Špijuniranje mobilnog telefona

milsu

Ističe se
Poruka
2.586
Da li je moguće špijunirati tuđi mobilni telefon bez instaliranja aplikacije za špijuniranje već samo poznavajući broj telefona?
Da li se aplikacija za špijuniranje može instalirati na daljinu poznavajući samo broj tuđeg mobilnog telefona?
Da li špijuniranje tuđeg mobilnog telefona ostavlja neki trag kod operatera mobilne telefonije ili na samom uređaju?

Znam pouzdano da mi je sada već bivši poslodavac bez dozvole špijunirao privatni mobilni telefon, uključujući mikrofon, kameru, pozive, poruke, društvene mreže. Izbegavao sam da koristim firmin WiFi iz bezbednosnih razloga, ali sam ga ipak upotrebio par puta na kratko. Takođe, nekoliko puta sam delio Hotspot jer nije bilo interneta, da li su znajući moju šifru za Hotspot i naziv uređaja mogli bežično da instaliraju aplikaciju za špijuniranje?

Više me ustvari zanima kako dokazati sa kojih telefona sam špijuniran. Pisao sam MUP-u na e-mail, ali mi ništa nisu odgovorili. Pisao sam operateru mobilne telefonije na e-mail, rekli su mi da im dam broj telefona i ime i prezime kako bi mogli da izvrše potrebne provere. U sledećem mejlu napisali su mi da se obratim MUP-u.

Pa eto, koga da pitam nego Krstaricu, molim samo ozbiljne odgovore, neozbiljni stop.
 
moje mišljenje ....
verujem da CIA bez problema može da špijunira preko smart uređaja...Snouden je još davno pričao o tome koliko znam.....pa mobilni telefoni, Facebook, i gmail i slično su i lansirani da bi oni svakog prisluškivali i pratili....e sad ako ti je poslodavac u njihovoj službi onda je moguće....MUP ti neće pomoći jer smo mi CIA kolonija...
 
Moze bez uparivanja samo preko mupa,msm logicno zamisli sad ti njih pocnes spijunirati tek tako na klik
Je l' to znaš pouzdano? Misliš da imaju neku vezu u MUP-u koja im je omogućila da mi preko svog telefona prate telefon u realnom vremenu?

pa mobilni telefoni, Facebook, i gmail i slično su i lansirani da bi oni svakog prisluškivali i pratili....e sad ako ti je poslodavac u njihovoj službi onda je moguće....
Baš me briga za tajne službe i policiju, znam da oni špijuniraju, ali poslodavci i njihovi drugari, to je već previše.
 
Je l' to znaš pouzdano? Misliš da imaju neku vezu u MUP-u koja im je omogućila da mi preko svog telefona prate telefon u realnom vremenu?


Baš me briga za tajne službe i policiju, znam da oni špijuniraju, ali poslodavci i njihovi drugari, to je već previše.
ono što sam hteo da kažem je da je moguće da tvoji poslodavci rade za službe....to objašnjava kako mogu da te prisluškuju....ako si u prilici da lako nađeš drugi posao, moj savet ti je da daš otkaz....
 
Da li je moguće špijunirati tuđi mobilni telefon bez instaliranja aplikacije za špijuniranje već samo poznavajući broj telefona?
Da li se aplikacija za špijuniranje može instalirati na daljinu poznavajući samo broj tuđeg mobilnog telefona?
Da li špijuniranje tuđeg mobilnog telefona ostavlja neki trag kod operatera mobilne telefonije ili na samom uređaju?

Znam pouzdano da mi je sada već bivši poslodavac bez dozvole špijunirao privatni mobilni telefon, uključujući mikrofon, kameru, pozive, poruke, društvene mreže. Izbegavao sam da koristim firmin WiFi iz bezbednosnih razloga, ali sam ga ipak upotrebio par puta na kratko. Takođe, nekoliko puta sam delio Hotspot jer nije bilo interneta, da li su znajući moju šifru za Hotspot i naziv uređaja mogli bežično da instaliraju aplikaciju za špijuniranje?

Više me ustvari zanima kako dokazati sa kojih telefona sam špijuniran. Pisao sam MUP-u na e-mail, ali mi ništa nisu odgovorili. Pisao sam operateru mobilne telefonije na e-mail, rekli su mi da im dam broj telefona i ime i prezime kako bi mogli da izvrše potrebne provere. U sledećem mejlu napisali su mi da se obratim MUP-u.

Pa eto, koga da pitam nego Krstaricu, molim samo ozbiljne odgovore, neozbiljni stop.

