Sati naleta

Ne verujem da iko lazira sate naleta.Zasto bi?Pa Rusi su sami priznali negde 1999/2000 da imaju jako malo sata naleta pogotovo njihova najaca jedinica zbog visoke cene goriva, a malo novca iz budzeta.A kod nas i nema potrebe da laziraju kad vec svi znaju koliko nasi lete.
 
Nisam mislio na sate naleta vojnih pilota, nego ostalih, a oni imaju itekako dobre razloge za laziranje istih jer im je izmedju ostalog potreban odredjen broj sati naleta da bi se samo dozvola produzila, a da ne pricamo o zaposlenju.
 
ninpo masinac:
Nisam mislio na sate naleta vojnih pilota, nego ostalih, a oni imaju itekako dobre razloge za laziranje istih jer im je izmedju ostalog potreban odredjen broj sati naleta da bi se samo dozvola produzila, a da ne pricamo o zaposlenju.
Pa nisi se konkretno izjasnio o kojim pilotima mislis ali nema veze.Sto se tice pilota u JAT-u e tu vec laziranja mozda i ima.Problem sa satima naleta je jako veliki zbog velikog broja pilota, a malo letova.Zato ih sve vise salju u Afriku sa avionima koje im iznajmljujemo ( najcesce sa avionima Boing 727 koji su zabranjeni u Evropi) ali i to nije dovoljno.Mislim da najbolje govori podatak iz same kompanije koji kaze da na svaki avion idu 12 pilota pa ti sad vidi kako da postave dovoljan broj sata naleta sa toliko pilota a malo letova.Tako da, nista ne tvdim, laziranja mozda i ima.
 
Sve mislim da oni moraju da laziraju ako zele da produze dozvole, jer jednostavno znamo koliko su iskorisceni dc10 i 727, i jos tvoj podatak da ide oko 12 pilota po avionu, mada mislim da tu ne ulazi i broj kopilota, pa koliko jos ide letackog osoblja u tom avionu... Nezgodno.

By the way, za laziranje sati naleta se ide u zatvor.
 

Back
Top