Ništa nisam pitao veštačku inteligenciju!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.778
Gledam sad kakve odgovore dobijaju oni koji su pitali i uglavnom su predugački i u osnovi ono što znam i sam. Zato ja nisam pitao ništa.
Kakva su vaša iskustva? Mislite li da ste pametniji od veštačke inteligencije? Bez lažne skromnosti - ja mislim da jesam. Nemam toliku memoriju, ali ovde nije reč o gigabajtima nego o razmišljanju.
 
Gledam sad kakve odgovore dobijaju oni koji su pitali i uglavnom su predugački i u osnovi ono što znam i sam. Zato ja nisam pitao ništa.
Kakva su vaša iskustva? Mislite li da ste pametniji od veštačke inteligencije? Bez lažne skromnosti - ja mislim da jesam. Nemam toliku memoriju, ali ovde nije reč o gigabajtima nego o razmišljanju.

Prvo, vestacka inteligencija je sirok pojam, a ono sto ljudi danas pod tim masovno podrazumevaju je program zvani "digitalni asistent".
I kao sto ime kaze, to je, bukvalno, asistent.
On poseduje bazu znanja i mehanizme zakljucivanja za vrlo konkretno definisana pitanja i konkretne probleme.
Meni ekstremno mnogo pomaze u poslu, jer ne moram da zaposljavam pomocnike kao ranije (bukvalno dam pre chatgpt-a za projekat odredjene kompleksnosti zaposljavao 10 ljudi, sada mi je dovoljno 3-4 coveka).

Na primer, pre 10-tak godina sam proveo 2 nedelje implementirajuci jedan kompleksan algoritam.
Chatgpt je resio taj problem za 20-tak sekundi.

Zatim, savrsen je za pisanje formalnih pisama na svim jezicima sveta.

I za jos mnoge stvari koje bih zamolio nekog asistenta da zavrsi.

A da li znas da jedan nas profesor ima umesane prste u sve najvaznije AI implementacije? :)
 
Nemam apsolutno nikakvu zelju da pitam bilo sta niti da komuniciram sa vestackom inteligencijom, iz prostog razloga sto vestacka inteligencija ne postoji i to je samo jedan vrlo napredni kalkulator koji radi na principu vec odredjenih i postavljenih algoritama i zapravo to je samo nekakav pokusaj simulacije inteligencije.
Mislim coveku ili drugom inteligentnom bicu inteligencija pa i sve ostalo potice iz nekakvog dozivljaja i citava nasa percepcija i realnost je samo stvar dozivljaja a za dozivljaj je potrebna i neka povezanost sa visom instancom a vestacka inteligencija to nema i vestacka inteligencija ne dozivljava, zato je mnogo bolje razgovarati sa recimo osobom sa Daunovim sindromom nego sa vestackom inteligencijom jer za razliku od AI ta osoba ima dusu i isto dozivljava sve oko sebe i takve osobe su uglavnom i najiskrenije duse jer su oslobodjene ega, zavisti, potrebom za manipulacijom, izopacenosti i tako tih negativnih osobina koje krase one "normalne".
 
Prvo, vestacka inteligencija je sirok pojam, a ono sto ljudi danas pod tim masovno podrazumevaju je program zvani "digitalni asistent".
I kao sto ime kaze, to je, bukvalno, asistent.
On poseduje bazu znanja i mehanizme zakljucivanja za vrlo konkretno definisana pitanja i konkretne probleme.
Meni ekstremno mnogo pomaze u poslu, jer ne moram da zaposljavam pomocnike kao ranije (bukvalno dam pre chatgpt-a za projekat odredjene kompleksnosti zaposljavao 10 ljudi, sada mi je dovoljno 3-4 coveka).

Na primer, pre 10-tak godina sam proveo 2 nedelje implementirajuci jedan kompleksan algoritam.
Chatgpt je resio taj problem za 20-tak sekundi.

Zatim, savrsen je za pisanje formalnih pisama na svim jezicima sveta.

I za jos mnoge stvari koje bih zamolio nekog asistenta da zavrsi.

A da li znas da jedan nas profesor ima umesane prste u sve najvaznije AI implementacije? :)
Ne znam. Znam samo da u odgovorima tog čuvenog Al nisam video nikakvo zaključivanje nego samo prepisivanje. To možemo i ti i ja.
 
Gledam sad kakve odgovore dobijaju oni koji su pitali i uglavnom su predugački i u osnovi ono što znam i sam. Zato ja nisam pitao ništa.
Kakva su vaša iskustva? Mislite li da ste pametniji od veštačke inteligencije? Bez lažne skromnosti - ja mislim da jesam. Nemam toliku memoriju, ali ovde nije reč o gigabajtima nego o razmišljanju.
Ne razmišljam da li sam pametniji ili ne. Pre ili kasnije će najverovatnije prestići ljudsku tehničku inteligenciju. Da je korisna, jeste. Ali da bi ti bila korisna moraš malo da se zanimas sa njom.
 
Nemam apsolutno nikakvu zelju da pitam bilo sta niti da komuniciram sa vestackom inteligencijom, iz prostog razloga sto vestacka inteligencija ne postoji i to je samo jedan vrlo napredni kalkulator koji radi na principu vec odredjenih i postavljenih algoritama i zapravo to je samo nekakav pokusaj simulacije inteligencije.
Zbog čega ti je ok da nešto pitaš Google, ali ne i AI? 🤔
AI i jeste simulacija ljudskog razmišljanja i inteligencije. To niko ne spori.
 

Back
Top