Sta ako Kurti ubaci na glasacke spiskove severa Kosova 50 000 Siptara iz Pristine?

zemunski kej

Elita
Poruka
20.273
Koliko je opasno ovo oko dovodjenja glasaca u Beograd mozete da shvatite na primeru Kosova. Sev.Kosova ima oko 30 000glasaca Srba,nevelik broj. Ako bi Kurti prepisao recept,nasih Bosanaca,kroz dvostruko drzavljanstvo ili premestanje prebivalistva moze da dovede 50000 Siptara prijavi npr. u Leposavic,Zubin potok,Zvecan? Uzima svu vlast.
Sta raditi u tom slucaju? Kome se obratiti?EU,RUSIJI,USA,Vojska nije opcija.
 
Koliko je opasno ovo oko dovodjenja glasaca u Beograd mozete da shvatite na primeru Kosova. Sev.Kosova ima oko 30 000glasaca Srba,nevelik broj. Ako bi Kurti prepisao recept,nasih Bosanaca,kroz dvostruko drzavljanstvo ili premestanje prebivalistva moze da dovede 50000 Siptara prijavi npr. u Leposavic,Zubin potok,Zvecan? Uzima svu vlast.
Sta raditi u tom slucaju? Kome se obratiti?EU,RUSIJI,USA,Vojska nije opcija.
Ma idi bre, ne seri! Kako možeš da porediš Beograd sa Kosovom? To je kao da uporediš bananu sa avionom! Pa to su dve totalno različite situacije, a ti ovde pričaš kao da si ispao s Marsovca! Ajde batali teorisanje i pusti ljude da žive svoje živote kako znaju i umeju, umesto što se brineš o nekim glasačima i politici. Ne znam kome ti tu gegaš, ali nema smisla ići s takvim pričama kod normalnih ljudi.
 
Druže lično sam video da je puna Srbija ljudi koji sa šiptarskim karticama podižu plate u bankama a ne rade na Kosovu.Šta misliš zašto ih plaćaju?
Ma, slušaj ovde šta ti kažem, bre! Neki dan, ja, *ebote, ulazim u banku da podignem pare, i šta vidim? Šiptarske kartice na sve strane! Mislim se ja u sebi: "Šta je ovo bre, zar neko misli da smo mi ovde magarci pa da ne znamo šta se dešava?" Onda pitam ovog lika iza pulta, kažem mu: "*ebote, što toliko šiptarskih kartica? Gde su tolike pare odjednom?" A ovaj mi odgovara: "Ma, znate, to su ljudi što rade na Kosovu, pa im plata ide preko tih kartica."

Ja onako gledam u njega pa kažem: "Pa gde su ti ljudi na Kosovu, bre? Da li su tamo? Jer ja sam video kako puše čvarke kod nas u kraju!" Ovaj se samo nasmejao, nije ni znao šta da kaže. A ja mislim, ko ih bre plaća da sede kod kuće i rade nešto drugo, ko zna šta, dok se mi ovde mučimo. *ebote, ne znam šta će biti s ovim svetom, sve neke šeme i prevare!
 
Ne razumem,Siptari sa siptarskim karticama kod nas podizu novac? Jel moze objasnjenje i zasto ih placaju?
E, stari, ne znaš? Ti Šiptari, ti sa svojim karticama, dođu ovde i dižu lovu kao da su kod kuće!

Kažu da rade nešto na Kosovu, a realno, znamo svi da ništa ne rade tamo. Pa ih plaćaju jer su im neki očigledno važni.

Možda se dogovaraju iza zavese ili nešto, ko zna. Ali, da im plaćaju da bi ovde trošili naše pare, to je svakako fazon.
 
Koliko je opasno ovo oko dovodjenja glasaca u Beograd mozete da shvatite na primeru Kosova. Sev.Kosova ima oko 30 000glasaca Srba,nevelik broj. Ako bi Kurti prepisao recept,nasih Bosanaca,kroz dvostruko drzavljanstvo ili premestanje prebivalistva moze da dovede 50000 Siptara prijavi npr. u Leposavic,Zubin potok,Zvecan? Uzima svu vlast.
Sta raditi u tom slucaju? Kome se obratiti?EU,RUSIJI,USA,Vojska nije opcija.

