На многим Западним државним медијама у ЕУ критика против ЕУ је приказана као дезинформација

БелиВук

Domaćin
Poruka
3.716
Ауторска:
Уочи предстојећих парламентарних избора у ЕУ, Шведска као и многе западне државне медије наводе да они који ће гласати за „погрешну” странку су у заблуди и обављају послове Русије и Путина. Између осталог, сматра се да је „потпуно лажна” тврдња да „ЕУ планира да уведе обавезне мере”. Истовремено, најмање половина свих закона и прописа донетих у Шведској заснована је на обавезним директивама ЕУ на начин за који многи верују да се лоше римује са ставом портала устава да сва јавна власт у Шведској потиче од народа.

Помињу принудну вакцинацију, да се старији аутомобили на фосилни погон морају укинути, да се куће морају климатски реновирати и да свако мора бити у стању да се дигитално идентификује као пример дезинформација које шире критичари ЕУ. У свим случајевима, међутим, реч је о стварима за које постоје далекосежни предлози и у неколико случајева су већ донете одлуке.

Означавају као дезинформацију да постоје јаке снаге које преко ЕУ желе да укину производњу меса из климатских разлога у корист инсеката као хране, и да би ова промена могла да извуче тепих за многе који живе на селима данас. Међутим, извештаји, вести и политички предлози у том правцу већ неко време долазе у опречном току. Да је теорија завере да у Бриселу имају федералистичке наднационалне амбиције и желе да што више надзиру грађане.

Како би дала тежину упозорењима о сталним дезинформацијама о амбицијама ЕУ, државна телевизија је контактирала Луца Гулнера, који је шеф спољне службе ЕУ и чији је посао да грађанима пренесе позитивну слику о ЕУ и правцу Уније. Он упозорава да су "покушаји утицаја софистициранији и квалитетнији него раније". Ни Гуллнер не покушава да прецизира шта је то што раздваја политички утицај које све странке и лидери јавног мњења имају у време избора од утицаја који он и Брисел не воле.

Према речима шефа дипломатије ЕУ, знак је да дезинформативне снаге често не користе реч „избори“. Уместо тога, они се директно фокусирају на главне друштвене проблеме. Други начин да се разликују добре операције утицаја од лоших је, према Гулнеру, да се запитамо да ли оно што се говори може да користи Русији. Уопштено говорећи, може се претпоставити да је критика ЕУ исто што и подршка Русији, док се представљање ЕУ као позитивне силе у свакој ситуацији може претпоставити да изазива Путиново неодобравање.

То се посебно односи на ставове у вези са ратом у Украјини. На пример, свако ко тврди да постоји горња граница колико велики проценат БДП-а може бити пребачен на Украјину. Како наводи државна телевизија, сигуран знак да има дезинформатора уочи избора за ЕУ је ако се тврди да „подршка Украјини кошта више него што земље ЕУ могу да приуште”.

Посебно је дезинформативно, сматра државне медије, ако се економски аргументи износе у комбинацији са упозорењима да доносиоци одлука у ЕУ и НАТО ризикују да Запад увуку у нови светски рат где се не може искључити употреба нуклеарног оружја. Као најгора диктатура се Брисел понаша. Шта кажете на пропаганду Брисела који хоће да шири по свакој ЕУ земљи?
 
Poslednja izmena od moderatora:
:hahaha:


Каква ти је ово ауторска тема?

Шта је овде ауторско?

Отишао си на гугл транслејт и ископирао неки глуп текст на лош српски језик.

Чак се, ауторски, ниси потрудио ни да исправиш граматичке грешке које генерише гугл транслејт.
 
:hahaha:


Каква ти је ово ауторска тема?

Шта је овде ауторско?

Отишао си на гугл транслејт и ископирао неки глуп текст на лош српски језик.

Чак се, ауторски, ниси потрудио ни да исправиш граматичке грешке које генерише гугл транслејт.
GRAMMARNAZI_1-930011_1200x1200.png
 
Нисам ја Грамер наци, не замерам ти на граматичким грешкама,

већ због тога што си лажно тему представио као ауторску, а ти ниси аутор ничега на овој теми.

Украо си туђи текст и представљаш га као свој.

То је крађа интелектуалне својине, а ти си лопов.
 
Odakle si ovo Googletranslejtovao Vuče... daj izvor da nastavimo analizu, ili da katančimo.
Ја сам написао, ауторски је. Немаш никакво право да забрањујеш ауторски мој ауторски текст.
 
Нисам ја Грамер наци, не замерам ти на граматичким грешкама,

већ због тога што си лажно тему представио као ауторску, а ти ниси аутор ничега на овој теми.

Украо си туђи текст и представљаш га као свој.

То је крађа интелектуалне својине, а ти си лопов.
Ти си лопов и лажов а ја сам написао свој текст шта се спроводи од Брисела.
 
Нисам ја Грамер наци, не замерам ти на граматичким грешкама,

већ због тога што си лажно тему представио као ауторску, а ти ниси аутор ничега на овој теми.

Украо си туђи текст и представљаш га као свој.

То је крађа интелектуалне својине, а ти си лопов.
Стиди се наш Вучко што је у питању превод са руског.

Не знам зашто се стиди? Мени то није проблем.
 
Стиди се наш Вучко што је у питању превод са руског.

Не знам зашто се стиди? Мени то није проблем.
Треба ти да се стидиш. Није са Руског ни са било ког другог, немам ја ничега се стидети, нити је превод са било чега. Ја сам аутор и нико други, није лепо бити грама наци.
 
Ја сам аутор и нико други, није лепо бити грама наци.
Наше критике суштински немају везе са граматиком већ више са семантиком, цео текст је потпуно бесмислен, реченице су поломљене, исфорсиране, не припадају стилски српском језику.

Рекао бих да текст звучи као да је писао ЧетГПТ, али би он свакако написао много боље и јасније тако да ни то не могу да кажем. Текст нема никакву суштину коју би неко могао извући па проценити. Нема почетак ни крај.
 
Наше критике суштински немају везе са граматиком већ више са семантиком, цео текст је потпуно бесмислен, реченице су поломљене, исфорсиране, не припадају стилски српском језику.

Рекао бих да текст звучи као да је писао ЧетГПТ, али би он свакако написао много боље и јасније тако да ни то не могу да кажем. Текст нема никакву суштину коју би неко могао извући па проценити. Нема почетак ни крај.
Има почетак и крај, шта ти ја могу што си пијан па се ниси отрезнио.
 

Back
Top