Moj priljatelj- pravoslavac

Uvek sam imao pogrešno mišljenje o pravoslavcima , a pošto srbi ( vecina njih Koje znam) voli da psuje i slično sve to skupa je smanjivalo moju simpatiju prema srbima i pravoslavcima, cak sta vise jednom prilikom pri razgovoru sa jednim Pravosl. SRB. svestenikom u nemačku poceli smo pričati o veri i bibliji , nakon sta sam bio uporan sa Biblijom , čovek jednostavno me zaprepasti recima: "ja sam Pravoslavac i meine biblija ne zanima" Baš tim recima od slova do slova. Nakon Toga možete i zamisliti koliko me je to obeshrabilo da se uopste upustam u drustvo Pravoslavnih ljudi ......

nedugo pre neko vreme sam se počeo dopisivati sa jednim zaista istinski predanim pravoslavcem koji nije sveštenik ali je jako aktivan u svojoj crkvi.
Kako je vreme prolazilo sve više sam primetio da taj čovek ima sasvim drugačiji karakter. Dalje sam primetio i razliku od sveg onoga sta sam znao i šta sam mislio o pravoslavcima KODovog čoveka...
Nije prošlo svega mjesec dana da sam shvatio da je odan i predan svim svojim srcem Bogu, Naravno pricao sam mu o mojim iskustvima sa pravoslavnima.....

Ubrzo sam primetio da čovek ima puno bolih kršćanskih karakteristika od meine, te me je i privuklo druzenje sa njime.

Ponudio mi je da posetim pravoslavnu crkvu te da se upoznam sa nekima od sveštenika u mom kraju, Šta sam naravno i učinio. Upoznao sam neke od sveštenika i primetio da su neki zaista jako ponizni i pošten život žive...
Svakako svi oni zajedno a i ja tu ; nemožemo se usporediti sa ovim kojeg sam gore napomenuo iz Srbije.

Ja kažem ako je savren krćanin 100% onda je ovaj čovek najmanje 85% postigo sve sta bi kršćanin trebao...(mislim na krscanske osobine).

Voleo bih naravno da naiđem i ovde na slične pravoslavce JER verujem da ima mnogih koji su svoj karakter i osobine te i način života prilagodili Bogu i Bibliji.....


Blago onom ko se stobom druži, blago onom ko u tvojoj kući živi,Blago svima Koje nazivaš braćom i sestro....
Blagoslov Božlji brate XXXX
 

Back
Top