Mudrost VS filozofja

Mudrost je šablonizovana intelegencija i u vremenu brzih promena je kontraproduktivna i čak smeta....filozofija je budalaština i troši vreme ....

Neee ...

Mudar to je onaj koji ide u dubine, traži prauzroke stvari (radi lakšeg pamćenja ja kažem "onaj koji ide u muda").

A inteligencija je brzina razmišljanja.
Pamet je količina informacija koje imaš.

Moraš znati značenje pojmova inače će ti život proći u zabludama.

Nećeš znati šta valja, a šta ne,
ko te voli, a ko ne,
šta je istina, a šta ne !
 
Neee ...

Mudar to je onaj koji ide u dubine, traži prauzroke stvari (radi lakšeg pamćenja ja kažem "onaj koji ide u muda").

A inteligencija je brzina razmišljanja.
Pamet je količina informacija koje imaš.

Moraš znati značenje pojmova inače će ti život proći u zabludama.

Nećeš znati šta valja, a šta ne,
ko te voli, a ko ne,
šta je istina, a šta ne !
Ju! mnogo je to informacija za mene, ceo ferman preslikan u mooda...a tek pojmovi i njihova tumačenja...
Luis je to mnogo dramatičnije iskazao, skoro mi ispade mladi lukac iz ruke dok sam pročitao toliku muku razmišljanja...
 
Ju! mnogo je to informacija za mene, ceo ferman preslikan u mooda...a tek pojmovi i njihova tumačenja...
Luis je to mnogo dramatičnije iskazao, skoro mi ispade mladi lukac iz ruke dok sam pročitao toliku muku razmišljanja...

Полако са благом које ти дадох
и читај лагано до истинског разумевања.

Затим уклеши то у меморију
и да пратиш шта овде износим, свака ми је ко из библије ...
 
Uvek sam se pitao zašto niko ne može da primeti da sam ja pametan? I ti si mi pomogao da se setim. Zato što samo pametan može da zna kad je neko pametan.

Ovo slobodno možeš da staviš pod ";Misli velikih mislilaca".
Hvala na komplimentu.
Ali mislim da je ipak Anstajn bio pametniji od mene :)


Ti njesi vala pametan bome!
izvini ali reka si da niko ne moze da primeti da si pametan, to njesam ja kaza!
razumo sam da razumes da si glup
to je vec pametno.
Ali ako bi rekli da niko ne moze da razume na osnovu zvega obuhvatnog sta sam dedukacijom zakljucia?
 

Back
Top