Protesti u inostranstvu i kod nas

https://en.wikipedia.org/wiki/Expulsion_of_Jews_from_Spain

p7btcbaf2vcb1.jpg
Da li je ovo onih 150.000 Jevreja što ih je Izabela oćerala? Pitam za druga.
 
Da li je ovo onih 150.000 Jevreja što ih je Izabela oćerala? Pitam za druga.

150 000 je brojka za javnost, u stvarnosti ih je bilo mnooogo više
a to se proverava lako brojem BRODOVA koji su MESECIMA prevozili sefarde do turske
a polovina ih je otišla kopnom do FR, NEM, ITA, UK, HOL, itd...

od tih 200 -300 000 koliko ih je tada stiglo, računaj da ih danas na Balkanu celom ima barem 5 - 10 000 000
jer prosto nisu ginuli kao domaće stanovništvo, tj mnogo manje, pogotovo u Prvom Svetskom ratu
a prvi i drugi srbski ustanak su takodje bili klanica srbskog roda.
 
150 000 je brojka za javnost, u stvarnosti ih je bilo mnooogo više
a to se proverava lako brojem BRODOVA koji su MESECIMA prevozili sefarde do turske
a polovina ih je otišla kopnom do FR, NEM, ITA, UK, HOL, itd...

od tih 200 -300 000 koliko ih je tada stiglo, računaj da ih danas na Balkanu celom ima barem 5 - 10 000 000
jer prosto nisu ginuli kao domaće stanovništvo, tj mnogo manje, pogotovo u Prvom Svetskom ratu
a prvi i drugi srbski ustanak su takodje bili klanica srbskog roda.
A pokolj u Drugom svetskom?
 
Više volim Mlade Grkinje, ali dobro, ume da im bude komplikovan mentalitet.

Када компликујеш ти и сви остали са тим менталитетом, међуножје је једноставно, али засереш романтику чим зинеш због менталитета, ћутите, гледате у пучину и уздишете... :kafa:
 
Budući da je jako teško da neki protesti budu okupljeni zaista od strane naroda, a čak i da budu od strane naroda vrlo brzo to preuzmu služba ili stranke, mene zanima kako je moguće da se u našim medijima protesti po Nemačkoj, Francuskoj i slično retko pominju, a i kad se pominju ubaci se da su to "nezadovoljni građani tim i tim", dok se naši protesti uvek okarakterišu kao skup izdajnika?

Da li je moguće da smo kao narod toliko glupi da još uvek padamo na fore Slobe devedesetih "domaći izdajnici - strani plaćenici" i ne verujemo da je nekom delu naroda nešto loše, već samo nužno ruše državu pod patronatom stranaca? Da li iko ovde više zaista veruje da je ova država predivno mesto za život i da se neki žale bez razloga, već samo zato što primaju strane pare?

Има ту више ствари за разјаснити ...

Прво, има људи који заиста имају неки проблем, и заиста им је неки државни орган нешто крив.
Ја сам један од таквих, али ипак не мислим да је цела држава крива,
и да ми Мариника може донети решење (мада пази, можда и може ???)

Друго, има људи (нарочито младих) који шетају нож или боксер у џепу,
и само чекају да налете на згодну прилику, где се њима учини да је правда угрожена ...
Е такви једва чекају било какав пичвајз, и без размишљања се прикључују !

Треће има (нарочито девојака) које траже мужа,
а момака који би да нешто мркну (некада има се ваљда посрећило, па мисле опет ће).

Четврто, има разних ...

Пето су професионалци који се деле у две групе:
1. Страни плаћеници
2. Каријеристи који ће заузети фотеље ових које евентуално ова горе булумента сруши.
 
Budući da je jako teško da neki protesti budu okupljeni zaista od strane naroda, a čak i da budu od strane naroda vrlo brzo to preuzmu služba ili stranke, mene zanima kako je moguće da se u našim medijima protesti po Nemačkoj, Francuskoj i slično retko pominju, a i kad se pominju ubaci se da su to "nezadovoljni građani tim i tim", dok se naši protesti uvek okarakterišu kao skup izdajnika?

Da li je moguće da smo kao narod toliko glupi da još uvek padamo na fore Slobe devedesetih "domaći izdajnici - strani plaćenici" i ne verujemo da je nekom delu naroda nešto loše, već samo nužno ruše državu pod patronatom stranaca? Da li iko ovde više zaista veruje da je ova država predivno mesto za život i da se neki žale bez razloga, već samo zato što primaju strane pare?

Репресија власти дефинитивни постоји а исто тако постоји и репресија бивше досовске власти која преко својих тајкуна , оних који су је подржала толике године,заправо контролише један део медија и и те како врши репресију , пропаганду и контролише мнење ..

