"Gledaj me u oči!" za neke je nemoguća stvar

Pa ako nije intima , onda nije toliko ni innsistiranje za gledanjem u oci....sto bi nekog taksistu terala da te gleda u oci.....
Ima svakakvih ljudi-pijanih, drogiranih...
"Gledaj me u oči!" nikad nisam ispunila.
Pre svega, to su ljudi koji ne znaju za sebe više.
Šta ja imam ikoga da gledam?
To su nesrećne duše.
To moj otac hoće godinama iz politike da izvuče neku odštetu. Sam je išao i slikao pobijenu decu devedesetih i plasirao oči povađene i klanje na kub.
 
Mogu s vremena na vreme da pogledam svog sagovornika u oči jer imam potrebu, ali da piljim-to ne mogu, pa neka ispadnem nevaspitana, što definitivno nisam.
Слажем се да не треба да пиљиш јер то може да буде cringe.

Ни ја не гледам у очи тако да не трепћем, али већину разговора, а нарочито када треба да саопштим нешто важно и битно, проведем гледајући директно у очи.

Мислим и да ти више волиш да те саговорник гледа директно у очи, а не да скреће поглед.
 
Danas razgovaram sa osobom "pod gasom", koja je inače kvalitetan i bistar čovek, ali mu redovno, i treznom i pijanom smeta jer ga ne gledam u oči.
U sve mi je lakše da gledam, nego nekome dugo u oči.
Volim da gledam u pravcu nekog za mene oslobađajućeg mesta, a oči sagovornika mi redovno deluju zamorno i kao vrsta tamnice.
Pod drugim nebom i na stranom jeziku sam isprepadala jednom prilikom čoveka sa NZ jer sam razgovarala sa njim, a pogled mi je stalno išao u određeni ugao plafona prostorije.
U jednom trenutku je skočio kao oparen:"N.N! Šta ili ko je tamo gore, objasni mi odmah!"
Ima li još neko poteškoće da svog sagovornika, ali svakog, gleda u oči značajno vreme?
Pogledajte prilog 1542076
Image source: https://media.cnn.com/api/v1/images...e-blue-eyes.jpg?q=w_1100,h_620,x_0,y_0,c_fill
Nepristojno je razgovarati sa nekim i ne gledati ga u oči. Nije mi ni prirodno izbegavati kontakt očima.Ne mora to biti , i ne može 100 posto vremena , ali značajno vreme da.
Kada bih imala sagovornika koji me ne gleda u oči ipak se ne bih naljutila. Možda mu je neprijatno, stidljiva osoba ili slično.
 
Ја сам данас имао један разговор, где сам 99% времена провео гледајући саговорника у очи. Он није мене, јер ми је нешто показивао и објашњавао, али је и он све време, док не би користио приручна средства, мене гледао право у очи. У преводу:

1. Ако је слушалац заинтересован за оно што му се прича, гледаће право у очи;
2. Ако говорник има жељу да научи и да пренесе знање свом слушаоцу, гледаће и он њега у очи.

Гледањем у очи се показује интерес за особу која седи наспрам тебе и која са тобом разговара. Чим крене брисање прстију о екран телефона или нека друга радња, пажња и интерес попуштају.
 
Људе гледам у очи само кад морам.
Нисам претерано стидљив,
Једноставно, не свиђа ми се оно што видим у великом број случајева.
Препуни су сви неког беса, горчине, љутње и других лоших емоција.
То некако и поднесем,. алик ме тга кој дрги покушавају да крију погоди.
Шта има да се гледамо...
то само службено по шалтерима, а и то избегавам ако не траже...
 

Back
Top