Pre i posle sminkanja

Имала сам ја једног професора географије, стално је причао вицеве и смејао се тако заразно, Таб ме подсећа на њега... просто не очекујеш од професора да буде такав.
Мени не смета што је Таб блесав, између озбиљних и табова, увек ћу за форум бирати табове.
Овде ионако нема озбиљних дискусија одавно.
 
Ja se sminkam samo za neke prilike, kad mi je vazno da izgledam sredjeno. I ne radim to zbog sebe nego zbog drugih, tj da drugima u toj prilici izgledam sredjeno. Mislim kad cujem da se kunu da se sminkaju zbog sebe dobijem izliv g na mozak. Da je tako sminkale bi se i kad usisavaju i kad motaju sarme... Hau jes nou. Sminkas se da bi ostavio neki utisak na tu neku okolinu kojoj zelis da ostavis utisak
Svakodnevno se ne sminkam. Zabole me da se krecim po sat vremena svaki dan i da trpim ta srranja na licu svaki dan, jer me za misljenje svakodnevne okoline zabole, niti me zanima koji cu utisak da ostavim na prolaznike

Sminkanje nije promena identitata, licnosti, karaktera. Sminka je vrsta maske koja sluzi da se na okolinu ostavi pozitivan utisak i to samo na nivou fizickog izgleda. Ostaje onaj glavni deo kad se otvore usta i izadju reci, tu slabo koja sminka pomaze
E sad drugi je "par carapa" sto nije svakome pozitivan utisak na neciju fizicku pojavu, tu dolazimo do ukusa i kriterijuma koji se razlikuju. Pa ce tako neka zena misliti da je prelepa za tri metra plasticnih trepavica a neko iz okoline ce imati vrlo negativan utisak na njenu pojavu... Al to je vec domen razlike u ukusima i o tome bolje da ne tupimo jer se tu preplicu individualno i drustveno nametnuto
Ja se ne sminkam zbog drugih nego bas zbog sebe.
Volim prvenstveno sebi da lijepo izgledam.A drugima,ako se svidim,svidim.😂
Isto kao sto se ne umivam,cesljam,kupam zbog drugih nego zbog sebe.
Ali to ne znaci da cu biti nasminkana 24 sata,pa i kad pravim ovu sarmu koju pominjes.
Inace se ne sminkam ni mnogo,ni cesto i uglavnom je to samo ruž za usne.
 
Имала сам ја једног професора географије, стално је причао вицеве и смејао се тако заразно, Таб ме подсећа на њега... просто не очекујеш од професора да буде такав.
Мени не смета што је Таб блесав, између озбиљних и табова, увек ћу за форум бирати табове.
Овде ионако нема озбиљних дискусија одавно.
bas lepo sto si to primetila, ali nisi dala odgovor ko je krivac sto ih nema.
 
Da nisam gledala rekla bih isto lice ali malo lepše, malo sutra. To je proces koji traje i od obične neprivlačne žene napravi superlepoticu. Inače ta žena je profi šminker, zna šta i kako se radi a ja sam samo mogla da se izbečim u neverici. Poenta je u znanju i veštini šminkanja a to se uči. Nije svako šminkanje isto i ne ume svako to da radi.
 
Znam ja na šta ti misliš, al ona to radi svaki dan. Nema izlaska dok se ne maskira, za nju je to obično šminkanje.
Meni je i ono obično teret, mrzi me i uvek me je mrzelo. Koliko puta mi se desilo da zaboravim i protrljam oko i
postanem panda. :rotf:
 

Back
Top