Nemačka legalizuje kanabis

Meni je svejedno, ali realno, cigarete su gore od vutre. Pogledaj samo, cigarete su pune hemikalija, katrana, a vutra je, reklo bi se, prirodnija opcija. Mislim, ima i gore stvari u životu od vutre, kao što su teški alkoholi ili neki ozbiljni opijati. U poređenju s tim, vutra je često manje štetna opcija. Ali, opet, svako nek' bira svoj đir, znaš kako ide.
extra je to za travu.
moja deca nabrala kanabis na obroncima planine Device, pa smo osušili. zna li neko kako se od toga pravi vutra?
 
Meni je svejedno, ali realno, cigarete su gore od vutre. Pogledaj samo, cigarete su pune hemikalija, katrana, a vutra je, reklo bi se, prirodnija opcija. Mislim, ima i gore stvari u životu od vutre, kao što su teški alkoholi ili neki ozbiljni opijati. U poređenju s tim, vutra je često manje štetna opcija. Ali, opet, svako nek' bira svoj đir, znaš kako ide.

Cigarete dosta više utiču na same pušače, dok vutra mnogo više utiče na okolinu. Ti sa cigaretom možeš da obavljaš sve dnevne aktivnosti, naduvan ne možeš, plus si opasnost za druge ako radiš, voziš itd.
 
Pogledajte prilog 1493613
Nemačka vladajuća koalicija, koju čine socijaldemorakte, zeleni i iliberali, dogovorila je konačne detalje o ranije planiranoj legalizaciji kanabisa, koji bi trebalo da bude zakonski dostupan od 1. aprila.

Ovu informaciju saopštili su zamenici šefa poslaničkih grupa u Berlinu, preneo je Dojčlandfunk. Plan je da se odraslima omogući da uzgajaju kanabis u svom domu,
a kolektivni uzgoj će biti moguć od 1. jula.

Međutim, pojedini političari, među kojima je i član SPD Sebastijan Fidler, rekao je za Dojčlandfunk da on i još neki poslanici Bundestaga
ne pristaju na ovakav zakon.Zakon bi mogao da bude usvojen tokom februara u Bundestagu.
link
Oni su ludi i bey kanabisa.
 
Screenshot_20240218_210657.jpg
 
Potpisano: "Kanabis legalan od ponedeljka"

Naime, kontroverzni zakon je, posle prolaska kroz oba doma parlamenta, u sredu popodne i potpisan. To, doduše, nije učinio predsednik Frank-Valter Štajnmajer koji je na odmoru, nego predsednica Bundesrata Manuela Švezig.
Nalog za štampanje službene objave je izdat, saopštila je predsednikova kancelarija. Kanabis u Nemačkoj, dakle, postaje legalan na Uskšnji ponedeljak.
Time je iščilela nada opozicionog demohrišćanskog bloka da će predsednik odbiti da potpiše usvojeni zakon, što je bila poslednja ustavom predviđena mogućnost odlaganja.Šef države, naime, može da proceni da je neki zakon u suprotnosti sa ustavom i vrati ga parlamentu.
 

Back
Top