Šta vas muči?

Muči me što uglavnom ne vidim i ne osećam smisao.

Smisao života? Zašto?

Замисли ту муку да видиш и осећаш ... Лакше ти је тако

Mislim da nisi razumeo post.

***
OT.

Muči me bol u levoj ruci. Ne prestaje da me muči..a nikako da idem kod reumatologa ili ortopeda..da primim prvu od tri blokade.
 
Muči me bol u levoj ruci. Ne prestaje da me muči..a nikako da idem kod reumatologa ili ortopeda..da primim prvu od tri blokade.
da pogadjam: imas karpalni ili kubitalni sindrom. ostecen neki nerv, zavisi na kojim prstima se manifestuje, mali i polovina domalog, ili palac [koji deo lakta, ako je lakat u pitanju]; meni su dali tu inekciju i - nije pomogla, a operacija kazu da resava problem, oslobodi se nerv, verovatno smo ga fizicki ostetili, tj,.ja jesam, no mozda gresim, ako sam promasio sta je kod tebe
 
Ma, dopizdilo mi sve, da izviniš na izrazu. Smučilo mi se. Propala prijateljstva, upropašćeni odnosi, razočarenje u ljude, mada ni ja nisam neko cveće. Nešto malo olakšanja nalazim kroz umetnost, imam i nešto vere, ali, generalno, nisam srećan. Nadam se da se nešto promeni na bolje, eto.
vidi, to je zato sto ljudi traze smisao u sreci, ali je misao u istini
i ovde je postavka pogresna od samog starta sreca-nesreca

naravno da niko od nas nije lud da bude nesretnik, ali da li to znaci da hrlimo ka sreci? znaci, pitanje je postavke, posle se lako resi jednacina

mada ni ja nisam neko cveće
o slobodi i sreci ja nacuo sam nesto
da tvrdim ne mogu, poricati necu
nadam se dame poseduje neko...
naivni tragaoce, praznog novcanika

mozda se one pojavljuju nocu
Muči me što uglavnom ne vidim i ne osećam smisao.
pa moras sam da osmislis [smisao], nece ti pasti s neba, ali ponavljam po ko zna koji put: problem je u pogresnim postavkama, a ne u resavanju, svi vi bi znali da resite, kada jednom pravilno postavite stvari [kao jednacine u matematici, ali vi bi da budete svi umetnici, znam, i ja sam bio]
 
Poslednja izmena:
vidi, to je zato sto ljudi traze smisao u sreci, ali je misao u istini
i ovde je postavka pogresna od samog starta sreca-nesreca

naravno da niko od nas nije lud da bude nesretnik, ali da li to znaci da hrlimo ka sreci? znaci, pitanje je postavke, posle se lako resi jednacina


o slobodi i sreci ja nacuo sam nesto
da tvrdim ne mogu, poricati necu
nadam se dame poseduje neko...
naivni tragaoce, praznog novcanika

mozda se one pojavljuju nocu

pa moras sam da osmislis [smisao], nece ti pasti s neba, ali ponavljam po ko zna koji put: problem je u pogresnim postavkama, a ne u resavanju, svi vi bi znali da resite, kada jednom pravilno postavite stvari [kao jednacine u matematici, ali vi bi da budete svi umetnici, znam, i ja sam bio]
Ne mislim da je to tačno, da mi sami osmišljavamo smisao, tj. to je valjda pričao i Viktor Frankl, da mi treba sami da damo smisao.

Mislim da je smisao nešto što čovek otkriva - znači, smisao već postoji, ali ga treba otkriti.

Nešto smisla i ispunjenja sam nalazio kroz komunikaciju sa ljudima koji su mi bili zanimljivi i prijatni, zapravo mislim da je to velika moć čoveka – moć komunikacije.
Međutim, imam i tu divljinu u sebi, koja me često tera u samoću i izolaciju. Malo je ljudi koji su mi baš zanimljivi, ili dragi.



Drugo, kad vidim da se neki čovek postavlja tako kao ti, kao da je posisao sva znanja, kao neki učitelj, rešilac “jednačine”, to mi redovno bude smejurija :hahaha:
 
Mislim da je smisao nešto što čovek otkriva - znači, smisao već postoji, ali ga treba otkriti.
za slucaj da vec postoji, onda je smisao istina
Nešto smisla i ispunjenja sam nalazio kroz komunikaciju sa ljudima koji su mi bili zanimljivi i prijatni,
za mene je visi smisao ispravnost od prijatnosti, ali objasni mi, sta bi covek i kako bi pronalzio smisao, ako se vec ispunjava sa necim cemu vec tezi?
moć komunikacije.
i ja tako mislim, i zato i kazem da sam prvi covek ADAM koji je iskomunicirao sa Bogom, dok sam sa Evom posle uprskao stvar
sada se samo nastavljam, jer ne mogu da iskomuniciram do kraja
Međutim, imam i tu divljinu u sebi, koja me često tera u samoću i izolaciju. Malo je ljudi koji su mi baš zanimljivi, ili dragi.
Drugo, kad vidim da se neki čovek postavlja tako kao ti, kao da je posisao sva znanja, kao neki učitelj, rešilac “jednačine”, to mi redovno bude smejurija :hahaha:
pa, eto ja te zabavljam, kao lud na brasno si, samo ti nisam drag;
i ti ces sine da posisas bar neka znanja kada udjes u 50-e, i ja sam kao mlad bio divalj [i razuzdan], polako...' de se zuris?
 
Ma, dopizdilo mi sve, da izviniš na izrazu. Smučilo mi se. Propala prijateljstva, upropašćeni odnosi, razočarenje u ljude, mada ni ja nisam neko cveće. Nešto malo olakšanja nalazim kroz umetnost, imam i nešto vere, ali, generalno, nisam srećan. Nadam se da se nešto promeni na bolje, eto.

Umetnost može mnogo da pomogne, a što se tiče sreće..ona dođe pa prođe, pa se ponovo vrati.. Biće bolje, ništa loše ne traje zauvek.


da pogadjam: imas karpalni ili kubitalni sindrom. ostecen neki nerv, zavisi na kojim prstima se manifestuje, mali i polovina domalog, ili palac [koji deo lakta, ako je lakat u pitanju]; meni su dali tu inekciju i - nije pomogla, a operacija kazu da resava problem, oslobodi se nerv, verovatno smo ga fizicki ostetili, tj,.ja jesam, no mozda gresim, ako sam promasio sta je kod tebe

Možda imam i diskus herniju vrata, pa se bol oseća u ruci. Ali.. videću da idem kod reumatologa i neurologa. Imam cerebralnu paralizu i hemiparezu leve strane, možda su to stanja koja se ne pogoršavaju, kako kažu lekari...Ali sa godinama se ipak pogoršava, više nego kod onih koji su zdravi..Tako mi je rekao jedan neurolog.
To znači da ću ja ranije imati reumu, npr.
 
ispromasivah se, a ti mozda imas problem od pocetka svog zivota... dok nas neke reuma ipak doceka u srednjim godinama, i kasnije, te sto nas muci nije ni blizu onome sto tebe muci, mozda ceo zivot... evo ja ne znam zaista kako bih se borio, cak i ako bih hteo, a ni to ne mogu da tvrdim, znaci totalni luzer
 

Back
Top