psihoza

po pravoslavlju ti zle sile šapću i sa leve i sa desne strane i odnapred i odpozadi iodozgo i odozdo...sa svake strane ima neko svoje značenje...na primer levo je kad ti sugerišu zlo, sa desne je kad te lažu da si dobar i podmeću ti zlo kao dobro...zaboravio sam za ostale strane koji je smisao...
našao sam

1. od pozadi đavo podseća na ranije grehe želeći da probudi sladostrašće
2. s preda deluje kad želi da probudi strah od budućnosti i unese nemir
3. s leva otvoreno poziva na greh
4. s desna navodi čoveka da čini dobro sa rđavim motivima ili kad se predatavlja lažno kao anđeo
5. odozdo podstiče lenjost da se čine dobra dela
6. odozgo kad navodi čoveka na podvige veće od sopstvenih moći
7. iznutra kad čoveka kuša onim što je u srcu
8.spolja kad kuša kroz ono što dolazi spolja od čula
 
našao sam

1. od pozadi đavo podseća na ranije grehe želeći da probudi sladostrašće
2. s preda deluje kad želi da probudi strah od budućnosti i unese nemir
3. s leva otvoreno poziva na greh
4. s desna navodi čoveka da čini dobro sa rđavim motivima ili kad se predatavlja lažno kao anđeo
5. odozdo podstiče lenjost da se čine dobra dela
6. odozgo kad navodi čoveka na podvige veće od sopstvenih moći
7. iznutra kad čoveka kuša onim što je u srcu
8.spolja kad kuša kroz ono što dolazi spolja od čula
hvala puno druze
HM su moji inicijali )))
 
dal se varam il sam negde procitao da covek koji ima psihozu ima dozivljaj da ga svi komentarisu i da cuje glasove .ja ponekad kada setam kroz svoj mali grad imam osecaj da me zmije koje sede po kaficima komentarisu .sta je od toga realno?Pravoslavno gledano -imamo necastive sile koje nam sapcu sa leve strane . ima neceg i u vaspitanju .dakle - da li vam se nekad cini kada setate da vas komentarisu zmije koje sede po kaficima i piju kafice ?
Чим ово питање постављаш, ниси психотичан.
Али да ли си параноидан, то јесте питање.
 
guje guje
al pogadjaju me ta pljuvanja kao strele .nije to bez razloga jer sam i ja pljuvadzija (bio) ali nikad tabloidan kao oni ili ona
Ma, neka ti pljunu pod prozor! Nemoj time više da se baviš.
Posmatram od tinejdž godina te ljude... neko vreme sam i sama previsila pijuckajući kaficu sa cigaretom koja se nikad ne gasi. Jedna se ugasila, druga odmah upalila.
Njima prolaznici nisu bitni, mada prokomentarišu ponekog ko je lep ili zanimljiv. Ko još komentariše cigančiće koji prose i idu neugledni i polugoli-bosi?
Šta rade? Žene se ponose dokonošću (Ala se ja uvalih!), a muškarci malo-malo muljnu u obližnju kockarnicu.
To je taj soj, prosto.
Sreli se da popiju kafu bez nekog zadnjeg cilja? Vrlo retko.
Ako si mi iskreno drag, zovem te u kuću za sto da piješ i jedeš, a ne po tim javnim konzumerskim mestima.
 