Те две струје у свом настојању да једне друге урнишу , веома ефикасно урнишу народ , може да се каже и да то несвесно а можда и свесно раде веома ефикасно урнишу народ ...тако да репресија постоји ..
 
Има ту више ствари за разјаснити ...

Прво, има људи који заиста имају неки проблем, и заиста им је неки државни орган нешто крив.
Ја сам један од таквих, али ипак не мислим да је цела држава крива,
и да ми Мариника може донети решење (мада пази, можда и може ???)

Друго, има људи (нарочито младих) који шетају нож или боксер у џепу,
и само чекају да налете на згодну прилику, где се њима учини да је правда угрожена ...
Е такви једва чекају било какав пичвајз, и без размишљања се прикључују !

Треће има (нарочито девојака) које траже мужа,
а момака који би да нешто мркну (некада има се ваљда посрећило, па мисле опет ће).

Четврто, има разних ...

Пето су професионалци који се деле у две групе:
1. Страни плаћеници
2. Каријеристи који ће заузети фотеље ових које евентуално ова горе булумента сруши.

Koji god ljudi problem da imaju, neki državni organ im je kriv i tu nema priče nikakve... Mene samo zanima zašto su nam protesti u Nemačkoj nezadovoljni poljoprivrednici, a kad naši blokiraju put to su strani plaćenici i izdajnici?

Evo, nađi mi jedan prostest koji je ispratio RTS i koji je nedvosmisleno rekao nezadovoljni građani tim i tim? Od Tita, Slobe pa na ovamo?!
 
Репресија власти дефинитивни постоји а исто тако постоји и репресија бивше досовске власти која преко својих тајкуна , оних који су је подржала толике године,заправо контролише један део медија и и те како врши репресију , пропаганду и контролише мнење ..

Те две струје у свом настојању да једне друге урнишу , веома ефикасно урнишу народ , може да се каже и да то несвесно а можда и свесно раде веома ефикасно урнишу народ ...тако да репресија постоји ..

Slažem se sa kompletnim prvim delom, ali me prosto zanima zašto su domaći protesti uvek izdajnici? Jel moguće da je ovde sve tako dobro, samo mi ne razumemo?
 
Slažem se sa kompletnim prvim delom, ali me prosto zanima zašto su domaći protesti uvek izdajnici? Jel moguće da je ovde sve tako dobro, samo mi ne razumemo?

Структура номенклатуре је иста од свог постављења од 1944.г.,

Ту се ништа није мењало, а неће се ни мењати, јер како су дошли на власт пушком, тако ће и сићи са власти пушком.

Јел сада мало јасније ?!?
 
Србија није органско друштво од 1944.г....

Елита која води Народ у пропаст је одрођена елита, ненародна елита.

Структура поставља саму себе и своје експоненте у уским круговима : њих 2-3000 је у првом прстену !

Изборима се ништа не мења у структури (eng. Polity)
 
Slažem se sa kompletnim prvim delom, ali me prosto zanima zašto su domaći protesti uvek izdajnici? Jel moguće da je ovde sve tako dobro, samo mi ne razumemo?

Зашто си се ти пронашао у тим издајницима ?
О томе повези рачуна.

Ја ти горе наведох разне профиле протестаната,
тебе погодило баш оно страни плаћеници ?
Зашто ?

Што те није погодило оно "каријеристи" ?
Како Мара хоће да буде калиф уместо калифа, што и ти не би могао ?

Да је држава повикала за демонстранте "Ено џепароша !"
да ли би се ти и тад осетио прозваним ?

Пази, тамо сигурно има и џепароша, па они обожавају кад су цаве (овце) у гужви.
 
Србија није органско друштво од 1944.г....

Елита која води Народ у пропаст је одрођена елита, ненародна елита.

Структура поставља саму себе и своје експоненте у уским круговима : њих 2-3000 је у првом прстену !

Изборима се ништа не мења у структури (eng. Polity)

Замисли тек кад бисмо били монархија,
вековима би исти рођаци јахали на народној грбици ...
 
Не би, јер Монархије су суверене и не зависе од Великих Република

Ову марионетску републику је успоставио Броз, а деришта комунизма, који јесу дахије одржава ову марионету и квазимодоа од републике
 
Зашто си се ти пронашао у тим издајницима ?
О томе повези рачуна.

Ја ти горе наведох разне профиле протестаната,
тебе погодило баш оно страни плаћеници ?
Зашто ?

Што те није погодило оно "каријеристи" ?
Како Мара хоће да буде калиф уместо калифа, што и ти не би могао ?

