Hipohondar

hipohondar-1.jpg


Jutros sam bio kod doktora. Pred kraj pregleda rekao mi je:

„Pojavite li se još jedan jedini put bez pravog razloga, plastificirat ću vam karton – ništa se više neće moći dopisati u njemu!“

„Zašto mi ne verujete da sam bolestan, doktore? Kako da vam dokažem da mi se naizgled banalan prišt opasno širi potkožjem? Zašto me ne pošaljete na snimanje?“

„Koliko pitanja... Čoveče, još jedan rendgen i stvarno ćete oboleti! Mogu vam dati jedino uputnicu za psihijatriju. Za sada antibiotici, ali nemojte mi opet doći u ponedeljak. Sumamed ne raste na drveću. Evo, javite se sestri.“

„Znate, priča se da vam je to prava sestra...“

„Neka se priča. Dragica je moja medicinska sestra. Ona dobro radi svoj posao. Nema razloga da iko sumnjiči – niti nju niti mene.“

“Nisam siguran, inspekciju bi sve ovo sigurno zanimalo....“

“Ma prijavite, čoveče, slobodno prijavite. Kao prvo, boli me uvo za inspekciju, a kao drugo ko će vama poverovati u bilo što? Idite sada da ne kažem i nešto gore.“

Izašavši iz ambulante naletio sam na trojac alternativnih medicinara: homeopat, radiestezist i čistačica jetre. Osećao sam se slabo. Nisam imao snage da ih odbijem. Kupio sam veće količine preparata i sve ih popio, tamo na licu mesta. Čak sam, greškom, zagrizao u darovani mi mini-biogenerator – umesto da ga uglavim ispod palačnog nokta
Uto, iz ambulante nahrupi na desetine bolničara; dvojica me srušiše na tlo, a ostali okružiše rečene alternativce, jer što se oni imaju motati oko ambulante i otimati im pacijente.
No, na prozoru se pojavi moj lečnik:

„Ma pustite im ga, neka ga nose kući ako žele! On je hipohondar – neizlečiv slučaj!“

Bolničari me istog momenta vratiše u stojeći položaj te požuriše natrag u ambulantu. Alternativci su me gledali očima punim sumnje. Potom, kao po komandi, rekoše...

„A u pučku materinu“, reče homeopat.

„Jesemti život i sve“, reče radiestezist dok mu je visuljak titrao na vetru.

„Jeb... jeb... jeb...“, rekla je jetroznanka.

A ja sam propao u zemlju od srama. Tamo, u zemlji – okružen, korenjem, glistama i sitnonjuškanjem krtičnih organizama – velim toj istoj zemlji:

„Ti nisi moja mati!“
 

Back
Top