Ma, neka ti pljunu pod prozor! Nemoj time više da se baviš.
Posmatram od tinejdž godina te ljude... neko vreme sam i sama previsila pijuckajući kaficu sa cigaretom koja se nikad ne gasi. Jedna se ugasila, druga odmah upalila.
Njima prolaznici nisu bitni, mada prokomentarišu ponekog ko je lep ili zanimljiv. Ko još komentariše cigančiće koji prose i idu neugledni i polugoli-bosi?
Šta rade? Žene se ponose dokonošću (Ala se ja uvalih!), a muškarci malo-malo muljnu u obližnju kockarnicu.
To je taj soj, prosto.
Sreli se da popiju kafu bez nekog zadnjeg cilja? Vrlo retko.
Ako si mi iskreno drag, zovem te u kuću za sto da piješ i jedeš, a ne po tim javnim konzumerskim mestima.
pravo da ti kazem - ja ni ne znam kako treba da se ponasam kada prolazim (kroz svoj grad ,u drugom gradu nije problem)
da li da dignem nos i kruto samo pravo
ili da zabadam i buljim ko je sve tu
 
pravo da ti kazem - ja ni ne znam kako treba da se ponasam kada prolazim (kroz svoj grad ,u drugom gradu nije problem)
da li da dignem nos i kruto samo pravo
ili da zabadam i buljim ko je sve tu
Ne znam ni sama i dalje. Biram prečice po gradu da izbegnem ta grozna mesta i mnogo visprenih očiju. Šunjam se, kao, gledam gde da prođem a da ne privučem nikakvu pažnju.
Tako sam i upoznala svoj grad bolje-zanimalo me je uvek kako negde da stignem, a da što manje tih... isturenih odeljenja zmijetina (i pravih i izmišljenih) izbegnem. Nekad izaberem duži put, šta ima veze?
Neću ni da prolazim pored, a kamoli da mi se pogled susreće sa njihovima.
 
Ne znam ni sama i dalje. Biram prečice po gradu da izbegnem ta grozna mesta i mnogo visprenih očiju. Šunjam se, kao, gledam gde da prođem a da ne privučem nikakvu pažnju.
Tako sam i upoznala svoj grad bolje-zanimalo me je uvek kako negde da stignem, a da što manje tih... isturenih odeljenja zmijetina (i pravih i izmišljenih) izbegnem. Nekad izaberem duži put, šta ima veze?
Neću ni da prolazim pored, a kamoli da mi se pogled susreće sa njihovima.
moram da naglasim/iznesem da nisam nevinasce znaci mozda su neki takvi komentari opravdani .crkva je za kajanje i idem u crkvu .il su neki ljudi preterane pljuvadzije il sam ja paranoik .opasnije su zene (za muskarce) . lek/terapiju si vec rekla - izbegavati takva mesta .ima cistih ljudi mozda kojih se ti bezobrazluci ne doticu ali mene pogadjaju kao strele jer nisam nevinasce . Pravoslavlje nema dalje .psihijatrima to sve objasniti je nemoguca misija .
 
moram da naglasim/iznesem da nisam nevinasce znaci mozda su neki takvi komentari opravdani .crkva je za kajanje i idem u crkvu .il su neki ljudi preterane pljuvadzije il sam ja paranoik .opasnije su zene (za muskarce) . lek/terapiju si vec rekla - izbegavati takva mesta .ima cistih ljudi mozda kojih se ti bezobrazluci ne doticu ali mene pogadjaju kao strele jer nisam nevinasce . Pravoslavlje nema dalje .psihijatrima to sve objasniti je nemoguca misija .
Nisi prihvatio sebe. "Takav sam-kakav sam."
Bogu izvinjenje i molba jer nisam bila bolja, ali definitivno želim da budem bolja.
Prošlost se ostavlja, dragih trenutaka volimo da se setimo, a onih manje dragih ili čak mrskih- od njih se Bogu podignutih ruku zauvek rastajemo.
Tvrdiš da nisi nevinašce?
Pa, ko je oko tebe nevinašce?
Mala Danka je nevina.
Svi koji smo odrasli nismo više nevini. Vreme nam je staza za greh-mala Danka nije dobila vreme, kao i sva druga mala deca koja su uništena nemarom, kao i sva abortirana deca koja nisu doživela ni da udahnu svet.
Ovo sve što živi oko nas, a i mi sami, sve je grešno.
Ima pokajnika, ima nepokajnika.
 

Back
Top