Mafijo čuvaj se, stići će te Tadić !

Mafijo čuvaj se, stići će te Tadić !

Još meni beše čudno, svaki puta kada dođe Bramerc mi nedovoljno
sarađujemo i nikako da to nedovoljno jedared postane dovoljno pa
da makar tu dvojku utefterimo a ne da nas tretiraju kao većite
ponavljače od kojih niko ništa i ne može da očekuje sem večitog
keca u dnevniku.

I sada se meni u glavi pojavila dilema, našla sam se u čudu
pogotovo nakon jučerašnje izjave našeg uvaženog predsednika
kojom je i nama i svetu poručio da će Srbija sada da se posveti
hvatanju kriminalaca i suzbijanju korupcije jer sada ti isti
kapaciteti koji su do sada bili silno zaokupljeni Mladićem, sada
su slobodni, nemaju toliko posla i sada će sa istim žarom sa kojim su 10 godina
hvatali Mladića, sada će hvatati kriminalce, najverovatnije opet nedovolnjo ali
ovoga puta neće biti Bramerca da im to kaže i da im drmne keca, pa će se 10 godina
koliko je trebalo da se uhvati Mladić najverovatnije pretvoriti u 20 godina
za koliko će se pohvatati većina kriminalaca i korupcionaša.

Nazdravlje predcedniče.
 
Ono "predCedniče" na kraju,ako je i greška-leglo...:hahaha:
OdCedili četvrtu godinu...jedva! Da ga nisu isporučili-teško bi
i jesen dočekali-dočekali bi izbore.
Izbori treba da su na pola godine,da se ne stignu izdogovarati...
Kao nekad u Italiji...E,mi im se smejali...:(
Definitivno,naši političari ne stižu da rade svoj posao od posla!
A i šta će njima Evropa kad im je ovde (Topčiderska) Amerika!:dash::mrgreen:
 
coviax1;bt145479:
Ono "predCedniče" na kraju,ako je i greška-leglo...:hahaha:
OdCedili četvrtu godinu...jedva! Da ga nisu isporučili-teško bi
i jesen dočekali-dočekali bi izbore.
Izbori treba da su na pola godine,da se ne stignu izdogovarati...
Kao nekad u Italiji...E,mi im se smejali...:(
Definitivno,naši političari ne stižu da rade svoj posao od posla!
A i šta će njima Evropa kad im je ovde (Topčiderska) Amerika!:dash::mrgreen:

Šprahefeler, bojala sam se da mi ne utekne misao a i šta je moja greška
naspram i frtalja od jedne njihove.
Ne bih se ja složila kod ovoga što kažeš za izbore jer ko je do sada dobivao besplatno
penkalo da zaokruži "Tadića" dobivaće ga i nadalje samo je veliko pitanje da li će
ga i iskoristiti je ponos nacije nije Hag već je uniforma, uvek bila, takvi smo, malo nastranu.
 
...hoćeš da kažeš , da ova naša zmija/zver ima sama sebe od sad da jede , od repa ... ? ...kao ono , sitni lopovi ne plaćaju PDV poodavno, pa će lično sve da refondiraju predsedniku preko bija saradnika ? ... jel to , to ?..ili misliš da će vlast sa opzicijom , na čelu sa predsednikom da se samouhapsi ?
 
Treba imati jako motiv gosn Lončar da se privede pravdi ruka koja te hrani. Masa naših stranaka pogotovo vladajućih ne bi ni
postojala da ne postoji oni koji ih drže na vlasti svojim novcem i koji su im prethodno omogućili tu vlast.
Kao što si mogao primetiti na prošlim izborima narod je većinu dao radikalima(što god ja o nma mislila tako je bilo) da bi se manjina
nakon toga udružila i postala većina. Udružilo se nespojivo zato što samo novac može da spoji nespojivo
 
...da :

