Svet polako ali sigurno

Pa ono i da i ne, sve zavisi kako se uzme, mislim statistički gledano nikad se manje nije ratovalo (uprkos sto i dalje ima nekoliko poprista sukova i potencijalno trusnih podrucja), takodje većina stvari nikad nije bila dostupnija nego sad i nikad nije bilo manje siromaštva nego sad (iako i dalje nažalost ima i previše sirotinje i ljudi koji nemaju pristup ni elementarnim potrepstinama), recimo nikad nije bila veća pismenost, nikad se više nije ni putovalo nego sad, itd.
Takodje imam utisak da uprkos svemu sto se desava da ipak kod velikog broja ljudi je malo ipak evoluirala svest, pa izmedju ostalog sve vise ljudi se zanima i za duhovnost, religiju, neka filozofska pitanja, vanzemaljce, tajne svemira, tajne nastanka života, paralelne realnosti, parapsihologiju, itd.

Inače treba imati u vidu i da živimo u digitalno doba i doba interneta gde je ceo svet povezan, umrežen i gde imamo sve informacije iz svakog dela sveta u svakom momentu i svi osecamo da nam je svet i da nam je sve nekako blize nego nekad.
Recimo sad desi se rat u Siriji ili u Ukrajini ono odma ceo internet na nogama, krecu neke kao analize, price, teorije zavera, neke tv emisije o tome, ljudi ovde krecu da kupuju toalet papir, zalihe hrane, kao pocinje treci svetski rat , evo tu nam je , dok recimo tamo 60-ih ili 70-ih godina kad je poceo rat u Vijetnamu na primer sumnjam da se ovde iko bavio time i to je bila ono u dnevniku ili u novinama neka trecerazredna vest ili recimo kad je poceo iračko - iranski rat ili kad su Rusi usli u Avganistan ili kad je Amerika napala Irak 1990-te , ono nije bilo interneta, nije bilo drustvenih mreza (jedino si mogao nesto da cujes u Dnevniku o tome ili pocitas negde malo u novinama) , nije bilo likova koji bi potencirali pricu o tome i pravili ovde neku frku oko toga i u principu ljude je bilo bas briga i bavili su se sobom i svojim zivotima, pa evo i otkad je poceo ovaj izraelsko - palestinski rat koliko puta smo culi kao "treci svetski rat" , "armagedon" i slicno a kao da oni ratuju prvi put, mislim kako je bilo ovde tamo 1967-me kada je poceo izraelsko - arapski rat, pa ono verujem da skoro niko nije ni znao nit se bavio time da tamo ratuju nekakvi Izraelci i Arapi ili da tamo neke pro-americke vojne hunte i diktatori terorisu narod po Latinskoj i Južnoj Americi ili da cia parama od prodaje droge finansira te hunte po Juznoj i Latinskoj Americi ili nekakve "narandžaste" revolucije negde.
Mislim nažalost loše stvari su se desavale oduvek, sranja je oduvek bilo ali svet je uvek nekako opstajao i isao napred, pa sve i da svet propadne i ljudska civilizacije nestane opet gledajmo to kao Božiju volju jer nismo ni zaslužili da opstanemo i to je to, tako da u biti sve je to donekle i manipulacija strahom gde se nastoji da ljude namerno drze u stanju nekog straha i neizvesnosti jer su tako podlozniji manipulaciji.
Uostalom svako od nas treba da zivi svoj zivot i da dan za danom gleda kako da ulepsa zivot sebi i svojim bliznjima i da mozda upozna neke nove zanimljive i pozitivne ljude, da poslusa neku dobru muziku, pogleda neki dobar film, procita neku dobru knjigu, provede malo vremena u prirodi i u fizickim aktivnostima, da proseta malo pored reke, sedne na pored keja, da skuva i pojede nesto lepo za rucak, itd , mislim nemamo mi sad ovde sta da se bavimo nekim svetskim pitanjim, i da ne znam cekamo da Ukrajina kapitulira, da Amerika bankrotira, da se raspadne EU, da pobedi Tramp, da Vucic ode sa vlasti, da na tv-u prestanu da nas terorisu sa reality programima i pevaljkama ili ne znam ni ja sta da se desi , vec ono na nama je da zivimo dan po danom, da nastojimo da si sto vise ulepsamo zivot kako sebi tako i jedni drugima, da se zezamo a svet je takav kakav jeste i Zemlja će se i dalje vrteti oko svoje ose kao i dosad neovisno o nama.

Uostalom svet se neprekidno menja kako na bolje tako i na gore, nemoguc je neki veciti status quo ili vracanje unazad, uostalom jedina konstanta u svemiru je da se sve neprekidno menja i jedina konstanta je promena, pa prema tome kao sto recimo nasi preci pre 300 ili pre 100 godina nisu mogli da zamisle kako ce izgledati svet danas (koji im se verovatno ne bi svideo) tako verovatno ni mi ne mozemo da zamislimo kako ce svet izgledati za 50 ili 100 godina jer ce verovatno biti neprepoznatljiv u odnosu na ovo danas ali to je normalno i nema sta zbog toga da nas je strah ili da se nesto uzbudjujemo zbog toga vec svet se neprekidno menja i to je prosto neki prirodni kosmicki proces.
 
Poslednja izmena:
1711823321724.png
 

Back
Top