Komunikacija pametnog telefona i compjutera (outlocka) i virus

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.132
jednom sam bila prisutna kad je na bivshem stigao Mail gde se konkurishe za posao , kad je otvoren mail odmah vrisak i chupanje kablova
pakistanac je 3 nedelje imao posla da osposobi sistem

u outlocku su mi povezane tri mail adrese

jedan od firme kojim se sluzimo zamjenica i ja

jedna regularna od firme koja je poznata svim strankama i klijentama

i lichno moja privatna takodje firma ali samo za korospondenciju koja se lichno za mene

moj telefon je povezan sa mojim kompjuterom

sad se neshto mislim ako dobijem e poshtu koja sadrzhi virus i otvorim na telefonu da li moj kompjuter koji je ujedno i server "takodje oboli" ?
 
jednom sam bila prisutna kad je na bivshem stigao Mail gde se konkurishe za posao , kad je otvoren mail odmah vrisak i chupanje kablova
pakistanac je 3 nedelje imao posla da osposobi sistem
Pa kad oursorce-uju Pakistancima i Indijcima koji, realno, blage veze nemaju :D
u outlocku su mi povezane tri mail adrese

jedan od firme kojim se sluzimo zamjenica i ja

jedna regularna od firme koja je poznata svim strankama i klijentama

i lichno moja privatna takodje firma ali samo za korospondenciju koja se lichno za mene

moj telefon je povezan sa mojim kompjuterom
Kako je telefon povezan sa kompjuterom, preko cega?
sad se neshto mislim ako dobijem e poshtu koja sadrzhi virus i otvorim na telefonu da li moj kompjuter koji je ujedno i server "takodje oboli" ?
Najverovantije nece. Mada, ne znam kako ti je to telefon povezan sa kompjuterom.
 
Pa kad oursorce-uju Pakistancima i Indijcima koji, realno, blage veze nemaju :D

Kako je telefon povezan sa kompjuterom, preko cega?

Najverovantije nece. Mada, ne znam kako ti je to telefon povezan sa kompjuterom.


Pa eto

Naprimjer preko gmaila

Ako se prijavim u google i želim mailove da čitam, bez obzira sto znam “Zugangsdaten“ moram otvoriti i na telefonu ikonicu i tamo me pita da li sam to ja i da li se želim prijaviti preko kompa

Tad imam mail na desktopu i mobilnom

I moje je pitanje ako otvorim zaražen mail na telefonu da li tad i moj komp postaje inficiran ?
 
Pa eto

Naprimjer preko gmaila

Ako se prijavim u google i želim mailove da čitam, bez obzira sto znam “Zugangsdaten“ moram otvoriti i na telefonu ikonicu i tamo me pita da li sam to ja i da li se želim prijaviti preko kompa

Tad imam mail na desktopu i mobilnom

I moje je pitanje ako otvorim zaražen mail na telefonu da li tad i moj komp postaje inficiran ?
Nece. Nisi ti povezala telefon sa kompjuterom, vec si samo ukljucila dvostruku autentikaciju gde telefon pomaze pri autentikaciji, nista drugo.
 

Back
Top