Да је држава повикала за демонстранте "Ено џепароша !"
да ли би се ти и тад осетио прозваним ?

Пази, тамо сигурно има и џепароша, па они обожавају кад су цаве (овце) у гужви.

Ko kaže da sam se pronašao? Ja sam samo rekao da nisam nigde video da je neko rekao građani nezadovoljni tim i tim, a pošto je tema otvorena upravo na taj način da se debatuje o tom fenomenu, zato se time i bavim. Nisam do sad video da je neko rekao karijeristi, džeparoši i slično.
 
Ko kaže da sam se pronašao? Ja sam samo rekao da nisam nigde video da je neko rekao građani nezadovoljni tim i tim,

Opet tvoja podsvest dobro rezonuje, oni zaista bezveze protestvuju. Mesecima su šetali protiv Halejeve komete, pardon protiv masovnog zločina u Ribnikaru (da je zločin bio u Svilajncu, niko ne bi obratio pažnju) ...

Nisam do sad video da je neko rekao karijeristi, džeparoši i slično.

Upravo je to čudno, niko ne vidi strukturu te rulje, i ja ti na to ukazujem. Ljude je na ulice isterao bol za izgubljenom decom, ali su karijeristi rešili da taj bol kapitalizuju. Posle su i jebači, udavače, šibadžije došli zbog svojih fetiša, a vašare džeparoši nikada ne propuštaju.

I tako ...
 
Opet tvoja podsvest dobro rezonuje, oni zaista bezveze protestvuju. Mesecima su šetali protiv Halejeve komete, pardon protiv masovnog zločina u Ribnikaru (da je zločin bio u Svilajncu, niko ne bi obratio pažnju) ...



Upravo je to čudno, niko ne vidi strukturu te rulje, i ja ti na to ukazujem. Ljude je na ulice isterao bol za izgubljenom decom, ali su karijeristi rešili da taj bol kapitalizuju. Posle su i jebači, udavače, šibadžije došli zbog svojih fetiša, a vašare džeparoši nikada ne propuštaju.

I tako ...

Bezveze protest? Misliš izašli ljudi u tom broju na ulice jer im je dosadno kod kuće?
 
Budući da je jako teško da neki protesti budu okupljeni zaista od strane naroda, a čak i da budu od strane naroda vrlo brzo to preuzmu služba ili stranke, mene zanima kako je moguće da se u našim medijima protesti po Nemačkoj, Francuskoj i slično retko pominju, a i kad se pominju ubaci se da su to "nezadovoljni građani tim i tim", dok se naši protesti uvek okarakterišu kao skup izdajnika?
To je taj narativ iz Milosevicevog vremena, mada termine izdajnici i strani plaćenici za politicke neistomisljenike nije cak ni Milošević iskovao, nego Vučićev bivši šef: Šešelj.

Da li je moguće da smo kao narod toliko glupi da još uvek padamo na fore Slobe devedesetih "domaći izdajnici - strani plaćenici" i ne verujemo da je nekom delu naroda nešto loše, već samo nužno ruše državu pod patronatom stranaca?
Deo naroda jeste glup, ali veći deo je debelo neinformisan.
Vlast ima apsolutnu kontrolu medija, bukvalno kao Hitler 1933.
A kada na to dodas da gradjanska svest prosecnog balknca nije mnogo odmakla od feudalnog doba, dobiješ upravo to o čemu govoriš.
Da li iko ovde više zaista veruje da je ova država predivno mesto za život i da se neki žale bez razloga, već samo zato što primaju strane pare?
Naravno da niko ne veruje, svi koji ovde na krstarici tako pričaju su plaćeni SNS botovi.
 
Zašto bi se smrzavao na ulici kad možeš da protestuješ preko Tvitera?

Tako se pita svaki česni domaćin u Srbiji.
Nije loša ideja, tako i ne rizikuješ mnogo: Kad su Francuzi (ne imigranti letos nego Žuti prsluci) 2019. demonstrirali protiv Makrona francuska policija je gumenim mecima demonstrantima izbila 24 oka i otkinula 5 šaka. Ukupan slomljenih ruku, nogu i rebara i izbijdnih zuba nije nikada objavljen, doduše, prelom zaraste, zubna prostetika je tu, a gubitak očiju i amputacije ostaje zauvek.

Metode gušenja antisistemskib protesta u Francuskoj:

Participation in the weekly protests diminished due to violence, particularly due to the loss of eyes, hands, and other neurological disorders caused by police blast balls.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Yellow_vests_protests

11BA0528-5161-4DF9-A022-16D6A022BCD2.jpeg


08ABF464-1CFF-4DF8-A2F9-117D6F890F32.jpeg
 

Back
Top