Радован Вишковић: Ако нас ЕУ неће, ми морамо тражити алтернативу, па и БРИКС је решење

"Sve što je neregulisano teži anarhiji.":roll:
Čak i srednji službenici SDK su ponavljali ovu mantru.
Pomesaj to sa indoktrinacijom, gde je svo drzavno vlasnistvo i sva dravna aktivnost i pre i sada nesto sto je 'Mi', i dobices jad i bedu.
 
To se zove saradnja, ti si pretpostavljam zagovornik izolacije. Naravno da treba pomoći komšiji u nevolji. Ti si od onih koji okrenu glavu na drugu stranu, po principu "dobro je, nisu došli po mene". Nisu, ali i ti dođeš na red posle.

Saradnja se zove kad neko ide i pljačka po svetu i ti moraš za to slati vojnike? Odlično, takva saradnja nam ne treba. Plus ti valja svoje oružje i pride te tera da odvajaš od svoje ekonomije da bi davao nekom tamo koga je gurnuo u rat protiv protivnika kog zna da ne može da pobedi. Odlično.

Sjajna saradnja.

Kad imaš nalogodavca, to je nije saradnja, to je protektorat.
 
Pomesaj to sa indoktrinacijom, gde je svo drzavno vlasnistvo i sva dravna aktivnost i pre i sada nesto sto je 'Mi', i dobices jad i bedu.
I nije ni čudo da smo 2000-tih zašli u sav onaj etatizam. Prepunio se javni sektor, a firme zatvarali.

"Nema ništa bez fakulteta."
 
I nije ni čudo da smo 2000-tih zašli u sav onaj etatizam. Prepunio se javni sektor, a firme zatvarali.

"Nema ništa bez fakulteta."

Etatizam je dominantan svuda u svetu, naravno. Nas problem je sto je kod nas samo etatizam. Pri tome naravno ne mislim u realnom zivotu. U realnim individualnim zivotima zivot funkcionise kako funkcionise, individalni interesi, odluke, zelje, teznje.

Ali u javnom diskursu, narativima, teznjama drzavnih institucija, sve sam go etatizam.

U narativu ce on da ti prica 'Mi' kada prica o Vuku Karadzicu, Tesli i Kosovu, ali vrlo dobro u individualnom zivotu svako zna da je akciza za gorivo nesto sto je lose, i udara ga po dzepu.
 
Saradnja se zove kad neko ide i pljačka po svetu i ti moraš za to slati vojnike? Odlično, takva saradnja nam ne treba. Plus ti valja svoje oružje i pride te tera da odvajaš od svoje ekonomije da bi davao nekom tamo koga je gurnuo u rat protiv protivnika kog zna da ne može da pobedi. Odlično.

Sjajna saradnja.

Kad imaš nalogodavca, to je nije saradnja, to je protektorat.

Strane vojne misije su dobrovoljne, i pritom dobro plaćene, veruj da bi bilo zainteresovanih dosta. A što se tiče protektorata, nešto nemam utisak da su zemlje EU/NATO protektorati. Šta više, sve mi deluju kao moderne razvijene demokratske slobodne države gde ljudi vrlo rado odlaze. Najviše Srba i ima u zemljama EU/NATO, svako ko beži iz ove napredne izolovane autokratije upravo ide u zemlje EU/NATO. Potpuno je retardirano da matična zemlja nekog naroda gleda prema istoku dok njeni građani beže na zapad. Srbi su uvek bili kontra zdravoj logici ;)
 
Strane vojne misije su dobrovoljne, i pritom dobro plaćene, veruj da bi bilo zainteresovanih dosta. A što se tiče protektorata, nešto nemam utisak da su zemlje EU/NATO protektorati. Šta više, sve mi deluju kao moderne razvijene demokratske slobodne države gde ljudi vrlo rado odlaze. Najviše Srba i ima u zemljama EU/NATO, svako ko beži iz ove napredne izolovane autokratije upravo ide u zemlje EU/NATO. Potpuno je retardirano da matična zemlja nekog naroda gleda prema istoku dok njeni građani beže na zapad. Srbi su uvek bili kontra zdravoj logici ;)

Znam, znam kako je dobrovoljno, pa je Orban umalo sankcionisan zato što nije hteo da odobri novu turu pomoći Ukrajini koja i nije u NATO savezu, niti članica bilo kakvog saveza.
 
Strane vojne misije su dobrovoljne, i pritom dobro plaćene, veruj da bi bilo zainteresovanih dosta. A što se tiče protektorata, nešto nemam utisak da su zemlje EU/NATO protektorati. Šta više, sve mi deluju kao moderne razvijene demokratske slobodne države gde ljudi vrlo rado odlaze. Najviše Srba i ima u zemljama EU/NATO, svako ko beži iz ove napredne izolovane autokratije upravo ide u zemlje EU/NATO. Potpuno je retardirano da matična zemlja nekog naroda gleda prema istoku dok njeni građani beže na zapad. Srbi su uvek bili kontra zdravoj logici ;)
Jel si primetio da ovi što su antiEU i proRU uglavnom zaposleni na državnim jaslama?