Zar o tome nije trebalo misliti pre nego što je Vučić povukao naše ljude iz policije i naše gradonačelnike? Sami smo sebi pucali u nogu. Namerno ili nešto drugo?
 
Opet ludovanje , Znači novoupisanih između dva izbora ima oko 13 000 glasača. Realno najveći broj koju su SNS-ovci mogli prijaviti iznosi pola glasača od tih 13 hiljada zato što je nemoguće da u Beogradu nema migracija . Znači ta eventualna polovina nije ni jedan poslanik to jest odbornik.
Ok. Ali realno moguce da se odradi. Ko kontrolise biracki spisak? Ko moze da donese zakon da se Albancima iz Albanije da kosovsko drzavljanstvo. Moguce je da glasaju i na Kosovu i u Albaniji.
 
Ok. Ali realno moguce da se odradi. Ko kontrolise biracki spisak? Ko moze da donese zakon da se Albancima iz Albanije da kosovsko drzavljanstvo. Moguce je da glasaju i na Kosovu i u Albaniji.
Ma jesi ti normalan? Misliš da možeš da praviš zakone kao da si neki važan političar? Ajde molim te, prestani da pričaš gluposti. Birčki spisak kontrolišu oni koji treba da ga kontrolišu, a ne ti ili ja. A ovi što misle da mogu da igraju igre sa državljanstvom su kao deca u pesku - prave zamke i igraju se kao da su neki veliki. Ajde bre, idemo da se bavimo nečim pametnijim, a ne da trošimo vreme na ovakve gluposti.
 
Ma, slušaj ovde šta ti kažem, bre! Neki dan, ja, *ebote, ulazim u banku da podignem pare, i šta vidim? Šiptarske kartice na sve strane! Mislim se ja u sebi: "Šta je ovo bre, zar neko misli da smo mi ovde magarci pa da ne znamo šta se dešava?" Onda pitam ovog lika iza pulta, kažem mu: "*ebote, što toliko šiptarskih kartica? Gde su tolike pare odjednom?" A ovaj mi odgovara: "Ma, znate, to su ljudi što rade na Kosovu, pa im plata ide preko tih kartica."

Ja onako gledam u njega pa kažem: "Pa gde su ti ljudi na Kosovu, bre? Da li su tamo? Jer ja sam video kako puše čvarke kod nas u kraju!" Ovaj se samo nasmejao, nije ni znao šta da kaže. A ja mislim, ko ih bre plaća da sede kod kuće i rade nešto drugo, ko zna šta, dok se mi ovde mučimo. *ebote, ne znam šta će biti s ovim svetom, sve neke šeme i prevare!
kosovarska posla. tako ti je jos od copavog tite. neznam sta se iscudjujes
 
Ok. Ali realno moguce da se odradi. Ko kontrolise biracki spisak? Ko moze da donese zakon da se Albancima iz Albanije da kosovsko drzavljanstvo. Moguce je da glasaju i na Kosovu i u Albaniji.
Na pitanje da li to Albanci mogu da uvećaju broj birača na severu i time manipulišu izbornom voljom teorijski mogu no ipak ako se pojavi veći broj novoupisanih birača to znači da će do krađe izbora sigurno doći (veći broj novoupisanih odakle ljudi odlaze a ne dolaze očigledno bi rezultirao povećanjem glasača za albanske partije) U tom slučaju Srbi moraju da reaguju protestima ili traženjem od međunarodne zajednice da interveniše, internaconalizacijiom problema... znači pre izbora. Opet pitanje je da li bi to urodilo plodom no sigurno je da bi tada stvari bile očigledne.
 
Teoretski moze,zakone donosi njegova stranka. Ovo sto je SNS uradio u Beogradu je nepromisljeno i opasno ,nadam se da nece biti primer za sever Kosova.

Naprotiv. Nadaš se da hoće, pa da kažeš "jesam li vam rekao". Al bolje i to , nego da se pošalje par desetina hiljada "Srbijanaca" u RS da glasaju za Izetbegovića. I takvih dalabu ima. Doduše ne u realnom životu ali ovde da.
 

Back
Top