МОЋ И ЛОГИКА НОВЦА
Што мање једеш, пијеш, купујеш, плаћаш проводе – трошиш ; што мање: учиш, мислиш, волиш, певаш, сликаш, пишеш, читаш, пливаш, шеташ, путујеш, идеш у позориште и сл. – тим више штедиш и увећаваш своје богатство, које ни мољци ни црви не могу да поједу ( твој капитал ).
Што мање јеси - што мање људскости, етике и поштења у животу имаш , то је већа твоја : капитална моћ и отуђеност од живота .
Но ништа зато, све оно што немаш и не можеш да урадиш, кад се окапиталиш твој новац може да уради и стекне - обезбеди теби.
Моћ новца бескрајна је – ако га имаш, моћан си.
Његове моћи твоје су, јер си ти његов власник.
Дакле , то што јеси и што можеш - није условљено твојом индивидуалношћу и твојом суштином - битком , већ твојим новцем.
Ако си ружан , можеш да купиш сијасет светских лепотица и лепотана за себе – дакле ти ниси ружан ( одбојну ружноћу уништио си новцем ).
Ако си: хром , без срца или пак памети ; новцем можеш да купиш : најлепше ноге на свету ; дечија срца и нобеловски мозак --- дакле, ти ниси: хром , без невиних емоција и мудрости.
Ако си: лажов, лопов, разбојник, убица ; новцем можеш да купиш : поштење, невиност и уважавање –дакле, ти ниси ништарија и нечовек.
Ако ти дојадила појединачна коповина свега онога што немаш, ти можеш све да купиш у пакету , купујући себи трон -- - дакле , ти ниси маргиналац већ први међ једнакима.
Купујући трон, постајеш ктитор и донатор; а онда си купио вечни спомен и славу – дакле, ти ниси смртан ( мрског косача живота убио си новцем ), јер си за живота створио себи небески посед .

ЗАИСТА , све ово могуђеје од тренутка кад је рођен - новц ; јер је одмах међ доминатном већином неаутентичних људи цењен изнад свега – оће рећи , поштују и величају његовог поседника.
Међ таквима ( који су увек при руци онима који поседују новац – зато их ови и називају приручним људима )- дакле међ неаутентичним приручним људима, новац је свеколико добро и лепо – оће рећи, његов валасник је: леп , добар, честит, частан и узвишен човек ( СВЕТИ ЧОВЕК ).

Они што испише кукуту ( вероватно због свог: васпитања или пак доброчинства и милосрђа према себи самима и сопственим душама –
у које засадише клице: етике и правичности / врлина ) , оне што верују у мођ и логику новаца, виде као светину - руљу склону тотемизму и мистифицизму, без имало људског у себи --- дакле, по њима свет је готово испуњен ништавилом и живим облицима кји су навукли људску кожу.

Насупрот ових `` кукуташа`` , стоје такозвани прагматисти , који њихово милосрђе и добричинство виде као својеврсну себичност и кукавичлук , који се крије иза квази етике . Наиме , можда је човеку допустиво у младости да се бави моралним небесима ; но ако се тиме бави дуже него што треба, онда је то пропаст за њега а и за заједницу
( за све људе ).
Јер, ма колико човек био од природе обдарен и лепо васпитан , ако се небеским моралом бави још и у своје зрело доба, неминовно остаје животно неупућен у свим стварима. Такав човек ништа незна, о : страстима , друштвеним законима и државним токовима . Једном речју, он људе не познаје .
А кад је приморан да обави неки приватан, политички или пак државни посао , он је заиста смешан и јадан. Дакле, суђено је да такав човек постане бедна кукавица, па макар како био обдарен и наочит. Такве више не вреди ни добро изударати, да се опамете и уљуде.
Они избегавају јавна места и политичке скупове, крију се по ђошковима и буџацима са својим истомишљеницима ; проводе свој бедни живот завидећи успешнима и моћнима – шапућу , а слободна, гласна , патриотска и одважна реч неће никад јавно изаћи из њихових уста. Они не могу ни себи помоћи а камоли другима или пак држави.
У овом свету, ко год хоће да остане го и бос у празној кући – нека се бави `` млаћењем празне славе `` , а сваки разуман и паметан човек бавиће се стицањем : иметка, доброг гласа, части, славе и свих оних многих ствари које живот даје.
Дакле: Бог је створио свет оваквим . Бог је велики, надживеће нас.
Ако `` кукуташи`` кажу : Бог је уништио себе, зато што је за човека час добар чаш зао – то је сигурно због тога, што на сунцу не знају да пронађу хлад, или пак на киши да се склоне у сигурне куће .
Живот није само чаврљање , нит је само небески кијамет. Живот потрбује одважне, виспрене и окретне људе, који стварају како за себе тако и за државу.
О овом виђењу Бога ( кукуташа или пак прагматиста ), религиски великодостројници миленијумима ћуте. Од њих може се само чути: Чудни су Божији путеви . Народ зна.... .
И заиста : народ зна . Зна кога и шта да воли. Зна кога да моли . Зна кога да слави и у иконе да тура. Зна коме споменике да прави.

А СВЕ ОВО, КОНАЧНО И КОШТА !
А зато што кошта , зато је вредно и моћнао .
 

Back
Top