Opasnost od AI

Poruka
6.825
Ne znam kako ali nisam sasvim ubedjen da je AI i nije tako losa ideja. Cak mislim da sada to malo gura IT tehniku napred koja je do sada gurana vecinom od strane gamera.

Ali ovaj lik Sam Altman me bas plasi. On mi se nikako ne cini kao neko kome bih verovao da treba da bude neko ko je na celu razvoja AI. On me zabrinjava mnogo vise nego sam AI. Nesto duboko nije u redu sa njime.
 
Sam Altman jeste i meni malo jeziv lik, pogotovo kada mu je upravni odbor / board koji je sinonim za profit dao otkaz zvanicno i iz razloga sto je previse gurao development ispred etike. Bas mora da si hard core da bi dobio otkaz zbog toga.

A i one njegove izjave "grize savesti" kako on ne moze da spava jer stalno jadan razmislja kako smo vec duboko ugazili u nesto lose mi samo mirisu da je lik vrv. sociopata, doduse to i jeste pozeljna osobina CEO-a takvog kalibra.

Sto se tice razvoja AI tehnologije, i jeste sve ovo malo prebrzo i bez neke kontrole, AI nece da nas pobije, pre ce da nas zavadi da se pobijemo medjusobno :lol: Najveci strah je prebrz razvoj nove vrste dezinformacija i taj psihioloski efekt sa kojim se nismo sreli dosad i normalno je da se ljudi plase jer i ne znaju kako cemo uopste da se nosimo sa tim stvarima, a ocigledno da ni on sam nije siguran :lol:
 
Ne znam kako ali nisam sasvim ubedjen da je AI i nije tako losa ideja. Cak mislim da sada to malo gura IT tehniku napred koja je do sada gurana vecinom od strane gamera.

Ali ovaj lik Sam Altman me bas plasi. On mi se nikako ne cini kao neko kome bih verovao da treba da bude neko ko je na celu razvoja AI. On me zabrinjava mnogo vise nego sam AI. Nesto duboko nije u redu sa njime.
Вештачка интелигенција је проблем који ће тек да нарасте.
 
Sam Altman jeste i meni malo jeziv lik, pogotovo kada mu je upravni odbor / board koji je sinonim za profit dao otkaz zvanicno i iz razloga sto je previse gurao development ispred etike. Bas mora da si hard core da bi dobio otkaz zbog toga.

A i one njegove izjave "grize savesti" kako on ne moze da spava jer stalno jadan razmislja kako smo vec duboko ugazili u nesto lose mi samo mirisu da je lik vrv. sociopata, doduse to i jeste pozeljna osobina CEO-a takvog kalibra.

Sto se tice razvoja AI tehnologije, i jeste sve ovo malo prebrzo i bez neke kontrole, AI nece da nas pobije, pre ce da nas zavadi da se pobijemo medjusobno :lol: Najveci strah je prebrz razvoj nove vrste dezinformacija i taj psihioloski efekt sa kojim se nismo sreli dosad i normalno je da se ljudi plase jer i ne znaju kako cemo uopste da se nosimo sa tim stvarima, a ocigledno da ni on sam nije siguran :lol:

mozda dodjemo do toga da nas konacno tehnologija preusmeri da resavamo humane probleme koje konstantno cistimo pod tepih i guramo tehnologiju

pogotovo etika.

Svideo mi se opis - malo jeziv lik - meni je malo vise nego malo jeziv, Kad ga vidim zamislim ga kao nekog nacistu sa istom facom 'zabrinutosti' nad 'visim sferama postojanja' - a ovamo ljudi padaju ko snoplje.

citajte herbertovu knjigu: Batlerijanski dzihad.
 
narasta malo prebrzo - dronovi, roboti, ko zna sta ispod povrsine interneta itd.
Да. Увек постоји доста тога што не знамо и касно се са тим упознамо.

Лоше је када други људи одлучују уместо тебе, а још горе ће бити када то буду радили роботи.
 
Njihov dalle i chatGPT su olakšali mnogo toga korisnicima, ali su i doveli u pitanje kvalitet umetnosti i opstanak nekih radnih pozicija poput grafičkih dizajnera, dugoročno i neke IT pozicije.
chat gpt je sranje

kao i copilot... mislim za neku povrsnu upotrebu su solidni ali ih lako zahebes.
a i daju netacne informacije.
 
AGI kazu nadolazi za manje od godinu dana. Takoreci da je vec tu samo mi jos nismo obavesteni, bice da je vec protutnjao bez pitanja (i sad dok se vlasi ne sete). Po preliminarnim objasnjenjima, svasta je nesto ugradjeno u razlicitim modulima osim sto nema Moralizator modula. Sve dok AI ne dobije moralizator postoji opasnost da joj moral i etika budu van uobicajeno prihvacenih limita. S obizrom na CEO-a koji je zabrinjavajuc, moralizator ce da imamo tek kad pobijemo pola covecanstva, na ovaj ili onaj nacin - fizicki ili ekonomski.
 
ljudi su cudo.

Nece nas satrti sam AI, unistice nas idioti koji koriste AI da urade ono sto niko normalan ne bi uradio.
Razvoj idiota ide u korak sa razvojem AI-ja

prvo je bilo upozorenje: idioti mogu da vas ubiju
pa, idioti ce vas sigurno ubiti,
zatim, idioti ubijaju (efektivno)
i sad dolazimo do simbioze idiota i AI sa rezultatom:

idioti masovno ubijaju preko AI

ne znam koja je buduca alternativa gora:

- idioti masovno ubijaju
ili
- poludeli AI masovno ubija

Asimov je odavno napisao neke zakone robotike i objasnio sve, da li smo nesto naucili iz toga?
Ispasce da je Asimov bio previse optimistican.... Mi ni ne razmisljamo da takav mehanizam mora da postoji.
 

Back
Top