Premetačina nameštaja

Pinocchio

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.206
Ja bih svako malo neku premetačinu napravila ali više nemam gde i šta pa me hvata neki neizdrž da barem promenim tepih.
Deca su mi zabranila da kupujem i menjam ukrasne jastuke, pa bih sada da promenim krevet u svojoj sobi samo mi fali jedno - 5 kvadrata :mrgreen:

Nije do proleća, nego meni dosadi isti raspored posle nekog vremena.

Premeštate li nameštaj po stanu kao puzzle?
 
možda bi pomoglo da odeš negde na nedelju dana, da promeniš ambijent?

Pre par godina sam htela da se selim, dosadilo mi na istom mestu... :rumenko: ali sam ipak samo zamenila sobu sa ćerkom. Sada... promeniću boju zida i krevet.

Što se tiče odlaska, to nije problem, ali ja sam od onih koji vole kućnu ušuškanost pa bih sve da mi bude potaman, ali ne uvek isto.

Znači treba mi:
Glet
Boja
Alat
Vreme
Dobra volja

:mrgreen:
 
Pre par godina sam htela da se selim, dosadilo mi na istom mestu... :rumenko: ali sam ipak samo zamenila sobu sa ćerkom. Sada... promeniću boju zida i krevet.

Što se tiče odlaska, to nije problem, ali ja sam od onih koji vole kućnu ušuškanost pa bih sve da mi bude potaman, ali ne uvek isto.

Znači treba mi:
Glet
Boja
Alat
Vreme
Dobra volja

:mrgreen:
žene obično uhapse muža da to odradi, pa kad završi da kažu - ne sviđa mi se :)
 
Premeštate li nameštaj po stanu kao puzzle?
Više ne, hvala Bogu, jer još jedno premeštanje krupnih komada nameštaja s kraja na kraj soba bi značilo i da mogu da se oprostim od njih. Sad mi se čini da je sve na svom mestu već dovoljno dugo.
U predstojećim toplijim mesecima ću okrečiti sve prostorije i ofarbati neke sitnije komade nameštaja, a moram se lišiti i svih urnebesno dezeniranih prekrivača, zavesa, raznobojne posteljine itd. jer mi opasno idu na živce.
Možda kupim ili naslikam par slika, pa nabavim i neke elegantne ramove...
Želja mi je da kutak sa ikonom sveca kuće bude praćen ikonama Isusa Hrista i Presvete Majke Bogorodice, kandilom i to sve kako treba.
Moram ovaj post da odštampam jer mi izgleda kao super plan za naredne dane u ovoj godini, tako da ti hvala na ovoj temi i srećno sa planiranim radovima! :zaljubljena:
 
Ne, tamo gde je postavljen nek pušta korenje, mrzim promene, gde šta stavim tu mora ostati.
Mrzim krečenje, u stvari imam fobiju od krečenja i to kad dođe na red umirem sve dok se ne završi, bukvalno.
Živim sama pa mi niko ne zvoca treba ovo ili ono.
Moj krtičnjak, moja sloboda.
 
Pre 2 godine sam ofarbala ćerkin krevet u belo, sada ću da ga osvežim. Kod mene u sobi skidam pisaći sto (ušrafljen je delom u zid) i videću još koji karambol da napravim.

Godinama se kanim da napokon uradim policu za knjige ali ono što sam ja namerila mi iziskuje malo više novca, stolara imam.

Kada smo se useljavali u stan, nov - prvo sam porušila zid, zatvorila jedan otvor, napravila neke rupe u zidovima za rasvetu... noćna sam mora za majstore, priznajem.
 
Pre 2 godine sam ofarbala ćerkin krevet u belo, sada ću da ga osvežim. Kod mene u sobi skidam pisaći sto (ušrafljen je delom u zid) i videću još koji karambol da napravim.

Godinama se kanim da napokon uradim policu za knjige ali ono što sam ja namerila mi iziskuje malo više novca, stolara imam.

Kada smo se useljavali u stan, nov - prvo sam porušila zid, zatvorila jedan otvor, napravila neke rupe u zidovima za rasvetu... noćna sam mora za majstore, priznajem.
Ali primetih i da voliš da budeš "sam svoj majstor", pa ti se u tome pridružujem i podržavam. Sama sam ogletovala kuću, sama krečim, sama popravljam razno-razne stvarčice jer sam u jednom trenutku imala pasiju da budem elektrotehničar, stalno me pobuđuju pitanja kako se nešto radi.
Nije to škrtost da neću da platim majstora. Volim da što više uradim sama.
Mnogi od nas imamo problem jer naša kreativa nije dogurala daleko, pa je zato koristimo u neke praktične svrhe.
Umetničke duše pate da se izraze-makar i kroz re-dekoraciju svojih domova.
Ipak, u nekom trenutku pronađemo drugi kreativan hobi koji zameni puku želju da stalno pomeramo nameštaj i time izražavamo svoju kreativnost.
 
Ja volim i da se selim, svakih... 10 godina. Tu granicu sam sada prešla pa me uhvatio neizdrž, očigledno ali i volim promene. Krevet tamo ili vamo, druga boja prekrivača, jastuka, druga posteljina... presadim cveće u druge saksije... Tako nešto.
 
Retko koji vikend sam kod kuće. Sutra putujem, pa sledeći vikend putujem... pa opet u maju... paa.... i tako dalje... nije to, nije mi stan dosadio, više mi nedostaje, nego bih ja malo promene.
Možda je promena u nekom novom hobiju, nečemu što može postati čak i unosno?
Sva energija koju potrošiš da ostvariš promene u svom domu, možda čezne da se usmeri na nešto drugo?
Samo nagađam, ali odbijam da verujem da muškarci i žene pribegavaju premetačini nameštaja samo da bi im dom izgledao novo i drugačije, ili još gore, da smo nekakvi manijaci, psihički neuravnoteženi ljudi.
 
Pa ne, ne želim ništa da menjam, zadovoljna sam svojim životom, imam hobije, prijatelje, različite aktivnosti i interesovanja i za sve što bih i možda želela nemam vremena.
Ponavljam, volim ušuškanost i podćebavanje, sveće, lampe, muzika, pićence... i onda shodno tome i da promenim ambijent s vremena na vreme.
 
Pa ne, ne želim ništa da menjam, zadovoljna sam svojim životom, imam hobije, prijatelje, različite aktivnosti i interesovanja i za sve što bih i možda želela nemam vremena.
Ponavljam, volim ušuškanost i podćebavanje, sveće, lampe, muzika, pićence... i onda shodno tome i da promenim ambijent s vremena na vreme.
Then it is just because you can?
 

Back
Top