Ima to neke veze sa etatizmom o kojem Kami priča.
 
Znam, znam kako je dobrovoljno, pa je Orban umalo sankcionisan zato što nije hteo da odobri novu turu pomoći Ukrajini koja i nije u NATO savezu, niti članica bilo kakvog saveza.

Evropa brani svoje vrednosti tako što štiti Ukrajinu. To je zemlja koja ima nameru da uđe i u EU i u NATO. I pre svega, ljudski je pomoći slabijem. Ja ne bih mogao da gledam kako neki nasilnik šamara devojku na ulici. Ti i Orban možete, samo biste okrenuli glavu.
 
Evropa brani svoje vrednosti tako što štiti Ukrajinu. To je zemlja koja ima nameru da uđe i u EU i u NATO. I pre svega, ljudski je pomoći slabijem. Ja ne bih mogao da gledam kako neki nasilnik šamara devojku na ulici. Ti i Orban možete, samo biste okrenuli glavu.

Evropa brani svoje vrednosti tako što Nemačka prizna da je naoružavala Ukrajinu sa ciljem otpočinjanja ratnih dejstava u momentu dok su potpisivali mirovni sporazum sa Rusima?

Dobro, lepo ste to vi zamislili.

Orban je samo čovek koji misli na sopstvenu državu i svoj narod i vidi ovo ludilo i histeriju zapada koje im se nameće i ne želi da učestvuje u tim glupostima.

A još mi je simptomatičnije to što vi prozapadnjaci i pro ameri kad neko pomene Kosmet i maltretiranje naših ljudi dole to još i opravdavate sa "pa što nisu otišli sa koferom para", a kad se pomene Ukrajina to su neki zločinci napali Ukrajinu. Za naš kosmet i to što nas uništava NATO devedesetih a Amerika i zapad svih ovih godina to gledate kao još na našu grešku, ali zato to što je Ukrajina na granici sa Rusijom korupcijom odlučila da se proda drugima i da budu baza NATO na granici, to je odlična odluka jer to ide u korist zapadu.

Gori ste od Solane, ni on tako ne bi agitovao za NATO i EU.
 
Evropa brani svoje vrednosti tako što Nemačka prizna da je naoružavala Ukrajinu sa ciljem otpočinjanja ratnih dejstava u momentu dok su potpisivali mirovni sporazum sa Rusima?

Naoružava ih da se brane, ne da napadaju. Ni Nemačka ni Ukrajina ni Nato nikada nisu hteli da napadu Rusiju. Ne znam odakle dolaze takve insinuacije. Ko je dovoljno lud da napadne Rusiju koja je nuklearna sila? Oružje koje se isporučuje je defanzivnog karaktera i vrlo kratkog dometa. Ako se neko trudi da pošalje dobru volju da se se sukob ne širi na Rusku teritoriju, to je Nato.

Orban je samo čovek koji misli na sopstvenu državu i svoj narod i vidi ovo ludilo i histeriju zapada koje im se nameće i ne želi da učestvuje u tim glupostima.

Orban je lik koji je iskoristio momenat da EU ucenjuje svojim glasom kako bi mu se odblokirala neka tura novca od 10 milijardi eur. Kad je to dobio, onda je glasao. Inače, kao što rekoh, cela Evropa se brani u Ukrajini i svi trebaju da budu složni oko toga.

A još mi je simptomatičnije to što vi prozapadnjaci i pro ameri kad neko pomene Kosmet i maltretiranje naših ljudi dole to još i opravdavate sa "pa što nisu otišli sa koferom para", a kad se pomene Ukrajina to su neki zločinci napali Ukrajinu. Za naš kosmet i to što nas uništava NATO devedesetih a Amerika i zapad svih ovih godina to gledate kao još na našu grešku, ali zato to što je Ukrajina na granici sa Rusijom korupcijom odlučila da se proda drugima i da budu baza NATO na granici, to je odlična odluka jer to ide u korist zapadu.

Ja ti rekoh da se pogrešan odabir saveznika plaća. Onog momenta kad smo izabrali da nam Rusija bude saveznik, mi smo se pozdravili sa Srbijom. Prosto zapad ne želi ovde ruski uticaj i to je to. Sad je samo pitanje koliko će vremena trebati da nam dođe iz dupeta u glavu. Kosovo smo izgubili zbog Rusije, sad je na redu RS. Ako je dotle došlo da volimo Rusiju više nego sebe, onda neka bude, šta da se radi, ali ljudi moraju biti toga svesni.
 
Screenshot_20240315_154935.jpg
 

Back
Top