Skandal prema Srbiji! Izbačeni smo sa Evropskog prvenstva volšebnom promenom pravila, sledi žalba!

Poruka
9.040
***DOBRO JE!*****

MRZE NAS I DALJE! IMA JOŠ ŽIVOTA U NAMA!

https://sportal.blic.rs/esports/ska...menom-pravila-sledi-zalba/2024031813120076807


Skandal prema Srbiji! Izbačeni smo sa Evropskog prvenstva volšebnom promenom pravila, sledi žalba!​


Vladimir Kolarik - Vest objavljena: 14:12 - 18.03.2024

Esports fudbalska reprezentacija Srbije, predvođena Milošem Krunićem, bila je na dobrom putu da se plasira na Evropsko prvenstvo, ali je UEFA odlučila da ipak stopira našeg igrača!

Šta se desilo, otkrio je sam Krunić na Instagramu. On je član Crvene zvezde, a prošlog vikenda je odigran kvalifikacioni turnir za eEvropsko prvenstvo u FC24, pod licencom UEFA.

Krunić je igrao sedam mečeva u grupi i imao je šest pobeda i poraz, što je bilo dovoljno za 18 bodova. Toliko su imali i Francuz "MiniJuticier_l" i Španac "AdrianCifuentes", a Krunić je imao najbolji međusobni učinak za vrh.
Prema pravilniku, u trouglu je Krunić imao 2-1-1, Francuz je bio iza sa 2-0-2, a Španac je završio sa 1-1-2 i to je značilo da je naš igrač najbolji. A onda je UEFA tražila od "Krune" da igra opet protiv ovih rivala. Posle svega što je doživeo, poražen je i žaliće se.

"Ovog vikenda predstavljao sam Srbiju u grupnoj ffazi i završio sam na prvom mestu posle dva dana na vaničnoj tabeli. Pritom, smao najbolji iz svake od sedam grupa ostvaruje plasman na Top 8. Pošto su Španija i Francuka imale identičan skor, napravio se krug od tri ekipe i dodatna pravila su morala da odluče", naveo je Krunić, koji je potom priložio i fotografije koje prilažu sve.

Krunić je naveo i da su posle žalbi na diskord serveru administratori potvrdili stanje na tabeli i da Srbija ide na Evropsko prvenstvo kao prva u grupi.

"Nakon 45 minuta, admin pravi novu grupu sa nama trojicom igrača i van svakog protokola traži da se igraju međusobni mečevi u BO1 formatu. Nakon duže rasprave nisam pristao da igram. Međutim, bio sam uslovljen diskvalifikacijom ako ne igram. Tako sam pod stresom i nakon duže pauze potpuno dekoncentrisan morao da igram utakmicu. Malo je reći da sam razočaran i utučen, ovo je daleko najveća nepravda koju sam doživeo ikada, a bilo ih je ranije. Pravnim putem probaćemo da se vratimo tamo gde smo zasluženo došli igrom. To je prvo mesto u grupi i top 8 u Nemačkoj. Hvala svima na podršci, nadam se da ćemo uspeti u ovome kako bi pobedila pravda", naveo je Krunić.
 
Bolje da su nas izbacili sa fudbalskog Eura. Piksi ce da se slogira ako budemo igrali kao u Kataru.

piksi3.jpg
 

Back
Top