Hoce li Srbija dobro ziveti kad se uracunaju januarska poskupljenja?

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.109
Struja je poskupela taman pred novu godinu, tako da ce cene poskupeti posle nove godine , ili mislite da nece?
Vec sad mnogi zive na dva nacina...
Jedno je zivot na akciji od 50% posto je cena od 100% vecini preskupa...npr cajna je 2400 i 1200 kad je na 50%

Drugo je placaju karticama pa 1 rata sad a ostalo polako za 6 meseci....
To bi znacilo maj 2004...

Ili ocekujete fantasticna, povecanja prihoda i plata...?
 
Danas mi se desila potvrda onoga o cemu pricam a to je kako utice zaglupljenje nacije i opsta ocekivanja na nemar i uvodjenje greske...

Meni se to desilo na primeru lecenja...
Ali se desava i prilikom objasnjavanja i prilikom rada na nekom projektu...

Ocekivanja lekara su bila da sam isto glup i neobrazovan kao velika vecina njihovih pacijenata..
A da takodje nisam ni objektivan...nego subjektivan i povodljiv i submisivan..

Medjutim, dve stvari kvare tu njihovu idilu, prva je da ja mogu da budem zavedenih cula, kao i svako , ali da logika ima da proverava to izuzetno pazljivo i da je taj nacin razmisljanja meni licno spasio zivot u vojsci bar 4 puta, a od nemara me zastitio bar u isto toliko i vise slucajeva....u smislu da nisam ostecenja pretrpeo..

Konretno , moja logika kaze, da bez obzira sta je teoretsko ocekivanje u vezi reakcije mog tela, na neki lek, ako prva primena leka da suprotan efekat , pa naknadno druga primena leka da suprotan akumulirajuci efekat, da sta god je razlog tog neteorijskog ponasanja, cak i moja magija, da dalje ne treba sprovoditi primenu tog leka, jer cak i da ja psihicki to radim, sto ne radim, ali i da radim, nema smisla dodatno dozirati moje telo takvim posledicama...

Nego da mora postojati drugo objasnjenje ili okolnosti zbog kojih telo reaguje kako reaguje u tim okolnostima..
Jos kad treca primena da takodje teoretsko suprotan efekat i cetvrta primena takodje, onda je vec tu crvena zona destrukcije tela usled preopterecenja, a ne nepracenja ocekivanog i tu mora da se ukljuci samozastita....mada je trebala vec posle 2 puta ....

Medjutim u Srbiji je opsti nivo logike tako uzasan da svakodnevno vidjam apsurde, tj milion puta se ponavlja isti postupak a ocekuje suprotan rezultat koji je sugerisan od neke vise instance....koja moze biti u pravu i ne mora biti uvek u pravu...

Otud cujem da nista nece poskupeti posle poskupljenja struje vec ce cak i pojeftiniti kao pasulj sto je pojeftinio.....sto zacudo jeste istina....ali da li u ovom slucaju biti na strani teorije koja kaze da ce verovatno dosta toga poskupeti , ili na strani prakse da pasulj pojeftinjuje , stvar je otvorenosti uma....Nemam problem ni ako svi ocekuju pojeftinjenje, ali ako praksa to bude potvrdila i na ostalim proizvodima....
Ni rec necu zucnuti u smislu da mi je nesto cudno ako sve pojeftini iako je cena struje skocila.....Dobro jeste mi cudno , ali ima se rezerve u ceni jer ionako smo najskuplja drzava u EU....
.
 

Back
Top