samoprezir

Interesantno kako čovek može da se projektuje na samo jednoj avatar
sličici. Ti na Antigoninom avataru vidiš pola žene, presečene u predelu srca
i vezanih ruku iznad glave, a iz njenog imena čitaš samo Anti?
Zar te to ne plaši?
A ja vidim nežnu devojku koja pozdravlja rađanje sunca a ta devojka se zove Antigona,
simbol ljubavi i samopožrtvovanja
Ni ja nisam psiholog, niti sam studirala psihologiju, ali je dobro što si ti na vreme shvatila
da treba da se baviš nečim drugim, nadam se manje štetnim po ljude.
Flaj, kako tako nešto možeš reći? Ne sabotiraj! Pa to je kao gledanje u dlan ili u šolju, ili proučavanje efemerida. A ima i fora da pljuneš u čašu sa vodom, pa ti kažu kakav ti je karakter na osnovu pljuvačke. Ne znam je l` važi za ostale telesne izlučevine.

@gufa
`ajde izanaliziraj i mene :flert:
 
Kada čovek ima prevelika očekivanja od sebe samog....takođe zbog poređivanja sa drugim ljudima, oseća se podređenim i manje vrednim. Počinje sebe da prezire i ponaša samodestruktivno jer je u zabludi da je to i zaslužio...
 
Poslednja izmena:
Pa sto me pitas kako mi delujes :) ako me ne pitas
Covece dogovori se sam sa sobom sta ti treba

Pa rekla si da sam samo manijak :zloca:, ja samo ocekivao dublju "analizu" :navodnik:, nisi analizirala moja sako , koji dezeni, pa moja sulja , zasto sam naslonjen, pa frizura ,ovaj zavodnicki pogled :per:....


Kladim se da nisi upoznala privlacnijeg tipa od lika na mom avataru:smeker:

A vidis ja sam tebe izanalizirao samo na osnovu tvog nicka:aha2:

gufa je skracenica od Glupa Uzbudjena Frustrirana Alapaca
 
Interesantno kako čovek može da se projektuje na samo jednoj avatar
sličici. Ti na Antigoninom avataru vidiš pola žene, presečene u predelu srca
i vezanih ruku iznad glave, a iz njenog imena čitaš samo Anti?
Zar te to ne plaši?
A ja vidim nežnu devojku koja pozdravlja rađanje sunca a ta devojka se zove Antigona,
simbol ljubavi i samopožrtvovanja
Ni ja nisam psiholog, niti sam studirala psihologiju, ali je dobro što si ti na vreme shvatila
da treba da se baviš nečim drugim, nadam se manje štetnim po ljude.

Moja analiza uopste nije poticala od bilo cega sto sam ucila, niti sam htela da se postavim kao neki autoritet i da onda udaram etikete. Mnogo ozbiljno shvatate sebe.

Inace mogu da se kladim da sam pogodila. To isto ne iskljucuje tvoju analizu, verujem da je tacna. Htela sam da kazem ako moze da vidi moze ako ne moze ne moze.

Nego slucajno sam pogodila i ovog Alwksandra i sta cu sada nego da se ne pojavljujem vise na Krstarici.
 
Čovek je hteo da pričamo o samopreziru, a ovo se proširilo na slučaj Gufa-Antigona.:respekt:
Elem, Gufo, potpuno si u pravu za sve što si napisala, ne moraš druge da uveravaš u svoja ubeđenja.
Ti želiš da me vidiš takvom jer imaš svoje razloge za to. Ako te takva analiza mog profila čini srećnom, ja ti neću zameriti.
Štaviše, radujem se što si se vratila psihologiji kao tvojoj staroj ljubavi. Sad kad si magistrirala, uzmi da odbraniš neki doktorat iz antigonologije.
 
Kada čovek ima prevelika očekivanja od sebe samog....takođe zbog poređivanja sa drugim ljudima, oseća se podređenim i manje vrednim. Počinje sebe da prezire i ponaša samodestruktivno jer je u zabludi da je to i zaslužio...

a jesi se nekad recimo zapitao zasto covek stvara prevelika ocekivanja? moje iskustvo potvrdjuje da covek stvara prevelika ocekivanja kad usvaja TUDJE vrednosti umesto da stvara SVOJE. drugim recima, covek stvara prevelika ocekivanja onda kad usvaja NAMETNUTE CILJEVE umesto da stvara SVOJE CILJEVE. neko ko cilja za 10-ke na faksu recimo usvaja nametnuti cilj (naravno, to nije uvek slucaj, ali recimo u 99.999999% takav lik jednostavno usvaja nametnuti cilj). i onda, naravno, kad ne ostvari jedan takav cilj koji je MORAO da ostvari, onda naravno da pocinje da mrzi sebe.

bolesno je da dozvolis da te okruzenje menja. zdravo je da menjas okruzenje u svoju korist.
 