Na daljinu (beskontaktno bez tvoje asistencije) se moze instalirati spijunski softver samo preko Wi-Fi-a, to je tehnicki i u praksi definitivno izvodljivo i isprobano. Postoji par predispozicija koje telefon mora da ima za to ali da ne gnjavim detaljima, definitvno moze. Ako stvarno sumnjas u tako nesto izbegavaj wi fi pogotovo na poslu.

Takodje moze putem USB kabla za punjenje, moze se desiti da je neko zamenio tvoj USB kabl drugim (poseban tzv. O.MG USB kabl koji na oko izgleda kao i svaki drugi ali je u stvari uredjaj za sebe) preprogramiran da instalira odredjen softver i da zaobidje zastitu. Moze se desiti da si poneo taj kabl kuci a moze da se izvede tako sto prosto pozajmis neciji kablic da dopunis telefon.

Sto se tice instaliranja spijunskih aplikacija iskljucivo preko broja telefona, to je nemoguce, eventualno ako nisi primio neku SMS poruku sa linkom preko kojeg si instalirao neku aplikaciju ili mejl, ovako ne.

Sto se tice prisluskivanja preko broja telefona, ako neko zeli tako da te prisluskuje onda je najlaksi nacin da to ucini u dosluhu sa operaterom ili da ti klonira karticu sto bi zahtevalo da ima fizicki pristup tvojoj kartici mada bi operater vrlo brzo saznao za to, sanse za to su gotovo 0.

Teoretski postoji jos par metoda SIM prisluskivanja ali to je toliko neverovatno osim ako te ne trazi MOSSAD, tako da se ne zanosimo time, to je bukvalno za film :lol:

Sto se tice pitanja da li se mogu naci tragovi spijunskog softvera na telefonu, definitivno je moguce da se forenzikom pronadju tragovi spijunskih aplikacija na samom uredjaju cak iako su izbrisane mada cak i da dokazes da je tvoj telefon spijuniran sanse su ravne 0 da time dokazes i ko te je spijunirao.
Inace tesko da ces imati korist tu od operatera.
 
PS.

Ako nisi cackao telefon, na tvom mestu bih dao nekome da proveri da li mi je bootloader otkljucan i da li su "Developer options" i "USB tethering" ukljuceni jer ne bi smeli da budu ako nisi nista eksperimentisao. To je nesto sto bi mi bio prvi "red flag".

Mogu sve te opcije i da se vrate nazad kako su bile ali ako bih znao da nisam nista radio telefonu a te opcije su mi na ON, definitivno bih se uplasio malo :lol: (govorim za android)
 
Na daljinu (beskontaktno bez tvoje asistencije) se moze instalirati spijunski softver samo preko Wi-Fi-a, to je tehnicki i u praksi definitivno izvodljivo i isprobano. Postoji par predispozicija koje telefon mora da ima za to ali da ne gnjavim detaljima, definitvno moze. Ako stvarno sumnjas u tako nesto izbegavaj wi fi pogotovo na poslu.

Sto se tice pitanja da li se mogu naci tragovi spijunskog softvera na telefonu, definitivno je moguce da se forenzikom pronadju tragovi spijunskih aplikacija na samom uredjaju cak iako su izbrisane mada cak i da dokazes da je tvoj telefon spijuniran sanse su ravne 0 da time dokazes i ko te je spijunirao.
Inace tesko da ces imati korist tu od operatera.

Bio sam koristio firmin Wi-Fi par puta na kratko, da li je moguće da su odmah to primetili i instalirali špijunski softver. Ne znam da li se isto odnosi i na Hotspot koji sam takođe nekoliko puta delio jer nije bilo interneta. Nekoliko puta sam tako bio ostavio telefon da deli Hotspot, moguće da sam bio zaboravio da ga zaključam, ali opet pitam se da li je moguće da su odmah iskoristili šansu da mi instaliraju špijunski softver. Ali nešto jeste očigledno, jer te sociopate čak nisu ni krile da u realnom vremenu znaju koga sam pozvao i kome sam poslao kakvu poruku i šta sam kome pričao dok mi je telefon bio u džepu.

Ako nisi cackao telefon, na tvom mestu bih dao nekome da proveri da li mi je bootloader otkljucan i da li su "Developer options" i "USB tethering" ukljuceni jer ne bi smeli da budu ako nisi nista eksperimentisao. To je nesto sto bi mi bio prvi "red flag".

Mislim da sam sam bio uključio "Developer options" pošto je to na ovoj Nokiji sa androidom bio jedini način da prebacujem fajlove sa telefona na PC, nije moglo preko opcije za deljenje fajlova, već isključivo preko PTP veze. Možda su i to iskoristili na neki način. Nemam šta da se "uplašim", nisu ni krili da mi špijuniraju telefon. Ali ako ne može da se dokaže ko mi je špijunirao telefon, onda džaba.
 

Back
Top