Швалерација

Одем јуче kод комшинице на кафу, позвала ме жена, а глас јој нешто чудан, промукао. Помислим да је можда болесна. Одложим неке обавезе, ред је да је обиђем.

Позвоним, она ми отвори врата сва у сузама. Препала сам се. Питам шта се догодило, нелагодно ми. Никада је нисам видела да тако плаче. Шта плаче - рида.

- Јао жено, не питај. Трагедија. Велика трагедија!-
- Каква трагедија? – питам, а ноге ми се одсекле - Да није неко страдао, недај Боже.
- Страдала сам ја, кукала ми мајка - рече Мира и поче још јаче да плаче.
- Како си страдала Миро, шта ти је, говори већ једном?-
- Муж ми се швалерише поред мене живе - рече Мира и удари у кукњаву, ко` да је неко умро.
- С` ким бре Миро, ајде смири се, испричај ми све полако. Ништа те не разумем.

Мира шмрца, брише сузе и нос рукавом и сипа кафу, руке јој се тресу, просу пола.
Жао ми жене, али не знам о чему се ради. Мало ми је невероватно да се њен Мића швалерише. Нешто ми то не личи на њега.

- Ма са неком профукњачом са фејса - и поче да кука.
- Ајде полако ми испричај све. Како знаш да те вара? Ко је та са фејса? Јеси их видела, јеси сигурна дa те вара?-
- Знам, знам да ме вара. Ћућори са њом, дописују се, пише јој да је лепа, да је драга...ма свашта јој пише и она њему. Појма немам ко је, ал` нека профукњача јесте. Јер да није, што би цвркутала са мојим Мићом и дању и ноћу. А и он, само гледа да се докопа лаптопа и смешка се, видим лепо како му мило. Више воли тај лаптоп него `леба да једе.-

Ух, добро је, помислих. Није ништа страшно а и Мира је престала да плаче, сад је бесна. Што је свакако боље. Насмеших се, несвесно.

-Па да, ти се смејеш а ја овде умирем, еј умиреммммм...- и поново поче да рида.
-Ма не смејем се Миро, шта ти је! Само ми лакнуло . Мислила сам да је неко страдао. Кад оно Мића пише на фејсу са неком женом. Можда му је школска другарица, колегиница...шта си одмах запенила да те вара. И како те то вара? Јел` он видео ту жену? Није. Па како те онда вара? –

Немам баш времена, постајем нервозна јер ме ужасно нервира то што Мира обавезно од муве прави слона. А опет, забавља ме читава та прича око „преваре“.

-Што га ти браниш, а? Па вара ме, у мислима ме вара, пише сатима тамо са њом а ја седим у буљим у ТВ, кришом га посматрам, видим како се смешка, како му мило, сав озарен...- шмрцну пар пута и настави причу .

Ја почех да се смејем. Мира се наљути.

-Добро Миро, ако ти тако кажеш, онда те Мића вара. Ето, признајем! – хоћу да пукнем од смеха, а не смем да се смејем, јер ће се Мира смртно увредити.
- Сад лепо варај и ти њега. Нађи неког на фејсу па и ти пиши, ћућори и смешкај се. Врати му мило за драго.
- Мислиш, а? – замисли се Мира ко да решава неко светско питање.
- Мислим!-
- Ма у праву си, вратићу му, мамицу му његову, па да види он како то изгледа. И да знаш, пало је то мени одмах на памет, али сам се нећкала. Е хвала ти, много ми поможе. Не знам шта би да ми није тебе.- коначно се осмехну Мира.
-Нема на чему. Него, ја сада морам да идем, имам пуно посла, а ти јави кад будеш нашла нет швалера- рекох тобоже озбиљно.

-Хоцу, мацо, прво ћу теби да јавим. Их, шта би ја без тебе- и пољуби ме.
-Како шта би, не би имала швалера. Правог или са фејса. А то је сада тако ИН.....


1DGy1nk.jpg
 
Баш се питам како се на суду третира виртуелни секс :) да ли је то превара или не, има ли која правница да нас мало детаљније упути :)
 

Back
Top