Čovek je hteo da pričamo o samopreziru, a ovo se proširilo na slučaj Gufa-Antigona.:respekt:
Elem, Gufo, potpuno si u pravu za sve što si napisala, ne moraš druge da uveravaš u svoja ubeđenja.
Ti želiš da me vidiš takvom jer imaš svoje razloge za to. Ako te takva analiza mog profila čini srećnom, ja ti neću zameriti.
Štaviše, radujem se što si se vratila psihologiji kao tvojoj staroj ljubavi. Sad kad si magistrirala, uzmi da odbraniš neki doktorat iz antigonologije.

Ne, nisam se vratila psihologiji, ona je besmislena sto se mene tice.
Prestani da uvelicavas sebe, uopste nije stvar u tebi. Ono sto sam tebi pripisala je opste mesto u svakom coveku i samo ispadas smesna kada to negiras.
 
Samoprezir je u Srbiji nacionalna kategorija. Ogroman broj Srba mrzi sosptveni narod, a samim tim i samog sebe. Razlozi za to su mngobrojni i mogu se opisati otprilike na dve strane kucanog teksta. I ako znam da to ovde nije bas tema, tek naslov me je pokrenuo da napisem ovaj post. U svakom slucaju, taj opsti ili nacionalni samo rpezir manufestuju se kao autošovinizam i agresivna srbofobija, gde se svuda i uvek , u svakoj situaciji za krupna ili manje kkrupna potlitička pitanja i probleme, problem obavezno, gotovo neverovatnim konstrukcijama svaljuje na srpski narod ilione institucije koje u u srpkom narodu najduze traju, ili su najduze uzivale ugled srpskog naroda. Cak i tamo gde apsolutno nema nikakve srpske krivice. Ovaj sindrom može se videti u svakodnevnom životu, mnogovbrojnim izjavama javnih ličnosti, njihovim postupcima iili posmatranjem medija koji operišu u Srbiji. Naravno, namernio nisam reko srpskih medija, obzirom da tako nešto ne postoji. Izvinjavam se , u koliko neko misli da ovom postu nije mesto na ovoj temi. Al sam sasvim siguran da je i to psihoški problem koji se , eto javlja, kako iz frustracija, tako i zbog plana da to tako bude.
 
I ako nisam zadovoljna nekim svojim odlukama u životu i duboko bila besna na sebe....nisam osetila mržnju prema sebi, nisami sigurna da taj osećaj može uopšte da se probudi u čoveku....mi možemo reći ponekada.." uh što mrzim sebe", to je čisto izgovoreno onako uzgred......e sad SAVEST je nešto drugo...
 
kako nastaje mržnja prema sebi i kako se ona manifestuje
naravno prema vašoj (amaterskoj) percepciji
zašto ljudi imaju sklonost ka preziru prema sebi i svom životu
ka manifestacijama besa, destrukcije samomaltretiranja i maltretiranaj drugih
da li jednako može sebe da mrzi i savršeno naoko uspešan i veseo čovek i savršeno izolovan čovek

Zasto bi neko mrzeo sebe? Mozda privremeno, zbog neke greske ili uvrede starog prijatelja i sl., ali da mrzi sebe ceo zivot, to je nemoguce.
 
a jesi se nekad recimo zapitao zasto covek stvara prevelika ocekivanja? moje iskustvo potvrdjuje da covek stvara prevelika ocekivanja kad usvaja TUDJE vrednosti umesto da stvara SVOJE. drugim recima, covek stvara prevelika ocekivanja onda kad usvaja NAMETNUTE CILJEVE umesto da stvara SVOJE CILJEVE. neko ko cilja za 10-ke na faksu recimo usvaja nametnuti cilj (naravno, to nije uvek slucaj, ali recimo u 99.999999% takav lik jednostavno usvaja nametnuti cilj). i onda, naravno, kad ne ostvari jedan takav cilj koji je MORAO da ostvari, onda naravno da pocinje da mrzi sebe.

bolesno je da dozvolis da te okruzenje menja. zdravo je da menjas okruzenje u svoju korist.

Prvenstveno treba tražiti razloge u detinjstvu...očekivanju roditelja...
 
kako nastaje mržnja prema sebi i kako se ona manifestuje
naravno prema vašoj (amaterskoj) percepciji
zašto ljudi imaju sklonost ka preziru prema sebi i svom životu
ka manifestacijama besa, destrukcije samomaltretiranja i maltretiranaj drugih
da li jednako može sebe da mrzi i savršeno naoko uspešan i veseo čovek i savršeno izolovan čovek
ne mogu da s emrzim, al često se kritikujem
 
kako nastaje mržnja prema sebi i kako se ona manifestuje
naravno prema vašoj (amaterskoj) percepciji
zašto ljudi imaju sklonost ka preziru prema sebi i svom životu
ka manifestacijama besa, destrukcije samomaltretiranja i maltretiranaj drugih
da li jednako može sebe da mrzi i savršeno naoko uspešan i veseo čovek i savršeno izolovan čovek
Kako možeš sebe mrzeti i prezirati...:mrgreen: Svašta...
 
Pokušaj oživljavanja teme stare 11 godina. 😅

Sa samoprezirom se borim praktično otkad znam za sebe, ponekad se dešavalo da se umanji, ali nikad nije nestao, a kamoli da se desilo da zavolim sebe.

