Srbija ulaže u veštačku inteligenciju!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.703
Srbija će u naredne dve godine u razvoj veštačke inteligencije uložiti 100 miliona evra.

vestacka_inteligencija_pixabay.jpg


Strateški okvir za takav poduhvat trebalo bi da pruži nova Stretegija razvoja veštačke inteligencije do 2030. koja će biti jedan od prioriteta nove Vlade, zajedno sa pratećim Akcionim planom, saopšteno je danas posle sednice Saveza za eUpravu NALED. Prema rečima vođe tima za posebne projekte pri kabinetu predsednice Vlade Stefana Badže, fokus rada na novoj strategiji je obezbeđivanje fleksibilnije regulative i pružanje olakšica firmama koje žele da primene inovacije.
"Tokom ove godine započećemo rad na izradi zakona, prateći aktivnosti EU - usvajanje Uredbe o veštačkoj inteligenciji koje se očekuje u aprilu. Do kraja 2026. u planu je investiranje 30 miliona evra u još jedan superkompjuter, koji će biti besplatan za istraživače i startape, 20 miliona evra u softver za javni sektor, pre svega u zdravstvu, energetici i transportu, kao i 30 miliona evra za podsticaje za razvoj veštačke inteligencije", naveo je on.

Predsednica Saveza za eUpravu i direktorka korporativnih poslova u kompaniji CETIN Dragana Ilić rekla je da će NALED biti deo radne grupe za izradu nove strategije, a da je preduslov za korišćenje veštačke inteligencije dostupnost širokopojasnog interneta, na čemu će biti fokus ove godine.
https://www.021.rs/story/Info/Srbij...xEcvwBUymWyM4sN0XRQPTlsNICqrJp3JMqAc0vjIcOa9M

Sve je to lepo rođaci, samo ja bih više ulagao u prirodnu inteligenciju, odnosno mlade i obrazovane ljude, a ne da nam odlaze u beli svet.
Ne znam dragi moji kako se vama sve ovo čini.
 
Da li postoji iko koji veruje da ce bilo sta biti dodeljeno po korektnom sistemu?
Pa mi uspesno svaku nagradnu igru , cak i lojaliti program pretvorimo u namestaljku...

Ono sto glup narod ne zna i nikad nece shvatiti je, da kad dodelis nekome 100mil evra, onda je taj u mnogo povoljnijoj poziciji od onog ko nije dobio 100 mil evra...

Slicno se desava i kod dodele 50 000e , onaj ko dobije cak i takvu sumu je u velikoj trzinoj prednosti u odnosu na nekog ko nije dobio....
A dobija se po krimi vezama i korupciji...

Naravno tu su idealizovane proprane price kako je sve ok i fer i bez namestanja...ali zanimlijvo da se pre ili kasnije nadje link od ovog do onog...
 

Back
Top