Како избећи превару током куповине преко Интернета

Atomic™

Srebrna tastatura
Poruka
230.973
Драги моји,
ову тему покрећем како би корисници интерента прилико онлајн куповине избегли губитак новца.
Било би лепо да напишете шта мислите да је најбоље поступити како би се избегла превара.

У Србији се пре некоклико година догодило да је човек на Купујем продајем пронашао Епл воч и поручио га је. Претходно је уплатио новац на рачун купца и на крају сат није послат.
_119893245_644ef0e8-46aa-4ae6-8007-9e77193e8441.jpg


https://www.bbc.com/serbian/lat/srb...mukotrpan pokušaj da povrati izgubljeni novac.


Закључујем да је најбоље не плаћати унапред лицима који продају преко сајтова за оглашавање.
За продавце као што су Гигатрон, Техноманија, ВинВин... имам пуно поверење и у прошлости сам платио пре него што су ми послали жељени производ.
Било је и случајева да сам продавцима са Купујем Продајем унапред платио робу и нисам био преварен.
 
1. Не куповати.
2. Ако већ мораш, купуј само од проверених продаваца, односно са проверених сајтова.

Ја сам једном тако поручио део за ауто и није му испоручен део оног квалитета који сам очекивао. Зато се увек трудим када могу и ако могу да лично одем и да видим део и да га тек онда купим.
 
Na krademprodajem moraš dobro da paziš jer su 90% prevaranti. Žene su sklonije prevari u smislu ne razumem se ja u to a voli pare. Uglavnom svi prodaju pokvareno i polomljeno kao novo.

Tehnomanija i gigatron su posebna priča prevaranata, kupiš online jedno a oni insistiraju da ti prodaju lošije i skuplje pa se natežeš za svoj novac.

Uglavnom sve lopovi i prevaranti
 
Na krademprodajem moraš dobro da paziš jer su 90% prevaranti. Žene su sklonije prevari u smislu ne razumem se ja u to a voli pare. Uglavnom svi prodaju pokvareno i polomljeno kao novo.

Tehnomanija i gigatron su posebna priča prevaranata, kupiš online jedno a oni insistiraju da ti prodaju lošije i skuplje pa se natežeš za svoj novac.

Uglavnom sve lopovi i prevaranti
Лепо кажем:

1. Не куповати или
2. Ако већ мораш да купујеш, купуј од проверених продаваца или са проверених сајтова.

Најбоље је када човек приђе и види о чему се ради, а још боље када може да проба.
 
Na krademprodajem moraš dobro da paziš jer su 90% prevaranti. Žene su sklonije prevari u smislu ne razumem se ja u to a voli pare. Uglavnom svi prodaju pokvareno i polomljeno kao novo.

Tehnomanija i gigatron su posebna priča prevaranata, kupiš online jedno a oni insistiraju da ti prodaju lošije i skuplje pa se natežeš za svoj novac.

Uglavnom sve lopovi i prevaranti
ni ja nisam imao lepo iskustvo sa shitatronom, više puta je porudžbina bila zaturena tj izgubljena pa sam morao ponovo da naručujem
 
Na krademprodajem moraš dobro da paziš jer su 90% prevaranti. Žene su sklonije prevari u smislu ne razumem se ja u to a voli pare. Uglavnom svi prodaju pokvareno i polomljeno kao novo.

Tehnomanija i gigatron su posebna priča prevaranata, kupiš online jedno a oni insistiraju da ti prodaju lošije i skuplje pa se natežeš za svoj novac.

Uglavnom sve lopovi i prevaranti
Kod mene za sada obrnuto na KP , 90% transakcija prošlo odlično.
 
Može ciglu da ti pošalje svejedno. Uglavnom šalju polomljeno i neispravno a tvrde da je njemu radilo i da si sam kriv što te prevario. Beda neopevana.

Pošta jtj kuriri su najveći problem em je skupo em raskupusaju i pokradu paket. Preko beksa i aks su mi recimo stizale otvorene pošiljke i pola fali. Pokradu šta im treba.
 

Back
Top