Svaki stupanj života mi je donosio nove stvari zbog kojih sebe mogu mrzeti, a okolina je naravno sve dodatno potpaljivala, bez obzira da li je u pitanju škola, fakultet, porodica, posao.
 
kako nastaje mržnja prema sebi i kako se ona manifestuje
naravno prema vašoj (amaterskoj) percepciji
zašto ljudi imaju sklonost ka preziru prema sebi i svom životu
ka manifestacijama besa, destrukcije samomaltretiranja i maltretiranaj drugih
da li jednako može sebe da mrzi i savršeno naoko uspešan i veseo čovek i savršeno izolovan čovek
Desi bleki
Pa jedino msm da je problem sto nisu dobijali batine ko mali,onda kasnije kad ih nema vise mora da volis sebe
 
Ovo je stara tema, i nije loše što se oživela.
kako nastaje mržnja prema sebi i kako se ona manifestuje
naravno prema vašoj (amaterskoj) percepciji
zašto ljudi imaju sklonost ka preziru prema sebi i svom životu
ka manifestacijama besa, destrukcije samomaltretiranja i maltretiranaj drugih
da li jednako može sebe da mrzi i savršeno naoko uspešan i veseo čovek i savršeno izolovan čovek

Mržnja prema sebi, jedan je od simptoma depresije. Možda se depresija i dešava ako mrzimo sebe?

Sve počinje u detinjstvu. Ako su roditelji imali česte primedbe, o izgledu, o učenju, ako nisu dovoljno razgovarali sa detetom, može da se desi da osoba zbog toga mrzi i prezire sebe.

Sklonost ka mržnji, preziru, besu, autodestrukciji imaju depresivne osobe.

Odgovor na boldovano pitanje ne znam.
 
ko god se zalaze za mir i jednakost mrzi sebe.
kako to mislis?
Mržnja prema sebi, jedan je od simptoma depresije. Možda se depresija i dešava ako mrzimo sebe?
ja ne mislim tako
za mene je, rekoh depresija, odbrambeni mehanizam, zauzmem niski gard, i spremam se da blokiram, sada sto bole udarci, sto boli kada si nizi, donji, to je prosto tako, jak sam ja, izronicu opet, ako sam i potonuo, polenuo, posrnuo, i nadvio se nada mnom neprijatelj da me dokrajci... itd

mrzeti sebe? ne, vec svoj zivot, okolnosti zivotne, ja tako rasudjujem - nismo mi krivi sto nam je zlehuda sudbina, sto patimo, trpimo itd, sto smo tuzni, okolnosti su tuzne, mi se samo prepustamo toj "ognjenoj reci" [i ovo je bibl. pojam fyi]:

Sveti Jovan Kronštatski - MOJ ŽIVOT U HRISTU (TOM 2)


... ne mrzi zivot svoj, ne moze biti Moj ucenik (Mt. 16, 24; Lk. 14, 26)
Sklonost ka mržnji, preziru, besu, autodestrukciji imaju depresivne osobe.
ja ne mislim tako, nisam takav... ajde mozda retko zaista retko, pa desi se svakom, kao ti nikad nisi pobesnela? niko te nije izbacio iz takta, nisi ludovala? pa, dusevni smo ljudi, valjda? planemo? prezremo, bar nato agresora?
 
Poslednja izmena:
Samoprezir je u Srbiji nacionalna kategorija. Ogroman broj Srba mrzi sosptveni narod, a samim tim i samog sebe. Razlozi za to su mngobrojni i mogu se opisati otprilike na dve strane kucanog teksta. I ako znam da to ovde nije bas tema, tek naslov me je pokrenuo da napisem ovaj post. U svakom slucaju, taj opsti ili nacionalni samo rpezir manufestuju se kao autošovinizam i agresivna srbofobija, gde se svuda i uvek , u svakoj situaciji za krupna ili manje kkrupna potlitička pitanja i probleme, problem obavezno, gotovo neverovatnim konstrukcijama svaljuje na srpski narod ilione institucije koje u u srpkom narodu najduze traju, ili su najduze uzivale ugled srpskog naroda. Cak i tamo gde apsolutno nema nikakve srpske krivice. Ovaj sindrom može se videti u svakodnevnom životu, mnogovbrojnim izjavama javnih ličnosti, njihovim postupcima iili posmatranjem medija koji operišu u Srbiji. Naravno, namernio nisam reko srpskih medija, obzirom da tako nešto ne postoji. Izvinjavam se , u koliko neko misli da ovom postu nije mesto na ovoj temi. Al sam sasvim siguran da je i to psihoški problem koji se , eto javlja, kako iz frustracija, tako i zbog plana da to tako bude.
tebe izuzetno cenim, i u pravu si i ovde, ali postoji ova religiozna klica o kojoj ja pisem, i verujem zaista da bi se se preko nje, razumevanjem nje, njima mogla postaviti procedura izlecenja, cak obozenja - ne zaboravi, Hristos nije dolazio pravednike da pozove na pokajanje, vec gresnike, u nasem slucaju autosoviniste, koji samo refltekutuju tu klicu o kojoj pricam na nacion.
saradjuj, imaj vere, svako postovanje tebi..
 

Back
Top