Preterano znojenje (hiperhidroza)

Na svoju ruku. Išao je po doktorima 10 dana, uradio kompletnu krvnu sliku, urin, EKG, helikobakter, bio kod psihijatra, neurologa...
Uvijek sam spominjao da imam problem sa znojenjem i da je to nasljedno i da mi stvara ogromne psihosocijalne probleme, nikome to nije bio prioritet niti se itko htio time baviti, uvijek su provjeravali što je na njihovom području.
Opća praksa - ne mogu ti ništa pripisati, to nije moje područje.
Psihijatar - Otiđite privatno na tretman botoksom.
Internist - To je zbog vaše hipertenzije.
Hitna pomoć - Nisu dali nikakav komentar, skrenuli s teme.
Nisam bila kod dermatologa i ne želim da imam ništa sa njima, ovi u Jagodini su na jako lošem glasu.
Pa kad su svi digli ruke od mene odlučila sam sama isprobati Ditropan jer mi je dosta doktora i svega, kako sam trenutno nezaposlena, zadnje novce sam doslovno potrošila na taj odlazak po doktorima.
Skoro godinu dana sam istraživala hiperhidrozu, čitala razne studije, slučajeve, mišljenja liječnika itd. i odlučila probati jer sam dobro upoznata sa mogućim komplikacijama i djelovanjem samog lijeka.
Na kraju se pokazalo da Ditropan na mene djeluje odlično, čak je i mokrenje u redu, jedini problem su suha usta, malo me grebe grlo kad jedem suhu i hrskavu hranu, ali sa vodom je i to riješeno.
Ditropan se pije preko 15 godina, upravo zbog hiperhidroze, prvi slučaj uzimanja Ditropana zbog hiperhidroze zabilježen je krajem osamdesetih. Oni koji su pili Ditropan više od 15 godina nisu imali nikakvih komplikacija osim suhih usta, očiju, zatvora ili problema s mokrenjem.

Danas sam konačno prošetao gradom bez natruhe tjeskobe ili depresije. Ogroman teret mi je pao s leđa. I psihijatar mi je prepisao 4 lijeka za depresiju i anksioznost, a to mi sada neće trebati...
Samo da napomenem da Ditropan uzimam samo po potrebi (ako taj dan moram izaći među ljude, voziti motor i slično, doma mi ne treba jer ljeti puše ventilator kad sunce prži, raditi od kuće, a to je plus :) )
 
Imam problem obilnog znojenja dlanova i tabana.Čitao sam razne teme na drugim forumima,ali konkretnog rešenja nema.Pa me zanima ima li drugih ljudi sa ovim problemom i kako su ga rešili?
Dr Kuhajda, Sremska Kamenica...covek kome je bitno samo da te nagovori na operaciju kako bi ozvanicio metodu kojom ce samo on upravljati. Mene je konkretno upropastio. Sve je moguce lepo napricao ali je posle operacije pocelo znojenje celog tela koje je svake godine sve gore i gore. Na moje pitanje moze li se sta uraditi odgovor je bio NE. Preporucio je neke lekove. To je belosvetski prevarant i mislim da bismo ga kolektivnom tuzbom mogli upropastiti, bar deo da mu vratimo koliko je on ljudi upropastio.
 
Dr Kuhajda, Sremska Kamenica...covek kome je bitno samo da te nagovori na operaciju kako bi ozvanicio metodu kojom ce samo on upravljati. Mene je konkretno upropastio. Sve je moguce lepo napricao ali je posle operacije pocelo znojenje celog tela koje je svake godine sve gore i gore. Na moje pitanje moze li se sta uraditi odgovor je bio NE. Preporucio je neke lekove. To je belosvetski prevarant i mislim da bismo ga kolektivnom tuzbom mogli upropastiti, bar deo da mu vratimo koliko je on ljudi upropastio.
Pozdrav ljudi, Bato. Ja bih se slozio sa tobom. Hteo bih da podelim svoju pricu i dam savet drugim mladim ljudima. Operisao sam se pre 10tak godina u Kamenici. Moguce da ljudi imaju dobre rezultate i srecan sam zbog njih. Ali su moji jako slicni tvojim, a mozda i gori. Moj problem je bio pazuh, uradjen je ETS T3, T4... Posle 10 godina moji rezultati: znojenje pazuha se vratilo, kompenzatorno ledja i grudi, znojenje jedne strane lica, leva ruka uvek hladnija od desne. A doktor Kuhajda, ako mogu i da ga nazovem doktorom prezentuje sve kao da komplikacija i neželjenih efekata posle operacije gotovo i nema. Isti taj kvazi doktor ne pokusava da proba druge metode kao sto su Botox , Iontophoresis, da mozda potrazi dublji razlog za pojavu iste. Njegovo resenje je operacija. Ja ne mogu da zaustavim bilo koga da uradi operaciju, ali se bar nadam da svako ko razmislja i procita ovo moje iskustvo razmisliti dobro pre ulazaska u celu tu pricu. Rizik je veliki. A ovo sto sam na napisao je rezultat posle 10 godina. Da ne koristim Iontophoresis masinu, ja ne bih mogao da radim, normalno krecem.
 

Back
Top