Orthodox church

Javila mi se potreba da odem u crkvu (sanjao sam pokojnog V.-kolegu, obe babe i jos koje kosmare sam imao) i raspitah se gde, sta, kako i jel ima ?
Rekose da ima u Sharijah (Sharza) i da nije tesko naci, znaju taxisti !
Odoh danas ujutru kako to vec ide, ali crkve imaju sluzbe uvece ali je naravno bilo otvoreno.

Posto me kolega vozac ostavio negde uz put, pa kao nadji taxi i idi, tako sam i krenuo.
Medjutim, i posle 4 taxi vozaca koja sam pitao nemju pojma o cemu pricam a ja jos zaboravih kako se i zove ta crkva jer jedan kolega rece sve su crkve na jednom mestu i to znaju svi!? Tako da sam mislio da je bas lako naci.
I jedan taxista skonta sta hocu ali je liniski pa ce me kao ostaviti na glavnom putu a odatle imam oko 100 metara do crkve. ok. ok.
Izadjoh i krenuh kako je rekao ali ja ne videh nista slicno crkvi ni posle 200 metara a prosao sam kroz "cigan malu" Sharze, sreca da je bio dan, nocu bi me verovatno pojeli iza prvog ugla) I tako idem i idem a upekla zvijezda . . . sreca pa je oko 08:00 kad videh neku veliku kupolu al ne videh sta je na vrhu i kako sam prilazio reko mozda je to ( jer zamisljam da je to prava crkva slicna bar nekoj nasoj ) kad dodjoh i do zidina tog " dvorca" a ono neka verovatno buduca ustanova koja je u izgradnji al tu sam napravio par foto slika i nazad.
Posto taxisti ne ebu ni 5 % da neko stane a ni ne znam gde da idem sad, nasetao sam se peske u nekom pravcu prema nazad pa reko ajd da pitam nekog opet ( posto svi pokazuju da tu ima puno crkava i da je to celo naselje gde su crkve, ali to je kao da vas ostave u Novom GBDu i kazu tu u tom delu grada su crkve ! ).
I pitam nekog bledolikog koji ne zna engleski ali mu nekako objasnih sta hocu ( samo sto nisam poceo da klanjam, da bi skontao ) rece on dole pa pitaj u marketu. I tako u par marketa i rece mi jedan da ima 9 crkava ! Jao majko, ako budem isao redom najebo sam.
I nadjoh prvu tj. sve su poredjane jedna do druge 4 komada pa iza njih jos 4 ili 5 i udjoh u prvu gde vidim da pale svece ali po obavestenjima na zidu vidim da bas tu ne pripadam a i puno Filipinaca a oni su neki protestanti ali sa jos nekom podvrstom.
Onda mi jedan rece da je treca Orthodoxna, kad tamo nikog, isto obavestenja i slike neke crkve u izgradnji u nekoj dzungli (popovi crnci). . . naidje neki sto pere kola pa mi rece da jeste to ortodoxna ali za Induse !? ali misleci da je hriscanska pa jos i ortodoxna isto nasa kao i svugde ( sa "malim" razlikama) udjoh da vidim sta se desava.
Papuce se izuvaju ispred, unutra jedan Indus ( izuh se i ja ) sta da radim, lep tepih unutra) posle sam se "uplasio" ako mi neko drpi cipele. . .ja hteo da ih unesem, kaze Indus : " ne boj se bog ih cuva" ?! Pa reko aj da ti verujem )
posle je usao jos jedan i stvarno se krsti sa 3 prsta kao i ikona svetog Djordja, bogorodice ( ali u nekom fotoshop fazonu ).
Bio sam tu neko vreme, Indus mi dade i svece, i rece da iza ima jos jedna crkva gde idu Rusi kao ja isto pravoslavna !?
Ionako nisam mogao da se skoncentrisem pa da se pomolim, sad me jos i ovaj pokolebao?!
Pa reko idem i tamo. To je neka Armenska crkva. Mora da se zvoni na interfon i onda ti otvori ( naravno ) Indus, pustio me i rece nemoj dugo ?!! MA NEMOJ TI CES DA MI KAZES !? Jedva je nadjoh sad ces i da me isteras. . . ?! Suzdrzo sam se od ruznih reci ( salim se ). I tu sam upalio svece, posle mene dosao jos neki covek.

Nekako kao jeste to crkva ali nema filinga, nije isto, nije staro, nindzi su posteri novi a ne pocepani) sve nekako plasticno, kao da tu boga nema ?! Jos su napravili sve crkve jednu do druge, pa gde to da bude ok.?! Al ta mi se vise ipak svidela neg ona iako je mala i ima klupe za sedenje.
Inace "mise" su uvece i svakim danom je drugacij raspored pa cak i mise na engleskom ili kojem hoces ( verovatno ce tu ako ugrade kompove imati opciju na kom jeziku oces da slusas molitve i sl.

al eto, nadjoh,udjoh, videh, upalih, izadjoh i gotovo :)) x2

(mail 26)
 

Back
Top