуманизам је ту, јер кад њиме оперете..

Овом постављачу теме је текст неко баш лоше превео.
Na primer... Danas saznajem da je Vilijam Satner, glumac koji je tumacio slavnog kapetana Kirka iz "Zvezdanih staza" - prvi put bio u svemiru! :)
Odvezao se na ovoj najnovijoj danasnjoj turistickoj...gondoli..stavec....Medjutim, zapanjuju njegove reci nakon tog jedinstvenog putovanja u zivotu...:confused:
Kaze, parafraziram.... "dao sam svoj pecat kultnoj seriji gde sam glumeo lika koji je u svemiru vidao avanturu, priliku za povezivanje sa mnostvom zivota i raznovrsnih civilizacija...ali kada sam se ovako mator prvi put zaista susreo sa tim crnim, beskrajnim prostorom...obuzela me neizdrziva tuga...i nikad jasnije saznanje da smo mala oaza zivota okruzena samo i jedino nepreglednom smrcu i tamom..." Ja se sada pitam..ne za Kirka, jer to je lik iz serije...vec za zdravlje njegovog tumaca... samog Satnera...Kojim li je on to ocima gledao svemir oko sebe: fizickim ili duhovnim....? :confused::think:p.s.oduvek mi je delovao kao folirant, ako je to nekom vazno uopste... m`sm, kakva je to refleksija jednog placljivog boomera? :cool:
 
:sad2::heart:
Otkud znam reko, to te interesuje. :) I otvorila si slicnu temu na Zaverama. ;)
Интересује ме промоција трансхуманистичких идеја кроз игрице?
Да, кад ми је много досадно и када бих да се поштено изнервирам.

Ово даље што си писао не разумем. Мени није битно да ли у свемиру
има насељених планета, већ ми је важан човеков однос према самом
себи. Идеја да све што тражи може једино у себи наћи је јако битна.
 
Интересује ме промоција трансхуманистичких идеја кроз игрице?
Да, кад ми је много досадно и када бих да се поштено изнервирам.

Имаш Cyberpunk 2077 који довољно говори колики је та идеја стара јер потиче из '80-тих...
 
Uprkos slaboj sansi za uspeh zbog niza razloga, Kickstater kampanja ce poceti uskoro (ako prodje review, nije sigurno). Na igri se neredovno radilo tokom nekih 5 godina i dosta ljudi (uglavnom stranaca) je ucestvovalo u njenom razvoju, neko manje neko vise. Duze vreme prica igre se bavila putovanjem kroz vreme medjutim to je u potpunosti izbaceno i smisljena je sasvim nova prica, mnogo dublja i orginalnija, mada su neki koreni stare ostali. Nije bilo vremena ni budzeta da se puno toga odradi za novu pricu.

Centralna tema igre je patnja i kako pojedine filozofije, od pesimistickih poput antintalizma do optimistickih poput transhumanizma (translajfizma) gledaju na nju i koja resenja predlaze svaka. Glavni protagonista Sam bi zapoceo avanturu kao radikalni pesimista ali kasnije bi bio izlozen translajfizmu kosmickih razmera i to bi ga stavilo u stanje ambivalentnosti. Igra bi imala 3 kraja. Negde u drugoj polovini igre igrac bi sam izabrao koju od 3 visoko napredne visoko eticke vanzemaljske civlizacije da podrzi odnosno realizaciju cijeg resenje za patnju zivih bica da pomogne.

Puno truda i vremena sam ulozio u ovaj projekat (celokupan vizuelni deo +neke druge stvari) i koja god sudbina bila ovog IP-a ja sam vise nego zadovoljan postignutim.

Koga zanima, link ispod vodi na Kickstarter draft stranu (gotova strana u principu). Kome se svidi projekat, pomoglo bi mozda deljenje na Facebook-u i/ili ostalim mrezama.

https://www.kickstarter.com/projects/1890715303/1354656203?ref=91ydll&token=b1a8da58

Hvala na paznji,

Nenad
BRAVO! :heart:
 
Ја мислим да ова игрица може да достигне успех будући да је сигурно једна од пионира и првенаца свог жанра.
Јако је битма проција да контактирате познате гејмере на YT,твичу, и ђе све већ не да погледају и одиграју игрицу и по могућности почнуд а је снимају или јњ барем представе људима

Hvala na komentaru. Ne postoji igra ovog tipa na trzistu jer profitabilnost (nesto sto ni u jednom momentu nije bila pokretacka sila) deluje mala zbog kontroverznih tema koje se obradjuju. Vecina ljudi je konzervativna i reaguje negativo na bilo sta sto se kosi sa ustaljenim normama (primer ove Jasne, mada je pobozna pa je ekstreman primer). Zato je masa igara genericna i plitka i jedne te iste teme se obradjuju iznova i iznova.

Potrudicu se koliko je u mojoj moci, sto finansijskoj sto vremenskoj, da prezentacija igre stigne do sto veceg broja ljudi kojima su ove teme (antinatalism, extinctionism, veganism, transhumanism, translifeism...) iole intresantne. Kazem, ne ocekujem uspeh ali sa druge strane svakako je uspeh stici ovako daleko sa projektom ove kompleksnosti.
 

Back
Top