Kuhinjski alati? Probali, ocenili, podvala ili dobar proizvod?

Ja sam tek minimalista....meni je kuhinja jedan ili dva indukciona resoa....celicne serpe i serpice, i tiganj...dve daske za secenje, pazi moram dve, tako navikao...
Maksimalno koristim timere i duboke poklopce
Voleo bih vise rernu da koristim, ali nisam jos napravio po svom ukusu , malo mi fali ali imao sam zdravstvenu nezgodaciju pa je to na stand by...

Stvar izrade, nije stvar kostanja, sad rerna moze da se napravi za sitno, ono sto ja hocu...
 
ovo je super !


1715433896350.jpeg
 
Sam naslov kaze. Mozda da ovde postavljamo stvari koje zapravo rade i vredne su ulaganja. Ili da pitamo da neko vec nije pazario nesto pa da prokomentarise.

Na pr, sta mislite o ovome? Ne bacaju mi se pare na elektricni (pranje, ne spremam za restoran, odrzavanje i td-overkill)



ovo lazhu + to treba chekitjem polupati
 
Љуштилица, ножеви, то је оно што стално користим.
Мултипрактик је уредно спакован већ 15 година, а стар је преко 20.
Два пута смо детету правили сокове кад је била мала, убих се перући, растављајући, састављајући...и онда сам га зафрљачила на таван, као и све модерне скаламерије.
Имам и електричну цедиљку за цитрусе, то стварно вреди.
 
Elektricna ti vadi posao , jel da....
Кад заиста цедим само поморанџе, ради посао. Много брже и квалитетније од ручне.
Или за веће количине лимунаде.
Кад цедим један лимун онда ручна, класична, та је стално у употреби.
 
Pogledajte prilog 1545917
Ovo imam 5,6,7 godina ne znam tačno. Gornji deo je motor i samo se pritisne, pere se samo posuda i sečivo. Odlično za mrvljenje oraha, lešnika, badema ,keksa, tako tih stvari. Bude potpuno samleveno za pola minute.Jednostavno i za korišćenje i za pranje, nije glomazno i efikasno.
Е, ово се каним да купим и пензионишем мамину машиницу за орахе.
Мада, само је мало старија од мене, ради још увек супер :rotf:
 
Imam i podnostojeći mikser. Slobodne ti ruke dok se radi , potpuno drugačiji osećaj.
U prvo vreme sam ga koristila, evo ga sad džudži na polici , Imam relativno malu radnu površinu u kuhinji i opet dohvatim stari , običan jer mi je tako lakše :lol:
Ја више од 20 година користим тај, не знам како бих сад навикла да опет витлам миксером по чинији.
 
Kuhinje moraju da napreduju , mora da budu usek, 85cm-1m tako dobijas velike radne povrsine ili kombinovane, ako imas sobu od 7m kockastu , to je idealno za kombinovanu kuhinju, svetli prozorski deo postane dnevna trpezarija, a G cosak postaje sank, radna povrsina, sudoperni, frizider deo do vrata...

Dobar test su muskarci i deca...ako vidis da merace tvoj raspored u kuhinji , onda znas da si pogodio...Deca vole te kombinovane kuhinje...imaju dnevni deo a imaju stalni kontakt sa bakom ili majkom...

Gradjevinari stipse vole dvosobne jedinice velikih soba i uglave predsoblje i kupatilo u sredinu , gde je ulaz....tako im se najvise isplati , stepeniste vodi do pola, moze i trecu sobu dfa vuce iz hodnika ...
A kuhinja trazi 6, 7 m kvadrat prostoriju...ma koliko ovako nelogicno zvucalo , probao sam u par stanova i definitivno je kvadrat od 6 7 m ugodniji ljudima za kombinovane kuhinje...A nemas problem radnih povrsina...
 

Back
Top