Истинита прича

Poruka
1.585
Дакле овако .
Тамо седамдесетих,почетком осамдесетих десио се један занимљив догађај,мени страшно смешан,и данас се слатко насмејем када се сетим.
Пријатељ мога оца се човек неким послом упутио у Суботицу,вози он свога Стојадина,пустио музику и цвркуће.
У једном тренутку му испред кола искаче ГАЗЕЛА,лепа,одрасла,афричка ГАЗЕЛА .Није успео да је ескивира,брза је то животиња.И трас бум удари је (рекао је после да је није јадну ни видео).
Заустави човек прописно ауто крај пута,сва четири,пипа се,смирује пулс...излази и прилази полако животињи...она не даје знаке живота,само лежи.Осврће се,шта да ради?Пита се дали је ово газела,антилопа или нешто треће,ко ће га знати,наша није,то је сигурно,знао би је,виђао ...
Тако збуњен се запитао откуд она овде?Ништа му није јасно .Прође неко време,прибрао се,погледао и штету на колима,није мала .Шта ће,зове полицију,неки споредни пут,нигде никога.
Брзо је успоставио везу са бенз.пунпе километар ниже,ја сам тај и тај,ударио сам неког копитара,ту и ту(мало је потрајало док им је објаснио локацију),ауто ми је хаварисан,шта да радим?!?
"Будите мирни и чекајте,кренула је патрола."
Није прошло мало времена,одужило се,никад да стигну...
На пумпи није никоме ништа ни рекао,а шта ће му помоћи момак са пумпе,нека полиција обави увиђај па ћу звати шлеп службу,а и због записника(накнада штете)ми је потребна полиција,мисли се човек.
Ето у даљини Милиције(тако су се тада звали).
"Напокон"
Из возила милиције излази униформисани полицајац
"Добар дан,исправе"
А све би то било у реду да полицајац није ЦРНАЦ.
Да,да ЦРНАЦ.
Збунио се већ збуњени човек,чешће се по глави,гледа и осврће се...Шта је ово мајко мила,јел ово неки филм?!?!
Да нисам ја полудео,Боже драги.
Тога дана је из Суботичког ЗОО врта побегла газела,а у станици саобраћајне милиције је нај нормалније радио један тамнопути (афро),милиционер.Одрастао овде,матерњи Српски,држављанство,запослио се уредно.
Па после ти буди нормалан
 

Back
Top